Jaké měřítko preferujete ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

V jakém měřítku modelaříte nebo jaké preferujete ?

HO
80
45%
TT
79
44%
N
17
9%
jiné
3
2%
 
Celkem hlasů : 179

Příspěvekod BaWiS » pon 12 led, 2009 6:41 pm

Mi ty podobné ankety (spíš ty diskuze) často připadají jako boj o to, kdo je lepší podle toho, s čím si "hraje". :x
Já si začal teprve před rokem pořizovat železnici a rozhodoval jsem se podle prostorové náročnosti (asi nejdůležitější), možností (N je víc piplačka než třeba H0,I), sortimentu, dostupnosti. Nakonec sem se musel rozhodnout a dost slevit z některých věcí.
Na jedno měřítko nemám místo, druhé je už moc malé, další má o dost menší sortiment než ostatní... Takže sem brouzdal po netu, až sem se rozhod s čím si teda vystačím. :lol:

Ale to, z čeho jsem slevil, dobudoucna asi vynahradím dalším měřítkem :D
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jirka A. » stř 28 led, 2009 9:16 pm

Od dětství se věnuji TT. Pro mě je to ta správná velikost.
HO je příliš velká, těžko bych se vešel na panel 1 x 3 m, jediný co jim závidím je digitál, hlavně zvuky.
N je na mé ruce pro změnu příliš malé, takže u mě vítězí TT.
TT - DCC, ČD
Uživatelský avatar
Jirka A.
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 28 led, 2009 8:25 pm
Bydliště: Litoměřice

Jaké měřítko preferujete

Příspěvekod Václav Kolář » ned 01 úno, 2009 4:18 pm

Když jsem dostal v roce 1966 pod stromeček první vláčky, vůbec mě nezaujímalo jaká je to velikost. Otec mi jen řekl, že ten rok toho moc nedostali a tak koupil ty, které byly. Prostě byly nej..... . To že je to velikost TT jsme zjistili s babičkou až v prodejně, když mě chtěla koupit nový vagon a já nevěděl jak velký.Stál jsem v prodejně s otevřenou pusou a nereagoval. Od té doby je Téčko srdeční záležitost.
Václav Kolář
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 27 srp, 2008 3:17 pm
Bydliště: Bukov

Příspěvekod Zdeněk » pát 20 bře, 2009 8:37 pm

preferuji pro nedostatek místa velikost N.Na panel mám jen asi 200x110cm.A to není nic moc. Víc místa není.A stále je "manželka v naší domáctnosti potřeba." :wink:
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jiri739 » pát 20 bře, 2009 9:11 pm

Hlasoval jsem pro TT protože jsem po otci zdědil tuto velikost. Vzhledem k tomu, že chystám renesanci pro mého kluka a pozorně sleduji nabídky různých velikostí, tak jsem opravdu na pochybách, zda nespálit mosty a nejít do HO, protože ač nerad musím přiznat, že většina výrobců preferuej HO.
Jsem především "parofil" a ty videa se zvukem a párou mě dostávají. Samozřejmě je to otázka investic a prostoru, ale taková 555 se zvukem a párou asi všechno vynahradí. Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod juroH0 » úte 31 bře, 2009 5:32 pm

Zacal som s H0 a drzim sa jej myslim ze velkostou je fajn, robim ju mozno nie dlho (nieco cez 3roky) no neplanujem presedlat...i ked v podstate uz robim aj uzku... :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Jardax » stř 01 dub, 2009 8:26 am

Nko, ackoliv mam stale jeste TT panel a nejake ty vlacky z detstvi ;)
Nko je pro mne idealni, protoze umoznuje sladit v jednom meritku prakticky vsechno, od budov pres bojovou techniku, rozdil 1/144 - 1/150 - 1/160 neni az tak markantni.
A krome toho, mam rad mrnavosti :)
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin HO » stř 01 dub, 2009 10:08 am

BaWiS píše:Mi ty podobné ankety (spíš ty diskuze) často připadají jako boj o to, kdo je lepší podle toho, s čím si "hraje". :x
Já si začal teprve před rokem pořizovat železnici a rozhodoval jsem se podle prostorové náročnosti (asi nejdůležitější), možností (N je víc piplačka než třeba H0,I), sortimentu, dostupnosti. Nakonec sem se musel rozhodnout a dost slevit z některých věcí.
Na jedno měřítko nemám místo, druhé je už moc malé, další má o dost menší sortiment než ostatní... Takže sem brouzdal po netu, až sem se rozhod s čím si teda vystačím. :lol:

Ale to, z čeho jsem slevil, dobudoucna asi vynahradím dalším měřítkem :D


Touto anketou jsem rozhodně nesledoval boj o to, kdo je lepší, spíš jem sledoval poskytnutí informace (jistého reprezentativního vzorku modelářů) prodejcům a dovozcům.
Naposledy upravil Martin HO dne stř 01 dub, 2009 3:09 pm, celkově upraveno 1
Martin HO
 

Příspěvekod Ivos » stř 01 dub, 2009 1:11 pm

Jako kluk jsem si z prvních našetřených peněz koupil vláček. Bylo to shodou okolností TT. Časem se dokupovalo a dokupovalo, takže od TT-ček toho mám docela dost. A když jsem po letech znovu začal stavět kolejiště, byl to pro mě odrazový můstek. Navíc nemám příliš prostoru, takže TT je pro mě ideální volba a taky trochu nostalgie na 70 a 80 léta.
A abych se trochu odreagoval jen od stavby kolejiště, stavím ještě modely ve velikost 1, t.j. 1:32.
Modely TT a 1
Uživatelský avatar
Ivos
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28 bře, 2009 6:21 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: TT-Tom a 4 návštevníků