Obtisky parostroj.net

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Obtisky parostroj.net

Příspěvekod 423.057 » pát 13 srp, 2010 1:21 pm

čaute, zakladám toto téma lebo som sa webe obtisky.parostroj.net nedopracoval na cenu obtiskov. Koľko stoja ? :?:
H0 - III - IV epocha , ČSD
423.057
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 03 črc, 2010 1:32 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod radula63 » pát 13 srp, 2010 6:19 pm

Ahoj, objednával jsem na začátku léta - cena na parní loko byla 60,- a na motorovou loko 80,- za aršík (na 1 lokomotivu). V případě parní lokomotivy je součástí aršíku i popis na tendr . Poštovné asi 30,- ??? to nevím jistě. Doporučeným dopisem. Každý aršík je zabalen do plastikového sáčku. Celé pak v běžné obálce.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod 423.057 » pát 13 srp, 2010 6:56 pm

dikes a nevie niekto koľko stoja obtisky na vagóny ?
H0 - III - IV epocha , ČSD
423.057
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 03 črc, 2010 1:32 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod radula63 » sob 14 srp, 2010 6:54 am

Ahojky
Ohledně cen napiš dotaz buď na - obtisky@parostroj.net
nebo
Tomáš Černohorský - cer.t@parostroj.net
Pan Černohorský je spolupracovník p.Kwasnici. V poslední době vyřizoval netové objednávky přímo on. Našel jsem ve svém mailu komunikaci s ním - Poštovné bylo 35,-Kč. Objednával jsem v dubnu (původně jsem myslel začátkem léta). Přes e-mail objednávku mi i sdělili jakou částku a pod jakým var.symbolem mám zaplatit (účet mají u ČS). :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod 423.057 » sob 14 srp, 2010 8:16 am

dakujem napisem
H0 - III - IV epocha , ČSD
423.057
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 03 črc, 2010 1:32 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod loscarlos » stř 06 říj, 2010 12:21 pm

Dobrý den, nevíte někdo jestli fungujou ? Posílal jsem dva emaily (Ne/Po) s dotazem na potisky a nic :( . Už jsem od nich kdysi bral a bylo to v pohodě.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 06 říj, 2010 1:55 pm

No v půlce září jsem s nima přes e-mail komunikoval OK!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod loscarlos » stř 06 říj, 2010 6:54 pm

Dík, už se ozvali. Napsal jsem na druhý email :-).
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod mnitka » pát 02 pro, 2011 12:46 pm

Kolegové,
jak pracujete s obtisky PAROSTROJ? Lakujete aršík obtisku před začátkem práce? Čím dělit... stříhat, řezat skalpelem? Používáte obtiskové vodičky?

Stále se svou prací s obtisky nejsem spokojen.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod Petr_J » pát 02 pro, 2011 1:22 pm

Obtisky od Parostroje také občas kupuji, zrovna tuto středu jsem objednával, ale reakce zatím žádná. Obvykle se ozvou cca. do týdne.
Co se týká aplikace na modely, postupuji takto: nejdříve aršík zlehka stříknu lesklým bezbarvým lakem (používám lak Tamiya ve spreji), potom jednotlivé nápisy rozřežu skalpelem a dám odmočit do nádobky s vodou. Na místo aplikace nanesu rozředěný Herkules (Duvilax, jakékoliv disperzní lepidlo...) a do něj vložím obtisk. Pořádně přimáčknu a nechám zavadnout. Po několika minutách vlhkým hadříkem setřu zbytky lepidla, nechám proschnout a stříkmu bezbarvým lakem, v mém případě matným Tamiya.
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod radula63 » sob 03 pro, 2011 8:04 am

Já s nimi mám také zkušenosti. Já je zas pouze vyřežu skalpelem či stříhnu nůžkami, odmočím ve vodě a nalepím. Celý model pak stříkám matným lakem. Drží také skvěle.
Právě před měsícem mi dorazila objednávka na cca 15 modelů. Komunikace s panem Kwasnicou je vpořádku.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Obtisky parostroj.net

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 03 pro, 2011 12:43 pm

Aplikace těchto obtisků - nařezat skalpelem/žiletkou, pak opatrně pinzetou daný vyříznutý obtisk vložit do kapky vody na skle/nesavé podložce - nechat provlhčit a pak z vody odunout. Takto si připravím cca 6 obtisků - každý z nich pak bud stáhnu pomocí pinzety z papírku a pinzetou přenesu na místo na modelu, nebo pomocí pinzety přenesu včetně papírku na model a teprve pak stáhnu. Obbsk do plochy modelu nevmačkávám, jen max jemným molitanem lehkým přitlačením vytlačím přebytečnou vodu. Místo kde mám nanesené ještě vlhké obtisky přestříkám Hypersolem Agama co mám nalitý ve stříkací pistoli /nižší tlak vzduchu - pozor, velký tlak může obtisk odfouknout!!! - pak to nechám působit - po cca 10-15 minutách je obtisk perfektně sám zapuštěn do modelu a kopíruje jeho i hodně členitý povrch. Dekály Parostroj či Jiran NIKDY předem nelakuju - důležité je jen na obtisk nesahat prsty, neb může dojít díky vlhkosti prstů k poškození laku a barev obtisku - sem tam dotek prsty nevadí, ale...

Po aplikaci dekálů a douhodinové pauze na definitivní vyschnutí hypersolu (naruší zlehka i barvu modelu (Gunze, akryl barvy) a pak ji znovu stejne jako obtisk srovná) model přestříkám polomatem.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků