Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » pát 08 pro, 2023 7:04 pm

JiriKTT píše:Jen mezi Prahou-Radotínem a Berounem je stále v provozu několik hradel. Těch "klasických", obsluhovaných hradláři. Nehodlám se tou stránkou na Wiki probírat, ale minimálně tohle nesedí.


Vypadá to, že wikipedie uvádí hradla a hlásky jenom na zastávkách. :? Asi bude lepší jít si pro informace místo ke kováříčkovi přímo ke kovářovi, tj. na portál SprŽele do číselníku SR70. (Pokud se tam ovšem člověku podaří dostat - za poslední 3 dny jsem se x-krát dozvěděl, že adresa portálu je nedostupná...) Tam je těch dopravních bodů uvedeno přes 4000, včetně poněkud pofiderních kategorií jako jsou třeba zastávky NAD nebo zákaznická centra ČD a cestovní kanceláře vydávající některé jízdenky. Nebylo by přesnější nazývat je tarifními body...?

Takže ještě jednou, lépe a radostněji: Aktuální verze SR70 vyvěšená u SprŽele uvádí 9 hlásek, 27 hradel a 95 automatických hradel.

A dopraven D3 je 209, v tom se wikipedie zřejmě nemýlí.

Edit: Konečně jsem se dostal i k tomu plánu investic SprŽele, z čehož mě především zajímá, jak bude postupovat redukce počtu dopraven D3. Pro rok 2024 je v plánu dokončení TZZ ETCS Regional na 7 úsecích dirigovaných tratí, pro rok 2025 na dalších třech. Některé realizace jsou plánovány dokonce až po r. 2030, ale nemám přehled, na kterých úsecích z nich bude jako mezikrok realizováno něco jiného než ETCS. Suma sumárum, dost bych se divil, kdyby se jim podařilo splnit ten původní záměr z r. 2020 termínovaný do r. 2026.

A jedno překvapení: Na rok 2030 je plánováno zřízení ETCS Regional na trati Krásný Jez - Slavkov... Že by se přece jen počítalo s jejím zprovozněním???
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6163
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod JiriKTT » pát 08 pro, 2023 9:07 pm

hank píše:Edit: Konečně jsem se dostal i k tomu plánu investic SprŽele, z čehož mě především zajímá, jak bude postupovat redukce počtu dopraven D3. Pro rok 2024 je v plánu dokončení TZZ ETCS Regional na 7 úsecích dirigovaných tratí, pro rok 2025 na dalších třech. Některé realizace jsou plánovány dokonce až po r. 2030, ale nemám přehled, na kterých úsecích z nich bude jako mezikrok realizováno něco jiného než ETCS. Suma sumárum, dost bych se divil, kdyby se jim podařilo splnit ten původní záměr z r. 2020 termínovaný do r. 2026.

Nejsem si jistý, jak je to myšleno. ETCS musí vždy pracovat nad staničním zabezpečovacím zařízením, ze kterého dostává informace, které pak předává na hnací vozidlo. Takže vždy na trati D3 musí být vybudováno nejprve staniční zabezpečovací zařízení a souvislé zjišťování volnosti všech traťových úseků a nad tím teprve ETCS. Ať už je to jedna stavba nebo dvě.
TT, DR5000
JiriKTT
 
Příspěvky: 110
Registrován: stř 12 led, 2011 7:25 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » sob 09 pro, 2023 12:11 am

JiriKTT píše:ETCS musí vždy pracovat nad staničním zabezpečovacím zařízením, ze kterého dostává informace, které pak předává na hnací vozidlo. Takže vždy na trati D3 musí být vybudováno nejprve staniční zabezpečovací zařízení a souvislé zjišťování volnosti všech traťových úseků a nad tím teprve ETCS. Ať už je to jedna stavba nebo dvě.


No však ano. SprŽel si v r. 2020 naplánovala, že na 42 úsecích dosud dirigovaných tratí chce zavést úplné traťové zabezpečovací zařízení podle předpisu D1 a řídit provoz buďto dispečery DOZ nebo výpravčími ve stanicích. Takto formulované to sice v plánu investic nevidím, ale když tam vidím ETCS Regional, tak tomu rozumím tak, že to znamená totéž, co píšeš ty.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6163
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod martin-tt » pon 11 pro, 2023 9:08 am

Pokud se někdo chystá tapetovat, tak v odkazu je pěkná tapeta. https://www.tapeta-dekorace.cz/vliesova ... m#lightbox[1]/0/
Přílohy
tapeta_IIu.jpg
tapeta_Iu.jpg
martin-tt
 
Příspěvky: 190
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Zlámalík » úte 12 pro, 2023 9:53 am

Až zas bude někdo řešit setinky u správného tvaru námezníku: https://zdopravy.cz/wp-content/uploads/2023/09/rjsmich8.jpg :D

Námezník žst Praha-Smíchov - foto Jan Sůra.jpg

Foto Jan Sůra, zdopravy.cz
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1888
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod BohousP » úte 12 pro, 2023 3:23 pm

A proč není ten námezník taky žlutej? Když už je z "co smetiště dalo...".
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2935
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Kulsud » stř 13 pro, 2023 7:44 am

martin-tt píše:Pokud se někdo chystá tapetovat, tak v odkazu je pěkná tapeta. https://www.tapeta-dekorace.cz/vliesova ... m#lightbox[1]/0/


Uznávám, že je to vtipný...
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod fulda » stř 13 pro, 2023 8:15 am

Kulsud píše:
martin-tt píše:Pokud se někdo chystá tapetovat, tak v odkazu je pěkná tapeta. https://www.tapeta-dekorace.cz/vliesova ... m#lightbox[1]/0/

Uznávám, že je to vtipný...

A navíc, když na to přijde, tak si tam můžeš dohodit vlastní graffiti, aby ti to třeba ladilo ke gauči.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4917
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Zlámalík » ned 24 pro, 2023 1:57 pm

Na Káčku se objeily krásné fotky uživatele Vagonet z dopraven Knínice u Boskovic a Šebetov.
Hlavně ty Knínice jsou něco pro milovníky mini - od námezníku k námezníku je to 90 m :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1888
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod jipol57 » ned 24 pro, 2023 2:25 pm

Podle oleštěné nakládkové koleje, je neuvěřitelné, že v dnešní době, ještě v létě byla dost využívaná.
https://www.k-report.net/ukazobrazek.ph ... f=28/27954
jipol57
 
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod ladiznet » čtv 28 pro, 2023 7:25 am

Vzhledem k tomu, že kolega začal budovat stanici Doupov, oprášil jsem "staré" fotografie trati č. 164 Kadaň Prunéřov - Kadaň - Vilémov u Kadaně - Kaštice (Kadaňský Rohozec). Uvědomil jsem si, jak obrovský mám archiv fotografií stanic z roku 15-16-17-18. Mám komplet celý ústecký, liberecký kraj, část karlovarského a středočeského kraje, sem tam něco kde jsem byl dál.

Kdyby tu byl nějaký zájemce o nějakou stanici z těchto krajů, mohu poskytnout své fotografie. Přemýšlím, že časem bych mohl udělat tento archiv veřejný.

Tady trať 164 - https://eu.zonerama.com/ustti/Album/2242531
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Milan.D. » pát 29 pro, 2023 4:30 pm

Dnes podvečer, zajímavé řazení vlaku z Okříšek směr Brno. 810, 2x asi Btn a na postrku 852. Zaujalo mě to, ale než jsem stačil vyndat mobil , tak jsem to tak tak stihl zachytit a to ještě špatně. :(
Přílohy
IMG_20231229_160823106.jpg
Milan.D.
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Zlámalík » stř 03 led, 2024 7:49 am

Dobrý článek o poloostrovních nástupištích (z doby expanze modrého zábradlí) aneb inspirace pro modelování v VI. epoše:
http://old.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... i-dopravu/

Obrázek
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1888
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Ivan » stř 03 led, 2024 8:31 pm

Milan.D. píše:Dnes podvečer, zajímavé řazení vlaku z Okříšek směr Brno. 810, 2x asi Btn a na postrku 852. Zaujalo mě to, ale než jsem stačil vyndat mobil , tak jsem to tak tak stihl zachytit a to ještě špatně. :(


Moment, to to jelo s šukafonem napřed? :shock: :shock: :shock:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Milan.D. » čtv 04 led, 2024 4:30 pm

Ano, přesně tak, 810 to táhla!
Milan.D.
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků