Kmotr Mrázek !!!

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 18 lis, 2008 4:54 pm

Ta kniha je určitě pravdivá - není to bohužel fabulace. Před nějakým časem (po škole) jsem pracoval ve firmě co pod hlavičkou "poradenství" dělala krom jiného i lobování - a už v r. 1996 jsem si po několika jednáních s některými poslanci a členy pražského zastupitelstva přestal o "sametové revoluci" a naší nové demokracii dělat iluze!

To že lidé volí komunisty není ani tak tím že zapomínají, spíš je to trucgesto - a navíc, komouši jsou jasně čitelní! Je to bohužel jediná strana v téhle zemi, co od r. 1991 nezměnila svůj postoj ani program. Takže sbírá body - což je ale na druhé straně smutné. Vemte si výsledky posledních parlamentních voleb - třeba zelení dostali svou šanci - výsledek - rozpačitý!

Tvrdí se, že jinde ve světě je to stejné - není, tam pojem "dobré jméno" je hodně zažitý pod kůží. Jen u nás na Východě je možné to co všichni u nás v politice s údivem sledujeme. A myšlenka že volbami něco změníš - to je velmi iluzorní! V té politice totiž platí - chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti!
Čestný člověk odejde sám nebo ho vyženou nebo na kandidátce zůstane uplně vzadu (viz třeba kauza starosty Praha 5) - a tak se nic nezmění.

Bohužel nejsme v Latinské Americe kde lidé občas vyjdou s mačetami do ulic nebo kde je třeba armáda špatné vládě ne zcela loajální (historie ale ukazuje, že výsledky takovýchto politických změn jsou také pro tamní země vesměs dlouhodobě negativní... ). Takže řešení je v naši zemi asi jediné - na lokální úrovni volit toho, koho znám a cením si ho, a doufat že když uspěje takových lidí víc, ty staré "struktury" dřív nebo později zapadnou a ten "můj" člověk se dostane výš... Teda pokud si všichni nepořídíme Sa58 a neobeženem Strahovský stadion ostnáčem :D

A ještě k té policii - policisté (tedy nyní myslím ty co nechodí normálně ve stejnokroji) dělají co můžou a co jim zákony dovolí (nechat si nadávat od šéfa za překročení pravomoci a narušení soukromí určité osoby časem taky omrzí). Kauzu vyšetří (pokud svědkové spolupracují) a předají státnímu zastupitelstvu - a tam je ta žába na prameni! V 90% případů státní zástupce kauzu zastaví či odloží pro nedostatečně "věrohodné" důkazy nebo dokonce pachatele propustí z vazby a nechá ho vklidu zamést stopy. No a kdo jmenuje státní zástupce?? :D

Čeho se děsím ale nejvíc, jak se bude chovat za 10-20 let dorůstající generace - vzory chování chybí, úcta k tradičním hodnotám se vytrácí a jediným smyslem života se stává konzum, život na dluh a ostré lokty!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod pan.martinek » úte 18 lis, 2008 5:03 pm

Petr Zatrepalek píše:Čeho se děsím ale nejvíc, jak se bude chovat za 10-20 let dorůstající generace - vzory chování chybí, úcta k tradičním hodnotám se vytrácí a jediným smyslem života se stává konzum, život na dluh a ostré lokty!


Svatá pravda, když vidím ty mé vrstevníky, jak se neumí chovat, jak na sobě mají ty trika až ke kolenům a rozkrok u chodidel.
V trolejbuse si sednou přes dvě sedačky a nějaká starší paní jim je ukradená atd...atd... Tak mi občas naskočí husí kůže.
Naříkám, že jsou vyjímky, ty jsou vždycky, ale těch je tak málo, že se národ sám žene do záhuby.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod boy.rough » úte 18 lis, 2008 8:17 pm

dan píše:No politiku bych do tohohle celkem slušného fóra netahal, i když to je v off topic.
Můj názor je takový, že naši politici se chovají tak jak jim lidé dovolí a jsou obrazem společnosti. U nás když má politik průser, neodstoupí a lidé zapomenou a v dalších volbách ho zase volí, to by se ve vyspělích demokraciích nestalo.
Co se týká knihy senzace chtivého redaktora s MF Dnes zase bych to tak neprožíval jsou to puze jeho fantazie a nemá důkazy kterými by podložil svoje tvrzení, i když mohou být blízko pravdě.
Nechodit k volbám to je každého věc, ale pro mě je jít volit a svobodně se rozhodnout velmi důležitá věc.
Bohužel u nás je hodně lidí s nižším vzděláním a tedy i nižšími příjmy, kteří ze nechají snadno obalamutit na ,,sociální výhody" a už nedomyslí to, že dluhy, které tímto projídáním vznikají se musí také jednou zaplatit a to s pořádným úrokem.
A nerad bych se jednou dočkal doby kdy stát prostě zkrachuje.



Nechodím k volbám, je to moje svobodná vůle a celou politikou opovrhuji.
Nikdo mě nebalamutí na všelijaké soc. výhody. Všechno jsem si tvrdě zaplatil a na všechno co mám jsem si poctivě vydělal. Pracuji totiž rukama :D a snažím se udržovat si zdravý rozum.
Možná, že když nemám maturitu, mohu se někomu jevit jako "méně inteligentní". Ale co s člověkem, který sice má titul, ale neumí si koupit ani jízdenku a myslí si, že má patent na rozum a neraději by byl ředitelem celé zeměkoule?!
Zkusil jsem i komunální politiku a příteli věř mi, že víckrát už do toho nejdu. Raději jsem odstoupil. Nevěřil bys jaký věci se dějí už tam dole v těch nejnižších patrech. Za "těch pár dní", které jsem tam působil, tak by to možná také vydalo na knihu.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků