Vztekací koutek

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod vvitty » pon 01 čer, 2009 8:24 am

nedavno psali na bulvaru novinky.cz, ze cerne diry jsou od velkeho tresku vsude kolem nas, strasne malinkaty, tak treba se ty soucastky ztraceji v nich :lol: :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » pon 01 čer, 2009 3:26 pm

Konstatuji, že léty se člověk zklidní - už to není to, co bývalo ! Přece jen trpělivost je daleko větší !! Před pár lety, když jsem se zabýval hlavně stavbou plastikových kitů letadel, jsem dokázal hrubou stavbu modelu zmuchlat skoro do "kuličky" :shock: :!: Sice jsem za pár desítek vteřin toho litoval, ale ve chvíli vzteku už to jinak nešlo a model Migu tak šel k šípku ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod vlackytt » pon 01 čer, 2009 6:34 pm

...A s přibývajícími lety už na "kuličku" nemáš sílu? :D :D
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Jarda H. » pon 01 čer, 2009 6:59 pm

vlackytt píše:...A s přibývajícími lety už na "kuličku" nemáš sílu? :D :D


Síla by byla :lol: , jen tu stavbu kitů jsem dávno opustil a vrátil se ke koníčku z dětství - modelové železnici ! A že v TT jsou tam drobnější věci mi zase až tak nevadí :wink: asi začíná vítězit trpělivost :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Pája » pon 01 čer, 2009 9:14 pm

Já si myslím,že nejsem léty trpělivější.Ale spíše línější to ničit a dělat znovu. :lol:
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Sandy » úte 02 čer, 2009 12:58 pm

Pánové, moc jste mě potěšili.
Podobné téma jsem tu před časem nakousl i já. Ale odezva byla taková, že jsem se až do dneška styděl, jaký jsem bordelář. Protože tehdy to vypadalo, že správný modelář má pod sebou čistoskvoucí podlahu, pracovní stůl rozdělený na sektory, do kterých je přesně ukládáno vše potřebné. Lux nepotřebuje podle hesla : " Mejou se jen špindíry, čistý lidi to nepotřebujou"! :?
Jsem rád, že jste se tu tak spontáně "odkopali" a že i renomovaní odborníci jsou lidé z "masa a kostí"! :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Jarda H. » úte 02 čer, 2009 1:49 pm

Sandy píše: .....podle hesla : " Mejou se jen špindíry, čistý lidi to nepotřebujou"! :? .....


Hezký heslo :D ! Doplním taky jedno, co se mi líbí : Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 čer, 2009 2:06 pm

Sandy píše:Pánové, moc jste mě potěšili.
Podobné téma jsem tu před časem nakousl i já. Ale odezva byla taková, že jsem se až do dneška styděl, jaký jsem bordelář. Protože tehdy to vypadalo, že správný modelář má pod sebou čistoskvoucí podlahu, pracovní stůl rozdělený na sektory, do kterých je přesně ukládáno vše potřebné. Lux nepotřebuje podle hesla : " Mejou se jen špindíry, čistý lidi to nepotřebujou"! :?
Jsem rád, že jste se tu tak spontáně "odkopali" a že i renomovaní odborníci jsou lidé z "masa a kostí"! :lol:


A to ti Sandy řekl kdo,takovou nepravdu :D :D :D Ale pár jich znám,stůl rozdělen přesně na sektory a nedej bože ,jak mu s něčím pohneš ,kam nemáš.:wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod dan » úte 02 čer, 2009 3:51 pm

Já vždy 30 minut hledám šroubovák a 10 vteřin šroubuju, potom hledám 30 minut nůžky a potom 10 vteřin stříhám a tak to jde pořád dokola a pak se kolegové nedivte že aktualizace webu nejsou tak časté protože čím jsem starší tím je to horší :D
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod vvitty » úte 02 čer, 2009 3:52 pm

Lux neni potreba, dopul centimetru bordelu nevadi a kdyz je toho vic, tak se to uz vynosi na botach ven :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 02 čer, 2009 5:59 pm

A pánové znáte ten pocit, když jste umístili kapku vteřiňáku přesně tam kam patří, a právě marně hledáte pinzetu v sektoru A, B, AA, BB etc zatímco vteřiňák tvrdne a vy nemáte čím uchopit tu malou součástku co se má nalepit?! Normálně po těch pár minutách hledání procitnete a vidíte tu pinzetu přesně tam kde by podle vás být nikdy neměla!! :oops:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 02 čer, 2009 7:37 pm

Petr Zatrepalek píše:A pánové znáte ten pocit, když jste umístili kapku vteřiňáku přesně tam kam patří, a právě marně hledáte pinzetu v sektoru A, B, AA, BB etc zatímco vteřiňák tvrdne a vy nemáte čím uchopit tu malou součástku co se má nalepit?! Normálně po těch pár minutách hledání procitnete a vidíte tu pinzetu přesně tam kde by podle vás být nikdy neměla!! :oops:


Petře promiň ale tyhle věci bys na mne prozrazovat neměl ;-) ;-) ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jirka1 » úte 02 čer, 2009 9:01 pm

Petr Zatrepalek píše:A pánové znáte ten pocit, když jste umístili kapku vteřiňáku přesně tam kam patří, a právě marně hledáte pinzetu v sektoru A, B, AA, BB etc zatímco vteřiňák tvrdne a vy nemáte čím uchopit tu malou součástku co se má nalepit?! Normálně po těch pár minutách hledání procitnete a vidíte tu pinzetu přesně tam kde by podle vás být nikdy neměla!! :oops:


Nejlepší je, když ta pinzeta je pak v levé ruce! Proč bych ji tam hledal, když jsem pravák? :shock:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Tomáš » stř 03 čer, 2009 10:31 am

To mi připomíná takovej ten slogan..."Marie prositě kde máme sůl....tam co obvykle přece....V lékarničce na zdi v krabičce od čaje...
Já si teda moc na pořádek nepotrpím,ne že bych to měl doma jako ve chlívě,ale rád provozuji "oraganizovaný nepořádek"..někdo si může myslet že mám brajgl,zvláště pak žena jenže já z 80% přesně vím co kde je..bohužel to moje polovička nechápe a zase to poklidí...mám na to teorii neustáleho koloběhu dělání nepořádku....Mám organizovaný brajgl,ženě se to nelíbí..uklidí..já pak ale nemůžu absolutně nic najít protože jdu na místo kde bych to hledal,ale ouha nic tam není...tak hledám kramařím a opět dělám nepořádek,až postupně přesunu věci opět "na své místo" a takhle to de furt dokola. :D
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Yarda » stř 03 čer, 2009 12:04 pm

Tomáš píše:To mi připomíná takovej ten slogan..."Marie prositě kde máme sůl....tam co obvykle přece....V lékarničce na zdi v krabičce od čaje...
Já si teda moc na pořádek nepotrpím,ne že bych to měl doma jako ve chlívě,ale rád provozuji "oraganizovaný nepořádek"..někdo si může myslet že mám brajgl,zvláště pak žena jenže já z 80% přesně vím co kde je..bohužel to moje polovička nechápe a zase to poklidí...mám na to teorii neustáleho koloběhu dělání nepořádku....Mám organizovaný brajgl,ženě se to nelíbí..uklidí..já pak ale nemůžu absolutně nic najít protože jdu na místo kde bych to hledal,ale ouha nic tam není...tak hledám kramařím a opět dělám nepořádek,až postupně přesunu věci opět "na své místo" a takhle to de furt dokola. :D


Tohle je úplně normální. Ženský prostě uklízejí povrchově, protože nesnášejí pohled na "nepořádek". Málokdy se jim ale povede uklidit tutéž věc 2x po sobě na totéž místo. Mužskýmu je jedno, jak to vypadá na pohled - důležitý je, aby věci byly na svém místě.... Dokud se ti nestává, že když se v noci vrátíš ze záchodu, najdeš svou postel ustlanou, je to v normě... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků