Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 dub, 2015 3:59 pm

Barbucha píše:Je spíš zajímavé, že polovina členů diskusního fóra ani jednou nediskutovala. Představte si takovou schůzi, kam přijde 1500 lidí, za dvě hodiny se rozejdou a ani jeden nepromluví. Já bych v tom spatřoval něco nezdravého.

Na druhou stranu,kdyby se do diskuze přihlásili všichni,tak tam budou sedět 2 měsíce. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 dub, 2015 4:01 pm

fulda píše:
Tomáš píše:Jó tak osobní setkání se "zdravým" jádrem jsem navrhoval už před léty,ale nějak to neklaplo. :roll:

Já se hlásím k té skupině, která se osobně setkává každý druhý čtvrtek, klidně se přidejte, hospoda je velká dost.

Jindro,já to mám do hospody 3 patra výtahem a potom cca 20 kroků po rovince a byl jsem tam naposledy pře rokem a půl,takž ode mne nemůžeš očekávat,že bych se vypravil do osvěžovny vzdálené 85 km. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 dub, 2015 4:03 pm

fulda píše:
miroslav lengyel píše:Co mě osobně velmi překvapilo,že Barbucha je až na 12.místě a Ferda dokonce na 16.pozici. :lol: Koneckonců se můžete podívat :arrow: memberlist.php?sk=d&sd=d&first_char=


Ještě že to nezobrazuje trendy, to by jsi zjistil, že s mojí rychlostí budu za dva měsíce před Milanem.

Ona je vyhlášena soutěž o první místo?Tak to abych do toho pořádně šlápl. :idea: :P
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Barbucha » čtv 02 dub, 2015 4:03 pm

miroslav lengyel píše:
fulda píše:
Tomáš píše:Jó tak osobní setkání se "zdravým" jádrem jsem navrhoval už před léty,ale nějak to neklaplo. :roll:

Já se hlásím k té skupině, která se osobně setkává každý druhý čtvrtek, klidně se přidejte, hospoda je velká dost.

Jindro,já to mám do hospody 3 patra výtahem a potom cca 20 kroků po rovince a byl jsem tam naposledy pře rokem a půl,takž ode mne nemůžeš očekávat,že bych se vypravil do osvěžovny vzdálené 85 km. :mrgreen:

Hmm, to mám mnohem blíž, jenže tam točí Plzeň a Gambrinus, je tam nahuleno a blbě vaří.
P.S. šlapu vám na paty, makejte :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 dub, 2015 4:04 pm

Tomáš píše:Jjo
Tohle bych chtěl taky umět :cry: ..tahle budova je jasná...
http://petr6043.rajce.idnes.cz/Stavba_k ... e_Branice/

Zatím nakupuji stavební materiál.

A proto se já netrápím a koupím si něco od renomovaných výrobců.Secvaknu určené díly k sobě,dodám žárovičku a je hotovo. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Tomáš » čtv 02 dub, 2015 4:38 pm

Že bych jel s Barbuchou na pívo do Práglu...no nevím nevím :lol: :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 02 dub, 2015 4:40 pm

No to by to dopadlo. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Myšpulín » čtv 02 dub, 2015 6:57 pm

fulda píše:
Tomáš píše:Jó tak osobní setkání se "zdravým" jádrem jsem navrhoval už před léty,ale nějak to neklaplo. :roll:

Já se hlásím k té skupině, která se osobně setkává každý druhý čtvrtek, klidně se přidejte, hospoda je velká dost.

Problém je, že ta putika je trochu z ruky. To se mi spíš líbila ta představa setkání se zdravým jádrem. Ale ...

P.S. Nehledejte v tom nic víc, než brzdění v tom propadání se do hlubin přispěvatelů. :D
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod janekk » pát 03 dub, 2015 10:46 am

Zdravím pánové,

něco málo řádků za sebe.

Předně bych chtěl říci, že patřím k těm mladším. Momentálně mě vytěžuje podnikání a dvě malé děti, takže zatím plánuju, nakupuju a hltám informace právě zde na fóru. Dříve jsem moc nerozeznával žel. správu, natož epochu a i díky tomuto fóru jsem se mohl "rozkoukat". Nyní se soustředím na ČSD IV epochu (+- první polovina 80. let), postupně mapuju/kupuju podklady, zdroje, fotky a samozřejmě modely, nejen lokomotivy ale hlavně vozy. Chtěl bych se více zajímat o provoz, průmysl z hlediska přepravy surovin atd. Nicméně nemám zatím takové vědomosti (nebo se bojím), abych tu přispíval.

Nemám žádné vlastní dílo, k tomu jsem se zatím nedopracoval, kdysi dávno jsem pouze slepil poměrně dost letadel (1:72). U vozů zatím stíhám leda tak dolepovat detaily, tím bych vás asi neohromil :) Na patinu vozy teprve čekají. Stavebnice monitoruju, ale zatim jsem se neodhodlal ani ke koupi. Už jen zorientovat se ve výbavě pracovny a různých nových postupů je něco...

Kolejiště jsem postavil kdysi s otcem (klasika vlakodrom na Piko plechu U profilu a všeho z NDR), teď opět jen plánuji a taky trochu čekám, co kluk... hlavní problém je samozřejmě čas.

Tím bych chtěl jen říci, že i když se může zdát fórum méně živé, tak je to velmi důležitý zdroj informací a místo, kde můžu eventuelně položit odbornější dotaz. Anebo jen poklábosit, ale já osobně ani na dálku tu nikoho neznám...tězko tedy budu chrlit desítky příspěvků za týden.

Myslím, že každé úzce zaměřené fórum projde podobným vývojem, ta zmínka o Paretovu pravidlu je pravdivá, mohu potvrdit i z jiných fór (např. IT) ......holt železniční modelářství není zrovna módní mainstreamový koníček (což je podle mě ale dobře).

H.
janekk
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02 kvě, 2013 3:36 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Trainmaniak » pát 03 dub, 2015 5:18 pm

Tomáš píše:Každý to neumí tak dokonale jako třeba Michal z Trainmanie...

Tome, já bych slovo "dokonale" volil s rozvahou. Víš, kolik fotek mi nevzali na ŽP, protože měly závažné fotografické chyby? :) Nepočítaně. I přesto díky.
Ve spolupráci s kolegy Kuťasem a Zlámalíkem vznikl před časem článek, který je zaměřen právě na focení modelů. Tam jsou jasné ukázky chyb, kterých jsem se dopouštěl a neviděl je. Tehdy pro mě tyto fotky byly perfektní, dnes by mě ani nenapadlo je prezentovat. Jedině jako ukázky toho, jak nefotit. :) Pokud někoho odrazují od prezentace nepovedené fotky, zkuste tam mrknout: http://www.trainmania.info/fotografovani_modelu.html Pokud to pomůže byť jen jednmu z vás k tomu, aby se zde objevovalo více fotek výtvorů, bude to jen dobře. A konec konců, dokumentační fotky nemusí být jako z ateliéru. Stačí, když budou ostré, správně exponované a bude na nich dost dobře vidět to, oč běží. Myslím, že není nutno mít zde laťku zbytečně vysoko.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod TonyHazard » sob 04 dub, 2015 12:18 am

radekkrupka píše:Čím dál tím častěji přemýšlím, kam spěje toto fórum.
Kdysi dávno, když to tady bylo ještě komornější a řešily se věcné debaty, bylo tady pár "matadorů" a pár nováčků. K těm zkušeným jsem vzhlížel jako ke vzoru a hltal každé jejich moudro. V podstatě mi toto fórum pomohlo v tom, že jsem po návratu k dětské zálibě u koníčku zůstal a pomohlo mi zpočátku proklestit se houštím mýtů a fám, které jsem o tomto odvětví modelařiny měl.
Dnes se to tady zvrhlo v debatní kroužek pár grafomanů, kterým nevadí omílat stále to samé dokola a ti, které jsem dříve uznával, se pomalu vytratili. Škoda. Když porovnám poměr strávený čas na fóru/faktické poznatky, bývalo to daleko lepší :( Existují zde vlákna, o konkrétních modelech, kde se na 10 stranách diskuze nedozvíte nic zajímavého. Některá vlákna už podle mě nemá cenu ani otvírat. Bohužel, většina je v TT, z něhož se podle mě stala taková žumpa. Vlastně je horší než off-topic, který už skoro ani nemá cenu moderovat.
Všechno se vyvíjí, ale tento způsob vývoje zdá se mi poněkud nešťastným...


Tomáš píše::? Tak a je tu mrtvo. Definitivní konec ? Skutečně ti "staří známí" už na forum definitivně zanevřeli.? Byly doby nedávno minulé,kdy jsem se nestačil příspěvky prokousat,kolik jich za ten den bylo a nyní. Nic. Už jsme vyčerpali všechny témata? Mrtvo. Není to škoda? ..........Ale pořád raději čtu věčné hádky o tom,zda byla první slepice,nebo vejce...než NIC!
Takže jak dál? Je 25.3.2015


Tomáš píše:No musím uznat,že příspěvků se tu ukázalo víc než dost ALE...
Milane řekl bych,že se na mém i tvém názoru moc věcí nemění. Možná si to jen někteří víc vzali k srdci a možná to cítí podobně jako já....to si musí přebrat každý sám................Takže zamyslete se nad tím hlavně vy nově příchozí. A snažte se alespoň trochu nově obohacovat toto fórum nejen diskuzí. Není uměním informace pouze vysávat,ale přidávat i ty své ostatním.
Ámen! :mrgreen:


Pánové,
prošel jsem si tohle téma důkladně a mohu vás všechny uklidnit, že podobný scénář probíhá téměř na všech fórech ať se zajímají o modelovou železnici, vojenskou techniku či historii. Určitě to není vyčerpáním témat, neboť se stále objevují nové věci, nové postupy a různé názory.
Já osobně, jak jsem uvedl na počátku své existence na tomto fóru, nejsem s těch, kteří by pomohli radou, neboť nic neumím. A případná moje zkušenost či um je nízká. To se týká nejen stavby lokomotiv, vagónů nebo staveb, ale i zapojení a digitalizace. Jsem jen pouhý pozorovatel a obdivovatel profíků na tomto fóru.
Proto je netřeba se obávat o toto fórum, na všech to funguje jako jízda v horách. Nové věci a postupy nastartují ke sprintu do kopce, po vyčerpání následuje jízda z kopce bez šlapání, aby vzápětí nastoupila jízda do kopce. Když mohu porovnat s fóry, které ještě navštěvuji, tohle je silně ukecané. :)
Držím palce, ať to zde vydrží.
S vnukem vláčkodráha Tomáš/Tomica,stavby http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 953.0.html
Uživatelský avatar
TonyHazard
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 kvě, 2014 3:12 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod milan ferdián » sob 04 dub, 2015 8:10 am

TonyHazard píše:
Proto je netřeba se obávat o toto fórum, na všech to funguje jako jízda v horách. Nové věci a postupy nastartují ke sprintu do kopce, po vyčerpání následuje jízda z kopce bez šlapání, aby vzápětí nastoupila jízda do kopce. Když mohu porovnat s fóry, které ještě navštěvuji, tohle je silně ukecané. :)
Držím palce, ať to zde vydrží.

Máš pravdu,je dost ukecané,ale nesklouzává do chatu nebo skypu.Jak na to přijdu,okamžitě mažu.Z jedné strany jsem i rád,že se modeláři zmíní mimo modelařiny na okraj i o jiných věcích.Uvolní se.Znám i takové diskusní fóra,kde se píšou jen striktní věci.Těmto fórům,říkám že jsou mrtva.
Naše fórum žije,dýchá,pulsuje a jiskří.Jsou tu velci velikání,kteří předávají své poznatky,informace,zkušenosti další generaci modelářům.Jsou tu nesmělí,kteří prezentují své dílka a jsou zvědavi na připomínky nebo rady.Ano máš pravdu s tím kopcem,jenže to jsou ty popsané tebou periody :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod mlha » sob 04 dub, 2015 9:25 am

A jsou tu i podpichovači jako například já, nejvíc mě baví podpichovat jednu pohádkovou bytost.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Ferda » sob 04 dub, 2015 9:38 am

mlha píše:A jsou tu i podpichovači jako například já, nejvíc mě baví podpichovat jednu pohádkovou bytost.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A co ti vlastně Ferda udělal?
Obrázek
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Barbucha » sob 04 dub, 2015 9:46 am

Proč jen Ferda? Je tu ještě Barbucha a Cipísek :-D.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: romansis a 20 návštevníků