Provoz na tratích 271, 273 v 80. letech

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Provoz na tratích 271, 273 v 80. letech

Příspěvekod rawen » ned 03 kvě, 2009 3:45 pm

Nazdar,
rád bych (výhledově) postavil v H0 kolejiště inspirované tratí "Čunínské střely". Prozatím chci zkusit vlastní stavbu vagonů, které tamtudy jezdily. Mám už určitou představu co to bude, ale protože jde o mlhavou reminiscenci na dětská léta, uvítal bych pomoc někoho znalého.
Zajímalo by mě tedy (přibližně) přesně z jakých vozů byly složené osobní vlaky Prostějov - (Dzbel) Chornice a jaké nákladní vozy se používaly k přepravě kmenů na Ptenskou pilu a řeziva od ní.
Pokud je toto téma zpracováno knižně, dejte mi prosím odkaz. Vědecká knihovna v Olomouci má poměrně slušně vybavený fond, tak ať jim ho trošku provětrám. :)

Předem děkuju, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1704
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jarda H. » stř 06 kvě, 2009 3:54 pm

Mrkni se po tomhle, tam bys mohl být úspěšný :D :

Vladimír Londin - 100 let Moravské západní dráhy. (Prostějov 1989), další možný zdroj časopis - časopis Štafeta (Prostějov), roč. 13, 1981, č. 1, s. 12-14 vyšla stať Jaroslava Pinkavy: 100 let železniční trati Prostějov-Třebovice v Čechách.

Mám dojem, že existují i nějaké www stránky nadšenců kolem téhle trati, zkus zagooglit (nebo jiný vyhledávač) a podiskutovat u těhle nadšenců :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod rawen » stř 06 kvě, 2009 8:25 pm

Děkuju, o té Štafetě jsem nevěděl...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1704
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků