Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod cipisekmp » pon 06 dub, 2015 5:39 am

Ahoj, on mu to Cipisek vraci. Zdarec Cipisek.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 dub, 2015 7:36 am

Ož chybí jenom Křemílek a Vochomůrka. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod TonyHazard » pon 06 dub, 2015 9:28 am

milan ferdián píše:
TonyHazard píše:
Proto je netřeba se obávat o toto fórum, na všech to funguje jako jízda v horách. Nové věci a postupy nastartují ke sprintu do kopce, po vyčerpání následuje jízda z kopce bez šlapání, aby vzápětí nastoupila jízda do kopce. Když mohu porovnat s fóry, které ještě navštěvuji, tohle je silně ukecané. :)
Držím palce, ať to zde vydrží.

Máš pravdu,je dost ukecané,ale nesklouzává do chatu nebo skypu.Jak na to přijdu,okamžitě mažu.Z jedné strany jsem i rád,že se modeláři zmíní mimo modelařiny na okraj i o jiných věcích.Uvolní se.Znám i takové diskusní fóra,kde se píšou jen striktní věci.Těmto fórům,říkám že jsou mrtva.
Naše fórum žije,dýchá,pulsuje a jiskří.Jsou tu velci velikání,kteří předávají své poznatky,informace,zkušenosti další generaci modelářům.Jsou tu nesmělí,kteří prezentují své dílka a jsou zvědavi na připomínky nebo rady.Ano máš pravdu s tím kopcem,jenže to jsou ty popsané tebou periody :wink: .

Je to tak, ukecanost v dobrém slova smyslu. Na jednom fóru, kam chodím, bych vítal takový "provoz".
Sem chodím rád obdivovat nové věci, jak rapidně se změnila modelová železnice od 70. let minulého století a digitál, to je pro mě španělská vesnice.

Barbucha píše:Proč jen Ferda? Je tu ještě Barbucha a Cipísek :-D.
Tady se vyskytuje ještě fůra pohádkových bytostí, např. Myšpulím, stoupa....stačí si projít seznam. :)
S vnukem vláčkodráha Tomáš/Tomica,stavby http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 953.0.html
Uživatelský avatar
TonyHazard
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 kvě, 2014 3:12 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Myšpulín » pon 06 dub, 2015 11:50 am

Děkuji za připomenutí. Jenže tuhle jsem se viděl v televizi a nějak jsem se nemohl poznat. Přeci jen placatý a od Němečka (pokud se nepletu, nebo od Černého?) jsem vypadal líp. :wink:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Radek » pon 06 dub, 2015 6:19 pm

Ano, ano. Kdybych při zakládání úctu nebyl líný a napsal si jméno ve správném tvaru, tedy Radovan, mohl sem se taky zařadit mezi celebrity :roll:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Quo Vadis, diskuze.modely.biz?

Příspěvekod Donatelli » ned 03 kvě, 2015 5:46 pm

Ahoj vážení !

Tak nějak se mě v hlavě honí hlavou, že sem napíšu svůj příspěvek. Kam kráčíš diskuse ? U mě už dokráčela. Důvodů je několik.

Prostě jsem přestal přispívat. Přestalo mě to bavit. Jinak proto, že nás zde jeden člen vytrvale přesvědčuje o tom které měřítko je to správné a který výrobce je nejlepší. Jelikož v jeho očích jsem ve špatné kategorii a dovolil jsem si upozornit že argumenty které používá se mi nelíbí a dokáži oplácet stejnou mincí, hned se začal otáčet na tom jaký je přínos mých odpovědí. Zcela pomíjím fakt, že jeho některé příspěvky jsou zcela mimo téma. Jako nezlobte se na mě, nebo třeba i zlobte, ale řešit tady kde kdo co řekl, co vůbec s modelařením nesouvisí. No proti gustu.... ale mě to nebaví. Je tedy pravda, že jsem se dvakrát zapojil do šarvátek mezi měřítky. Mé " příspěvky " byly po zásluze smazány a já se moderátorům omluvil.
Do podobné kategorie, zařazuji soutěžící o nejvyšší počet příspěvků. Mezi ty počítám třeba takové, kteří například tématu Novinky, na oznámení někoho že výrobce xyz konečně vrhnul na trh xy let opožděný model reagují příspěvkem " už ho mám doma". Nějak mě uniká smysl, čím je tato zpráva přínosná pro všechny ostatní. Asi jsem nedovzdělaný nebo fakt nevím. Do soutěžících nepočítám ty, kteří tady mají hodně příspěvků, ale k věci. Vždy najdou radu, nebo alespoň odkaz na někoho kdo by jim mohl poradit.
Vadilo mi taky to, že někteří mi tady ( nebo SZ ) něco slíbili, že sem dají ode mě - neb nejsem tak IT zdatný. No a skutek utekl. No nic, tak už nikomu nic posílat nebudu ( vyjma stálým odběratelům slevenek do Lipska - pokud bude zájem a zase se ozvou a pokud je zase budu mít, a stálí spolucestujícím při zájezdech na veletrh do Norimberku ). Je mě líto ale pitomce ze sebe dělat nebudu.
A poslední co mě tak nějak teď fascinuje je diskuze v Začátečnických dotazech. Já rozumím oběma stranám. Věřím tomu, že staré bardy unavuje odpovídat na stále stejné dotazy. Mě by to taky vadilo. Obzvláště, když u některých mám pocit, že si to tazatel skutečně usnadňuje. Že se ani nesnaží si nějak pomoci a hned založí vlákno s dotazem, který se řešil o dvě stránky dřív. Na druhou stranu se zase nedivím začátečníkům, nebo těm, kteří " mašinky " objevili zase po čase, že se někdy až neskutečně " hloupě " ptají. Protože mají ve všem guláš, spoustě věcí nerozumí a tak se raději ptají. Neklaním se ani na jednu stranu, jenom z toho mám takový divný pocit. Pár kolejišť jsem viděl a i když nemám ten dar jako někteří jiní, kteří se podívají a hned vidí co je špatně, nebo nepřesně ohledně trasování kolejí, umístění návěstidel a podobně občas nějaké hyenismy postřehnu. A pak majitel/stavitel tohoto díla ještě pronese takovou záludnou otázku. Je to pěkný co ? Ale takovým tónem, kdy se v podstatě očekává pochvala. A já mu mám říct, že má blbě tohle a tohle a že vlak ICE se nemohl potkat s mechanickýma návěstidly ani v muzeu, a že křížení tratí angličanem v širé trati je hovadina a a a ...Proč? Já nejsem tím soudcem a ani jím být nechci. Moje standartní odpověď je, hlavně že Vám to přináší radost. Přece o to vždycky jde. Koníček má přinášet radost. A každý tu radost má položenou někde jinde. Já ji mám třeba položenou v každém novém modelu ve sbírce. A udělá mě radost jak vůz z epochy I tak vůz z epochy IV. Taky mě udělá radost nějaký " prehistorický " katalog nebo novinkový list, nebo třeba jenom i jazyková mutace, kterou ještě nemám, protože mě zajímá historie TT od dob Zeuke po Tilliga. Někdo jiný tu radost má v něčem jiném. Ale já určitě nebudu ten, kdo mu bude říkat, že když nemá radost ze stejných věcí jako já, že je to špatně. Přiznávám se, že od některých mám pocit přesně opačný. Musíš to dělat takhle a takhle, jako to dělám já jinak to je blbě a špatně a to se na to raději vykašli. Tím ale nemyslím staré bardy....
Byly doby, kdy jsem zcela vážně uvažoval o tom, že si zde zruším registraci. Hlavně kvůli soutěžícím a přesvědčovačům. Teď už jsem jenom pasivní sledovatel a velmi občasný přispěvatel ohledně historie TT pokud vím.
Ale abych nebyl jenom kritický. Fórum mě dalo několik přátel. A taky pár udělátek pro modelařinu, za které ještě jednou jejich výrobcům děkuji. A taky mě dalo spoustu rad a taky hromadu nápadů, abych si zase mohl udělat nějakou radost.

Hezký večer všem přeje Donatelli
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků