Ukradené internetové stránky

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zemětřesení v Itálii

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 dub, 2009 9:04 pm

MaHa píše:Promiň Zdenku, ale jak tady kdosi napsal - zase nám vnucuješ své názory - všichni tam máme své příbuzné!
PS: Nikdy jsem s internetovou zlodějinou nesouhlasil, ale jak již zde psali jiní - po stránce právní se tím nic pořádně dělat nedá(krom zablokování stránek administrátorem)!


Nevím proč stále uhýbáš od tématu tohoto vlákna a podsouváš mi to co děláš sám tedy - vnucování svých názorů ostatním.
Všichni v té Itálii příbuzné asi opravdu nemají ale v dnešním globálním světě takových lidí může být opravdu dost. Ovšem s tímto vláknem to fakt nesouvisí. Proto stále nechápu proč srovnáváš dvě nesrovnatelné věci tedy lidské utrpení a poukazování na webové piráty a proč si s tím vůbec začal.

Také nechápu jak bys zařídil blokování pirátské stránky administrátorem.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Zemětřesení v Itálii

Příspěvekod MaHa » pon 06 dub, 2009 9:48 pm

Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Promiň Zdenku, ale jak tady kdosi napsal - zase nám vnucuješ své názory - všichni tam máme své příbuzné!
PS: Nikdy jsem s internetovou zlodějinou nesouhlasil, ale jak již zde psali jiní - po stránce právní se tím nic pořádně dělat nedá(krom zablokování stránek administrátorem)!


Nevím proč stále uhýbáš od tématu tohoto vlákna a podsouváš mi to co děláš sám tedy - vnucování svých názorů ostatním.

1. Zdenku to tady o Tobě píší i někteří ostatní např. zde:
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?t=1531&start=75
Zdenek Valter píše:Všichni v té Itálii příbuzné asi opravdu nemají ale v dnešním globálním světě takových lidí může být opravdu dost. Ovšem s tímto vláknem to fakt nesouvisí. Proto stále nechápu proč srovnáváš dvě nesrovnatelné věci tedy lidské utrpení a poukazování na webové piráty a proč si s tím vůbec začal.

No to je dost žes to pochopil!
1. Sám dělám administrárora(to není moje obživa ale spíš zábava anebo že taky nejsou lidi) a musím některé jedince omezovat "zaplácávání prostoru opravdu nedůležitými vzkazy s tím že na stránkách je jiný další obrovský bajtový prostor pro jejich seberealizaci". Takže když panu Daleckému toto Diskusní fórum spadlo na základě umístění některých obrázků které "žraly prostor nejen v databázi ale hlavně při volání odkazů" tak jsem s ním soucítil a v duchu nadával na ty uličníky kteří to způsobili!
2. Pan Dalecký toto musel pak řešit (a určitě to nebylo jednoduché - každopádně to vyžadovalo čas), stejně jako já to musím řešit na stránkách kde administrátoruji.
3.Já beru svoje bytí na tomto světě jako celek zpráv a událostí spojený s jakýmisi živ. zkušenostmi. Včera a dnes se potkaly tyto dvě události : Itálie + krádež na stránkách. A co je v životě vážnější? Já myslím sám že lidské bytí, protože když zítra prdnu do hlíny tak se nebudeš mít s kým dohadovat, leda že by sis našel někoho jiného.
Zdenek Valter píše:Také nechápu jak bys zařídil blokování pirátské stránky administrátorem.

Jak blokovat?
1. Kontaktovat administrátora webu: Např. když jsou na wz.cz
tak kontaktuji administrátora wz.cz atd(tak jak to bylo v případě Jaryna Šilhana).
2. Pokud je doména I.řádu - placená - zjistit administrátora a po právní konzultaci zablokovat (pokud to právník administrátora doporučí).
3. Pokud je, ale server fyzicky i s připojením v majetku dotyčného škůdce, pak je blokování obtížné a musí nastoupit právní cesta k zablokování - tedy zdlouhavá a obtížná anabáze s nejistým výsledkem. Jakési technické řešení v tomto případě navrhoval petrh, ale je otázka zda by se z toho pak "právně vysekal".
Tak jak psal PetrL - a to je skutečně ze života: Zablokovat (a nenadávat).
PetrL píše:
Petr Zatrepalek píše:Tak to je rychlá práce! Kdyby to takhle fungovalo i jinde... :roll:

Takhle rychle to může fungovat, pokud si pořádek uděláme sami. Úřední moc by asi nic nezmohla, neboť zřejmě není věkem trestně odpovědný. Zato bych se nedivil, kdyby někdo napadl nás, že jsme minimálně spáchali přestupek, za urážky na cti mladého člověka (sám jsem ho na tom webu nazval zlodějem a blbcem).
Tím zablokováním byl možná spáchán přímo trestný čin omezování svobody projevu a pod. A kdoví co ještě :mrgreen:
Není vám z toho divně? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod petrh » úte 07 dub, 2009 5:51 am

ad MaHa a ostatni:
5) - nechat kontaktovat vinika pouze advokatem - takto jsme to delal pro klienta ja a a moje servisni AK a efekt? stazeno, pristoupeno na mimosoudfni vyrovnani, uhrazeni nakladu AK
6) - mit kamarady a pratele, kteri jasne daji najevo, ze kradez je neco, co tu nechceme
edit: a dale se mi moc, mily pane, nelibi osobni utoky, opravdu tu ostatni clenove nestojime o toto...
a co se tyka prostoru a pod. pro me neni problem, panu Daleckemu an forum, pokud bude potrebovat zajistiti Terabajt na diskovem poli na paterni lince GTS optika konektivita CZ - 10giga, svet 2 giga a to za cenu jako priteli, nebo mu rocne zaslat polatek na udrzbu a pod.
A vyjadrim se k tomu blokovani: moje cinnost mimochodem je i ruzne poradenstvi a analizy ve spolupraci s ruznyma institucema.
Ono totiz nekdy mily maha neni mozne zjistit majitele, jelikoz existuje moznost mit domenu za priplatek 5€ (150 CZK) uplne anonymne -toto je napr. bezna praxe bohuzel u detskeho prona, cili toto je pro policii a nas obtizne zjistovat.
Dale odkazujete na adminy wz.cz a ic.cz a pod. Ano, toto jsme udelal, teda rekneme mimo oficialni formality, ale je to jen o tom, zda mate ci nemate kamarady. Dale bych rad vedel, jak se zachovate vy, kdyz vasi praci, fotky a vse z vaseho webu ukradnu?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ukradené internetové stránky

Příspěvekod MaHa » pát 06 črc, 2012 9:02 am

Udělám asi tohle: http://blog.jklir.net/jak-bojovat-proti ... omment-660
....a co uděláte Vy až dostanete tehle důchod? :
http://ekonomika.idnes.cz/statni-penze- ... nomika_spi

Je to bohužel horší než jsem si myslel a jak se zdá, tak to bude skutečně reálné:

http://ekonomika.idnes.cz/deficit-rozpo ... nomika_fih

Tož se mějte betelně a zdarec.
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Ukradené internetové stránky

Příspěvekod MaHa » úte 25 čer, 2013 5:17 am

Naposledy upravil MaHa dne sob 21 zář, 2013 1:28 pm, celkově upraveno 2
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Ukradené internetové stránky

Příspěvekod radula63 » stř 26 čer, 2013 11:51 pm

Možná mimo téma - nejsem si jist. Mne by zajímalo: "Jak se díváte na "ukradené" obrázky bez uvedení zdroje? (Tj. bez předchozího souhlasu autora)" Třeba některé e-shopy berou obrázky zboží bez povolení a dávají si na ně svoje loga. Příkladů je více, proto vysloveně nejmenuji.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Ukradené internetové stránky

Příspěvekod MaHa » sob 21 zář, 2013 1:47 pm

radula63 píše:Možná mimo téma - nejsem si jist. Mne by zajímalo: "Jak se díváte na "ukradené" obrázky bez uvedení zdroje? (Tj. bez předchozího souhlasu autora)" Třeba některé e-shopy berou obrázky zboží bez povolení a dávají si na ně svoje loga. Příkladů je více, proto vysloveně nejmenuji.

Až se tihle vrátí domů a udělají někde státní převrat (v Evropě), tak už to možná bude jedno......(anebo ukradené obrázky budou vráceny jejich majiteli :idea: )
http://zpravy.idnes.cz/britove-se-boji- ... ranicni_ad
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re:

Příspěvekod MaHa » pát 25 říj, 2013 6:22 am

petrh píše:ad MaHa a ostatni:
5) - nechat kontaktovat vinika pouze advokatem - takto jsme to delal pro klienta ja a a moje servisni AK a efekt? stazeno, pristoupeno na mimosoudfni vyrovnani, uhrazeni nakladu AK
6) - mit kamarady a pratele, kteri jasne daji najevo, ze kradez je neco, co tu nechceme
edit: a dale se mi moc, mily pane, nelibi osobni utoky, opravdu tu ostatni clenove nestojime o toto...
a co se tyka prostoru a pod. pro me neni problem, panu Daleckemu an forum, pokud bude potrebovat zajistiti Terabajt na diskovem poli na paterni lince GTS optika konektivita CZ - 10giga, svet 2 giga a to za cenu jako priteli, nebo mu rocne zaslat polatek na udrzbu a pod.
A vyjadrim se k tomu blokovani: moje cinnost mimochodem je i ruzne poradenstvi a analizy ve spolupraci s ruznyma institucema.
Ono totiz nekdy mily maha neni mozne zjistit majitele, jelikoz existuje moznost mit domenu za priplatek 5€ (150 CZK) uplne anonymne -toto je napr. bezna praxe bohuzel u detskeho prona, cili toto je pro policii a nas obtizne zjistovat.
Dale odkazujete na adminy wz.cz a ic.cz a pod. Ano, toto jsme udelal, teda rekneme mimo oficialni formality, ale je to jen o tom, zda mate ci nemate kamarady. Dale bych rad vedel, jak se zachovate vy, kdyz vasi praci, fotky a vse z vaseho webu ukradnu?

Nojo ono to stejně jaksi nefunguje. I když sám adminstrátor webu požádá o zablokování stránky např na Google tak ten na to stejně kašle a stránku dál ponechává ve vyhledávání i když v té jejich Gůgl-labině odešlete blokaci stránky a do do hlavičky podle toho jejich bezúrovňového Google-návodu napíšete noarchive. Já bych řekl, že tady ajťáci Google-administrátoři berou peníze za nic. Jinak vyhledávání Google je někdy děs-běs a google si své "google bomby" vytváří zásadně sám. :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
(Herec Jiří Lír: " já své pacientky vyšetřuji zásadně hala-bala!") :lol: :lol: :lol: :lol:
PS: Mám takový pocit že Seznam je na tom podstatně lépe - odstraní stránku z vyhledávání na požádání, pokud je tam úplný nesmysl - prázdná nebo nefunkční stránka (a to ne že bych chtěl tady dělat nějakou reklamu).
Ještě že stránky nejsou nějaký most, přehrada, elektrické zařízení, nemocný člověk nebo něco jiného.........
Tož se mějte betelně a zdarec........ :roll:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron