Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod look23 » ned 12 pro, 2021 8:36 am

Přijde mi to jako dětský vláček v ZOO.

Jen ta maximální rychlost mi přijde vtipná.
Maximum speed 32 km/h (20 mph)[2] (as in service)
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » ned 12 pro, 2021 10:13 am

look23 píše:Přijde mi to jako dětský vláček v ZOO.

Jen ta maximální rychlost mi přijde vtipná.
Maximum speed 32 km/h (20 mph)[2] (as in service)


No, ona ta lokálka má pouhých 1,3 km.

Mě fascinuje pohon setrvačníkem. Pro jeho první roztočení a jako zdroj pomocné energie je tam ještě malý spalovací motor na LPG. Ten setrvačník využívá toho, že lokálka je na velkém spádu, takže s kopce se roztáčí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » ned 12 pro, 2021 1:55 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Sandy » ned 12 pro, 2021 4:12 pm

hank píše:
milan ferdián píše:Je fakt zajímavá? Protože jednu už mám od SAXI, ale výkresy pomalu bez lupy nepřečtu. :(
-m-


Myslím, že stojí za ty peníze.


No, asi je fakt dobrá, protože i manželka je z ní "poprděná" a při jejím prohlížení párkrát zamačkla slzu (je rodačkou ze Všeradic).. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 pro, 2021 2:48 pm

Dnes mi obě došly. Než jsem stačil prolistovat, manželka mi ji zabavila a fakt, ty super pohledy jsou suprové. Pro mě jako grafika, fantasie podklady pro kolejiště. A samozřejmě i jméno našeho skromného spisovatele, jsem stačil očkem zmerčit, Hank61 :D :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank61 » pon 13 pro, 2021 4:39 pm

milan ferdián píše:Dnes mi obě došly. Než jsem stačil prolistovat, manželka mi ji zabavila a fakt, ty super pohledy jsou suprové. Pro mě jako grafika, fantasie podklady pro kolejiště. A samozřejmě i jméno našeho skromného spisovatele, jsem stačil očkem zmerčit, Hank61 :D :wink: .
-m-


Bez komentáře :D :lol: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod milan ferdián » úte 14 pro, 2021 8:30 am

K té knize, vyřešila se další záhada. Na k-reportu tvrdili, že na našich lokálkách byly osobní vozy německého původu. Ano byly a uvedli jedno z označených vozů Bi 4-4730, ale popletli číslo. Správné číslo je Bi 4-4703 a o zapojení osobního vozu za motorák ? Normálka :o . Už se těším, jak knihu rozbalím pod vánočním stromečkem :D .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » pát 17 pro, 2021 7:42 am

Tak jsem zase šlápl do měkkého... :(

Zaplatil jsem 16 USD za tuto e-knihu
https://www.kobo.com/ww/en/ebook/planni ... mall-space
jenže ona se dá číst jedině v mobilní appce nebo na čtečce e-knih pod proprietárním SW kanadské fy Kobo Rakuten, což je v našich končinách zřejmě dost neobvyklý exot. Desktopová aplikace se naposledy vyvíjela pro Win XP a pro linux zřejmě neexistuje. Sice jsem v některých diskusích našel různé návody, jak to obejít a stáhnout si to přímo do desktopu, ale otevřeně řečeno jim moc nerozumím. Smartphone ani čtečku e-knih nemám... Navíc je ten soubor ve formátu epub chráněný DRM. :evil:

Co dál? Nemáte u nich někdo účet? Kdyby se tu našel někdo ochotný koupit si to a stáhnout jako epub, rád mu těch 16 babek zaplatím.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod sidlo » pát 17 pro, 2021 7:53 am

Tobě se to nepodařilo otevřít v Calibre? https://cs.wikipedia.org/wiki/Calibre
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » pát 17 pro, 2021 9:19 am

sidlo: Calibre mi vůbec nenabízí možnost hledat knihy v e-shopech nebo obecně na internetu. Možná s tím neumím zacházet, ale všechny volby, které v něm vidím, se týkají jenom umístění na PC nebo v místní síti.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod sidlo » pát 17 pro, 2021 9:37 am

Moje chyba, špatně jsem to pochopil. Myslel jsem, že máš soubor epub.
Na stránce https://www.kobo.com/ww/en/p/desktop?utm_source=kobo&utm_medium=lp&utm_campaign=appslp je možnost stažení aplikace pro Windows Vista a novější nebo Mac 10.9 a novější.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » pát 17 pro, 2021 9:40 am

sidlo: Ano. Takže linuxáci mají smůlu. Nabízí se aplikace Adobe Digital Editions, která prý jede pod Wine. Mně zatím nejede. :x
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod radeksindy » pát 17 pro, 2021 9:50 am

Ano byly a uvedli jedno z označených vozů Bi 4-4730, ale popletli číslo. Správné číslo je Bi 4-4703 a o zapojení osobního vozu za motorák ?


To jsou mi informace :roll: . Ve číslovací plánu platném do roku 1957 patříla čísla od 4-4700 výše kořistním třínápravovým vozů řady Ciy, s tím že ani 4-4703 ani 4-4730 nevidím obsazené, ale moje informace rozhodně nejsou kompletní. Ale žádné Bi. V číslovacím plánu po roce 1957, patří obě čísla čtyřdvéřovým vozů Bai, které třeba aktuálně začala dodávat IGRA v TT a snad se jich dočkáme i v H0.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod milan ferdián » pát 17 pro, 2021 11:36 am

radeksindy píše:
Ano byly a uvedli jedno z označených vozů Bi 4-4730, ale popletli číslo. Správné číslo je Bi 4-4703 a o zapojení osobního vozu za motorák ?


To jsou mi informace :roll: . Ve číslovací plánu platném do roku 1957 patříla čísla od 4-4700 výše kořistním třínápravovým vozů řady Ciy, s tím že ani 4-4703 ani 4-4730 nevidím obsazené, ale moje informace rozhodně nejsou kompletní. Ale žádné Bi. V číslovacím plánu po roce 1957, patří obě čísla čtyřdvéřovým vozů Bai, které třeba aktuálně začala dodávat IGRA v TT a snad se jich dočkáme i v H0.

Jasně, já zapoměl, že foto s popisem osobního vozu jako důkaz neplatí :roll: . Knihu si prohlédnu až pod stromečkem :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod radeksindy » pát 17 pro, 2021 3:39 pm

Fotografie s čitelným číslem je bezpochyby silný důkaz. Tak až si knihu prohlédneš, tak dej vědět, co tam vlastně je. Já ji také ještě nemám.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků