Ukradené internetové stránky

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod PetrL » pát 03 dub, 2009 6:36 pm

jobr píše:Obavam se, ze proti tomuhle je ta "klukovina" na zacatku slaby odvar. Minimalne proto, ze tento clovek velmi dobre vedel co dela a proc.

Když odvar, tak odvar a ještě silnější, protože tady už jde o slušné peníze - co říkáte dnešnímu vydávání odborných knih? Kolik z nich je opravdu autorských? Většinou se jedná o (jak jsem si je sám pro sebe nazval) "Sebrané internetové spisy" Taková kniha, je z 60% skládankou internetových článků, z 30% reklamních odkazů na ty zaručeně nejlepší materiály a pouhých 10% vlastního přičinění, kterým není nic jiného, než jakési pojivo, aby to celé mělo nějakou hlavu a patu. Shrnuto a podtrženo: základ ukraden a zúčtován, reklama zúčtována, vlastní vklad = 0. Podle toho také úroveň takových knih vypadá. Jen když to vynese. A takový shit se pod 200,-Kč neprodává - tak co je vlastně větší svinstvo?
Netýká se to jen modelářství, platí to naprosto obecně. Hodně odbočím, když vzpomenu na jeden televizní pořad s herečkou paní Vlastou Fialovou, která snad do toho dnešního komerčního světa ani nepatří. Je to opravdu velmi vzdálený obor, který patří víc do oblasti literatury faktu, zato velmi výstižný. Na otázku, zda někdy napíše knihu o svém životě (a že by měla o čem psát) odpověděla: "Blázníte? Dnes, kdy knihy píše každý?" Tato dáma má svou úroveň a s grácií sobě vlastní tím vyjádřila vše. Já jen dodám - bohužel.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 03 dub, 2009 9:40 pm

To Lojzík a Petr Zatřepálek: Jo chlapci cca před půl rokem jsem zde založil vlákno "Praktiky WEBu STC". Byl jsem obviňován ze zaujetí.....
V předešlém případě byli skutečně osloveni autoři původních článků.
Efekt z toho vzniklý ovšem je ten, že mu autoři dali svolení dodatečně.
:( :( :? :? :? :? :?
Co se týče prodejny v Brandýse a revolučního Eshopu tak zde se nakonec ukázaly schopnosti WEBového piráta zjevně mimo jeho možnosti vstoupit do reálného světa a tak zůstal jen virtuálním.
Bohužel jeho jednáním padá na české modeláře stín nepoctivosti a ostudy.
To mi dost vadí a nechci se s tím smířit už proto, že se právě s kolegy ze zahraničí stýkám.
Koncem ledna se také údajně změnila osoba v administraci stránek STC.
Zdá se mi, že od té doby je většina článků je podepsána jen jako redakce.
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pon 06 dub, 2009 9:37 am, celkově upraveno 2
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Copy-Paste

Příspěvekod vonBahnhof » sob 04 dub, 2009 3:29 pm

Přátelé, tyhle praktiky jsou dnes, bohužel, běžné. Pokud si někdo dá tu práci s googlením , tak spoustě článků na Internetu najde „bráchu“. Ctrl+C a Ctrl+V je rychlá cesta k vytvoření „vlastního“ díla. Pokud se v diletantsky splácaných webech objeví ostrůvky profi grafiky a fotek, je to jasnější jak den. Horší je, když se něco podobného objeví na seriózně se tvářících stránkách. Malej kluk by měl dostat „přes paprče“ a radu, že se to nedělá. U dospělých, kteří to asi nedělají pro to, aby mohli machrovat před kámošema, že už „maj´wéwéwoe“, je to na pováženou. Takové praktiky jsou u závěrečných prací (diplomka, bakalářka, absolventka) důvod k bezpodmínečnému vyhazovu – bez pardonu a s ostudou. V případě profi webů je to normální čorka a patrně zralé na právní konzultaci.
Stalo se nám s kamarádem, se kterým jsme tvořili jen tak pro vlastní potěchu web o jedné seriálové postavě, že se náš text objevil na stránkách distributora DVD. Bohužel, přišel jsem na to s několikaměsíčním odstupem. Nechali jsme to s kolegou plavat, ale dnes, když vidím, jak tahle virtuální zlodějina jede a sílí, mrzí mě, že jsme se neozvali. Pozdě bycha honit.
HO Lenz digital, IV./V. epocha, ČD, DB
http://von-bahnhof.rajce.net
Uživatelský avatar
vonBahnhof
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 11 říj, 2007 4:02 pm
Bydliště: Zlínský kraj - Kroměřížsko

Příspěvekod petrh » ned 05 dub, 2009 7:45 am

jako tvurce vsech moznych web aplikaci, dokonce ted mam zakazku na pdf nakladatelstvi do kanady si vzdy lamu hlavu kterak zabranit kradezim, verte, ze to je hodne boj. spis boj s vetrnymi mlyny, o to by emlo byt ale razantnejsi postizeni zlodeju, stejne jako u nelegalnich DVD,...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod MirekTT » ned 05 dub, 2009 4:52 pm

No já si zase ukládám užitečné obrázky i texty pro svoji osobní potřebu. Originály pochází i od mnohých z vás. Nemíním je nikde vystavovat ani jinak použít. Proč to ale píšu. Už se mi párkrát stalo, že jsem si chtěl uložit z webu nějaký obrázek, a ten mne upozornil, abych na něj neklikal pravým tlačítkem myši. Zkoušel jsem ho páčit různými způsoby, ale uložit nešel za žádnou cenu. Stalo si mi to cca před rokem a půl na zahraničním webu, ale už nevím kde. Myslím si že technologie zabezpečení webových stránek existuje. Možná prolomitelná profi hackerem, ale kdo z modelářů je též hacker, že? Řekl bych, že kradení obsahu webů je jen polovina problému. Ta druhá bude v tom jejich nezabezpečení.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod petrh » ned 05 dub, 2009 5:44 pm

hele proti tomuhle je bohuzel jednoduchy postup... Staci mit mozilu a nasledne si dat zobrazit info o strance a vzalozce media je obrazek jak vysity a rovnou ti i nabidne ulozeni
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod jobr » ned 05 dub, 2009 5:55 pm

Ona vetsina ochran jak u SW tak na webu spise obtezuje ty slusne lidi, zatimco ty hajzli nezastavi. Asi by to chtelo zvysit represe vuci tem, kteri to jiz udelali. A pak je to jeste o vychove, deti neodnaucim krast tim, ze pred nimi vse zamknu :)
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod Jirka1 » ned 05 dub, 2009 6:02 pm

Mě nevadí, že si někdo fotky stáhne pro svoji potřebu. Pak se s tím i lépe pracuje a podobně. Já si pro svoji potřebu taky stahuji fotky.
Ale samozřejmě předpokládám, že je nikdo nebude zveřejňovat bez mého vědomí, natož je vydávat za své. A to se týká i článků.
Proto mám na úvodní stránce dole tuto poznámku:
Veškeré zde prezentované fotografie a články jsou vlastnictvím autora a jejich použití je možné pouze po předchozí domluvě a s uvedením zdroje.

Taky mě v té souvislosti napadlo, zda má vůbec cenu prozentovat nadále svoji práci na internetu... Ale nakonec jsem dospěl k tomu (a myslím, že se na tom názoru shodnu i s dalšími), že lidí, kterým mohou internetové stránky nějak pomoci, je asi víc, než těch, kteří na tom chtějí nějak parazitovat.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod mawerick » pon 06 dub, 2009 8:35 am

To petrh: ono "získat určitou fotku, video, flash z jakýchkoliv stránek není až takový problém. Vždyť existuje i spousta "kradoucích" programů a kdo zná trochu svůj počítač tak nepotřebuje ani je. Tím v žádném případě nechci nikoho k ničemu nabádat. Jak píše Jirka1, i já si taky stahuju různé materiály ale pokaždé pro vlastní potřebu. Mám taky své stránky a už jsem se několikrát přesvědčil, že moje fotky někdo použil pro galerii někde jinde a za své. O to víc naštve pokud na stránky napíšete "originální foto pro vlastní potřebu zašlu", dotyčný (tenkrát kamarád) naslibuje hory doly a pak tohle. Na upozornění, že se jedná "o porušení ..." a jako důkaz jsem poslal onomu webmasterovi fotku z větší dálky, ze které bylo 100% jasné, že dotyčný "pirát" to nemohl nikdy nafotit, mě bylo řečeno, že on to odpřísáhnul " že je to jeho". A co s tím? Nedávám tyhle "pracovní fotky" na net. Myslím, že je to ale velká škoda, protože je tu hodně lidí co se k určité technice, technologii nebo dokumentaci vůbec nedostanou.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod petrh » pon 06 dub, 2009 8:48 am

nu berme to takto... bohuzel svoboda internetu prinasi i ngativa v podobe cizeni fotek...
da se tomu castecne zabranit i tim, ze pres fotky davat ruzny typy a hlouby watermarku, napr. delal jsme studii a realizaci pro dejmetomu 18+ server s amaterskyma fotkama proti ukradeni, ano muzes je stahnout, ale to co ve fotkach je, dokazuje ruzne pravosti (proste je za sve nevydas:) ) - je nesmysl tohle za co oni zaplatili 100k davat na fotky masinek, ale lez ochranit dost veci a pokud ty to umistis na svuj web jiz ta fotka hned zdali hlasi navstevnikovi - byla jsme ukradena odsud:))

rozhodne jsme zastancem toho, piraty kamnenovat a trestat, ale nezanevrit kvuli tem par hovadkum a neprestat publikovat, naopak ja beru weby, kde primo je napsano to co pise Jirka, jako serioznejsi nez jie, dke se krade vesele...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 dub, 2009 9:23 am

petrh píše:nu berme to takto... bohuzel svoboda internetu prinasi i ngativa v podobe cizeni fotek...
da se tomu castecne zabranit i tim, ze pres fotky davat ruzny typy a hlouby watermarku, napr. delal jsme studii a realizaci pro dejmetomu 18+ server s amaterskyma fotkama proti ukradeni, ano muzes je stahnout, ale to co ve fotkach je, dokazuje ruzne pravosti (proste je za sve nevydas:) ) - je nesmysl tohle za co oni zaplatili 100k davat na fotky masinek, ale lez ochranit dost veci a pokud ty to umistis na svuj web jiz ta fotka hned zdali hlasi navstevnikovi - byla jsme ukradena odsud:))

rozhodne jsme zastancem toho, piraty kamnenovat a trestat, ale nezanevrit kvuli tem par hovadkum a neprestat publikovat, naopak ja beru weby, kde primo je napsano to co pise Jirka, jako serioznejsi nez jie, dke se krade vesele...


Je to prostě v lidech - problém vidím v tom - a to je zejména případ SCT, že je jim zatěžko JEN SLUŠNĚ POŽÁDAT. Autoři většínou publikaci povolí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » pon 06 dub, 2009 9:30 am

Jirka1 píše:Proto mám na úvodní stránce dole tuto poznámku:
Veškeré zde prezentované fotografie a články jsou vlastnictvím autora a jejich použití je možné pouze po předchozí domluvě a s uvedením zdroje.


Az na to, ze pokud se nepletu, tak tahle noticka na strance nema zadnou pravni zavaznost. Maximalne je to moralni apel. Musel bys to definovat jako smlouvu s uzivatelem (ten by ti to musel odsouhlasit).

Mimochodem, vyuzit ciziho dila jako casti sveho lze naprosto legalne. Pamatuje na to i autorsky zakon.

Oddíl 3 - Bezúplatné zákonné licence
§ 31 - Citace

Do práva autorského nezasahuje ten, kdo

a)
cituje ve svém díle v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů,

b)
zařadí do svého samostatného díla vědeckého, kritického, odborného nebo do díla určeného k vyučovacím účelům, pro objasnění jeho obsahu, drobná celá zveřejněná díla,

c)
užije zveřejněné dílo v přednášce výlučně k účelům vědeckým nebo vyučovacím či k jiným vzdělávacím účelům;

vždy je však nutno uvést jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.


Tudiz pokud budu psat nejaky navod, treba na patinu (bum, hned to je dilo vzdelavaci i odborne :)), a pouziju kus textu ze stranky od VoVa, treba i s nejakou fotkou, ale uvedu-li za zminenym kouskem textu jmeno autora a dilo (v pripade internetovych odkazu se dava nazev stranky nebo clanku a odkaz na original), je vse v poradku!

To same plati i o vyse zminovanych bakalarkach nebo diplomkach. Naopak tyhle prace maji obvykle cast resersni, ktera se sklada jen z poznatku cizich (nicmene musi byt spravne citovany).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 dub, 2009 9:34 am

JBr píše:Mimochodem, vyuzit ciziho dila jako casti sveho lze naprosto legalne. Pamatuje na to i autorsky zakon.


Přesně tak !!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod mawerick » pon 06 dub, 2009 9:39 am

Já mám v úvodní tohle: http://train.tym.cz/ a u pracovních fotek: http://train.tym.cz/skutecnost.html. Ale máš pravdu. Asi zase začnu plnit "pracovní fotky". Ono jde spíš o to, že někdo "potřebuje" origo (třeba kvůli detailům (velikosti)) a pak je takhle blbě zneužije. Teď mě napadlo. A co zkusit místo watermarku, "vadný pixely"?
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod vvitty » pon 06 dub, 2009 9:41 am

2JBr:skoro bych rekl, ze zrovna takovy pristup jaky uvadis by nikoho nevytacel, pokud by se skutecne jednalo pouze o cast textu a hlavne byla uvedena jako citace dila jineho, nikoliv jako vyplod autoruv, pripadne vseskryvajici :redakce: ...

a pozor jeste na jednu vec, dana vyjimka se vztahuje na vlastni samotatna dila. Tedy pokud bude vetsina textu autorskeho a zbytek citace, zrejme je to v poradku, ale pokud 3/4 dila tvoreno citaci, uz by se dala napadat opravnenost takovych kroku.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků