Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod radekkrupka » pon 20 úno, 2012 9:37 am

Čím dál tím častěji přemýšlím, kam spěje toto fórum.

Kdysi dávno, když to tady bylo ještě komornější a řešily se věcné debaty, bylo tady pár "matadorů" a pár nováčků. K těm zkušeným jsem vzhlížel jako ke vzoru a hltal každé jejich moudro. V podstatě mi toto fórum pomohlo v tom, že jsem po návratu k dětské zálibě u koníčku zůstal a pomohlo mi zpočátku proklestit se houštím mýtů a fám, které jsem o tomto odvětví modelařiny měl.

Dnes se to tady zvrhlo v debatní kroužek pár grafomanů, kterým nevadí omílat stále to samé dokola a ti, které jsem dříve uznával, se pomalu vytratili. Škoda. Když porovnám poměr strávený čas na fóru/faktické poznatky, bývalo to daleko lepší :( Existují zde vlákna, o konkrétních modelech, kde se na 10 stranách diskuze nedozvíte nic zajímavého. Některá vlákna už podle mě nemá cenu ani otvírat. Bohužel, většina je v TT, z něhož se podle mě stala taková žumpa. Vlastně je horší než off-topic, který už skoro ani nemá cenu moderovat.

Všechno se vyvíjí, ale tento způsob vývoje zdá se mi poněkud nešťastným...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod milan ferdián » pon 20 úno, 2012 10:02 am

Radku bylo nás,jak píšeš v té době hrst.Já bych to tak tragicky nebral.Ty grafomany známe a víme,jak s nima zaúřadovat.Jenomže vývoj jde neustále dál,když se podívám zpětně,kdo tu vlastně zůstal ze starých pardů.Skoro nikdo.To,že některé témata jdou cestou debatních kroužku,to mu nezabráníš.Vidím to na naši konfeře (pandora),která je pravým opakem tohoto DF.Strohé,formální někdy přesně pravý opak,živelná diskuse.
Co já mohu napsat jsou u mne v mých tématech spíše plusy.Máme samostatné téma o modulech.Co se týče kolejišť,tam je to horší,protože někteří než by si pohráli se svým projektem,tak nahonem spíchnou něco ve wintracku a myslí,že je vymalováno.U začátečnících,škoda psát.
Snažím se vše co přináší tato diskuse,dívat s nadhledem ať přináší to dobré nebo zlé.Já mám to štěstí,že mám jen jednoho zlobivého skřítka (všichni ví o koho se jedná).Objevují se tu noví,kteří umí ukázat a taky předávají své zkušenosti ostatním a že jsou přínosem pro toto diskusní fórum.Já to tak u sebe v daných tématech aspoň vidím :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod TTmili » pon 20 úno, 2012 12:12 pm

Jsme tady pomerne stejne dlouho, a vidim to podobne. Taky jsem vzhlizel k par lidem kdyz jsem zacinal, nastesti vetsina z nich tu stale je a stale nejak reaguji. Pres to vsechno co se tady deje (a ver ze uz me to taky unavuje sledovat dohady o brejlovcich apod.) je to jedno z nejpestrejsich a nejimformovatelnejsi diskuzni forum ohledne modelove zeleznice, a jsem tomu rad. I pres vsechen ten balast je stale docela realne prokousat se k nejakemu konstruktivnimu prispevku, bohuzel okamzite zahazenemu necim extra.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod milan ferdián » pon 20 úno, 2012 2:51 pm

radekkrupka píše: Bohužel, většina je v TT, z něhož se podle mě stala taková žumpa. Vlastně je horší než off-topic, který už skoro ani nemá cenu moderovat.Všechno se vyvíjí, ale tento způsob vývoje zdá se mi poněkud nešťastným...


Nediv se.U TT-ečkařů po bouřlivých oslavách vládne teď velké rozčarování,obrovské zklamání a budoucí nejistota co bude dál (KUHN-Brejlovec).Kde si mají vylít své bolístky,když né zde.Já jsem jasně nabízel,aby tato diskuse se přenesla na off-topic.Bohužel nabídka nebyla vyslyšena,tak se teď nedivme,jakým směrem běží dál diskuse.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Houmr » pon 20 úno, 2012 2:52 pm

No je to tak jak píšete, mnohá témata už ani neotvírám, třeba zrovna Kolejiště, je celkem zbytečné některá vůbec komentovat. :oops:
Myslím si, že teď je to v rukou moderátorů, jak dokáží razantně některé ty tlachy zarazit. Tvrdě bych mazal nic neříkající příspěvky i odpovědi. Ono ty zkušenější opravdu ubíjí opakovat už několikráte zodpovězené věci pořád dokola a dokola a ................................................................ :(
Ale jinak si myslím, že stále je dost těch, kteří zde toho mohou hodně načerpat a dost těch co chtějí zatím rozdávat. :P
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod vvitty » pon 20 úno, 2012 3:04 pm

Ja uz sem v posledni dobe ani moc neprispivam, spis jen pozoruji mistni deni a je tu porad dost temat, ktera povazuji za prinosna. Ve srovnani se spoustou jinych for je to tady proste stale na velice slusne urovni. A az opadne vylevani bolistek a zklamani z nezdareneho modelu, tak bude zase klidneji :wink:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod czhunter » pon 20 úno, 2012 4:56 pm

Už dlouho jsem na jiném fóru. Kdysi si jeho moderátoři si taky říkali, že je potřeba s tím stavem něco udělat, a tak mazali a moderovali a třídili ... a dnes je to tam prakticky mrtvé.

Tak už to bývá, že život s sebou přináší něco špíny a hluku, rozházených hraček a pomalovaných zdí - ale není to lepší než koukat na vycíděné zdi krematoria?
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Jarda H. » pon 20 úno, 2012 5:24 pm

czhunter píše: ... Kdysi si jeho moderátoři si taky říkali, že je potřeba s tím stavem něco udělat, a tak mazali a moderovali a třídili ... a dnes je to tam prakticky mrtvé. ....


Ono stačí přečíst jednu negativní SZ, která ti dojde (drtivá většina jich je pro tyhle zásadní úpravy !) a musíš to chvíli rozdejchávat ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Colonel32 » pon 20 úno, 2012 6:53 pm

Základní problém dnešní doby není nedostatek informací, nýbrž jejich nadbytek. Zvláště pokud je někdo na fóru déle, tak se základní dotazy objevují pořád dokola. Problémy jsou tři - vyhledávání často nenachází to co člověk hledá, protože neví s jakým klíčovým slovem se to řešilo. Dále pak absence nějkého rozumného rozcestníku, který by odpověděl na základní dotazy, a za 3. lenost uživatelů zkoušet první a druhé.

Např. na Kostkách to řešíme tímto - http://www.kostky.org/faq.php - přímo na fóru svítí žlutá ikonka F.A.Q., pokud se někdo v diskusi zeptá na něco, na co tam bylo odpovězeno, tak dostane vynadáno, že si to nepřečetl. Diskutovat se začíná teprve, kdy projeví jistou znalost problému a teprve se ptá na detaily. Přijde mi, že spoustu času by zde šlo ušetřit sepsáním nějakých nejzákladnějších informací, které by byly umístěny v konkrétních tématech. např. v sekci stavba osobních a nákladních vozů v prvním příspěvku odkaz na Parostroj.

Jarda H. píše:Ono stačí přečíst jednu negativní SZ, která ti dojde (drtivá většina jich je pro tyhle zásadní úpravy !) a musíš to chvíli rozdejchávat ...


Moderátor holt musí být srozumněn s tím, že musí nějak rozhodnout, že nikdy nebudou všichni spokojeni, a že s ním vždycky bude někdo nesouhlasit.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Jarda H. » pon 20 úno, 2012 9:21 pm

Colonel32 píše: .... Přijde mi, že spoustu času by zde šlo ušetřit sepsáním nějakých nejzákladnějších informací, které by byly umístěny v konkrétních tématech. např. v sekci stavba osobních a nákladních vozů v prvním příspěvku odkaz na Parostroj. ....

V sekci Začátečníci (nebo Modelová kolejiště ?!) se o něco podobného pokusil Radek K. a pár kolegů ho doplnilo ! Stejně ale mám dojem, že řada nových lidí to ani nečte ..... Co se týká hledání, opravdu záleží na zadaném "klíčovém" slovu, ale když něco chci, tak se musím snažit a hledat pod různými výrazy, ne ?

Colonel32 píše: Moderátor holt musí být srozumněn s tím, že musí nějak rozhodnout, že nikdy nebudou všichni spokojeni, a že s ním vždycky bude někdo nesouhlasit.

Ale jóó, čas je nejlepší lék - a k tomu SZ od lidiček, co to vidí stejně .... v každém případě se snažím zachovat ve vláknu konkrétní věci, přehlednost !! Holt kdo se bojí, nesmí do lesa :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod radula63 » pon 20 úno, 2012 10:01 pm

Abych to nemusel zas psát - tedy "Kam kráčíš dikuze modely biz... " moje reakce je zde: viewtopic.php?f=20&t=3109&p=99453#p99453
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod pekl024 » pon 20 úno, 2012 10:11 pm

Za sebe musím říci , že čtení o tom jak je vše na h....o a řešení reklamace mi taky nebaví.

Ale toto forum mi dalo hodně, poznal jsem tu spostu dobrých lidí a pokud není člověk úplný d...l tak dostane odpověď.

Toto je slovo věčného nováčka.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod radula63 » pon 20 úno, 2012 10:25 pm

pekl024 Plně s tebou souhlasím.
Díky tomuto fóru jsem už získal dost dobrých rad a informací, někdy i sám poradil... atd... Několik lidí znám jen internetově, několik i "živě" a jsem s nimi kamarád.
Informace a dobré rady zde lze hledat i dnes, jen, bohužel, se to tu občas hádá a osočuje. Rozumný člověk si to přebere...
Toto je můj názor a nechci ho dále rozvádět - zdržím se další diskuze na tohle téma. Akorát bych to tu plevelil - stačí, když to dělají jiní. :| :|
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 21 úno, 2012 6:36 am

Souhlasím s Milanem,Houmrem,Jardou a dalšími pozitivně naladěnými. :D Je pravda,že se opakují pořád dokola některé dotazy,ale jak už bylo řečeno,nikdo nikoho nenutí,aby na ně odpovídal.S tou sekcí TT bych to také tak tragicky neviděl,máte tam spoustu přínosného materiálu pro lidičky,kteří prahnou po informacích.A že některé diskuze neberou konce?Zkrátka a dobře,každý má jiný pohled nebo názor na danou problematiku a řešení je opět jednoduché.Když si druhá strana "mele" to své pořád dokola,tak na to přestanu reagovat a je to.To,že si sem někdo přijde pro radu a dostane na ni protichůdné odpovědi,přece není špatně.Nic není černobílé a konečné řešení problému může být klidně šedé.Něco jiného je,když se diskutující začnou vzájemně napadat,což se poslední dobou občas děje. :(
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod mpinta » úte 21 úno, 2012 8:11 am

Pokud by někdo měl zájem, může si přečíst můj názor na diskuzi obecně v mém článku, část "Nelíbí se" a "Autorská slepota" (o češtině). Nic nového se tam ovšem nedozví. Ti "rozumní" to dávno ví, ti ostatní na to zvysoka kašlou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků