Novinky/nehody na železnici

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod hank » pát 01 zář, 2017 1:12 pm

Morris Zapp píše:Občané jsou svéprávní a plně zodpovědní za své činy. Nemůže je furt někdo vodit za ručičku...


Já už skoro 28 let čekám, až tohle bude pravda, a obávám se, že už se toho nedožiju... :( Zatím ale postoje většiny zdejších ovčanů vykazují sílící tendenci k hledání tvrdé ruky. Hlavní důvod je zřejmě ten, že za demokracii považují v 90. letech nastolenou zlodějskou cochcárnu, která z nás udělala polokolonii nadnárodních korporací, na čemž ti, kteří jim tu "demokracii" zaváděli, neskutečně zbohatli. A výsledek je ten, že v říjnu budeme volit mezi přímou vládou jednoho mafiána a nepřímou vládou smečky mafiánských kmotrů vedoucích na špagátkách jimi placené politiky.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Martin70 » pát 01 zář, 2017 5:10 pm

Snad nebude vadit, když dám přednost krátké reakcí a upřesnění mých předchozích řádků před slibem, že už do tohoto vlákna nebudu psát. Takže tedy popořadě :
1.) Reakce na příspěvek Morris Zapp : Co je příčinou pozdního přistavování souprav na perony na Praha hl.n. netuším, jsem jen běžný nezasvěcení cestující. No nejsem sám kdo toto vnímá, tedy včetně stepování před cedulí v hale.
Zavítat do obchodu s knihami je jistě voňavé, ale pokud čekám na vlak a zveřejnění peronu, tak na to není čas. Dát si třeba pivko taky, záleží kdo má kolik financí a jakou kartu. :D
Dále upřesním co jsem měl na mysli čekárnou a to nejen v Praze. Ta by samozřejmě sloužila jen pro čekající cestující s platnou jízdenkou i pro druhou třídu. Zatím je to jen pro některé cestující a děti. V případě zájmu mohu napsat pro pobavení jak to fungovalo v Přerově koncem 80.let. Řešení otázky "Šerwůdu", otravných živlů a Rumunů okolo hlaváku je taky námět na přemýšlení. Není síla, která by s nimi zatočila. Dříve by to šlo okamžitě. Důsledek všeho toho je, že se nádraží na noc zavírají a nebo musí všichni stál při čekání na vlak, místo aby se vyhazovali tyto osoby. Hlavně najít příčinu a vyřešit proč jsou tam. Zda svojí vinou a nebo chybou systému státu jako takového.
Samozřejmě by se mělo zavést na nádražích i použití toalet pro cestující zdarma nebo nějakým důstojným způsobem. To chození pro klíče do pokladen je opravdu nevhodné ve 21.století a jsme předpokládám stále v civilizované zemi. Jednu dobu to fungovalo s obsazením sociálně slabším spoluobčanem, nechci psát bezdomovcem. On to tam pohlídal a měl nějakou korunu výdělku. Něco na způsob jak prodávají časopis Nový prostor.
2.) Jsem taky "venkovan" tedy obyvatel krajského města Zlína, kde je nádraží nedůstojné a nevyhovují co se týká přestupů na jiné formy MHD. Jsem zvědav zda se pohnou ledy a bude zrealizován projekt zdvojkolejnění a elektrifikace atd.
3.) Taky mám pocit, že rozdíly mezi kraji jsou velké. Rovněž, že politici nezodpovídají za své činy a rozhodnutí. Je možnost dát ve volbách hlas, alespoň straně která to má v programu. Ovšem nechci tu tahat politiku a nedělám si iluze o náhlé změně kurzu vlády. Poslední slovo mají ve světě banky a pár bezcharakterních megazbohatlíků, kteří je vlastní. Drží v šachu celé státy a vlády. Zisk a peníze jsou na prvním místě a co bude dál je nezajímá.
Řešení vidím jediné, co nejméně to řešit, nerozčilovat se, v klidu se věnovat svým zájmům a modelařit. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod boy.rough » pát 01 zář, 2017 6:12 pm

Malý OT: Kdyby volby měly opravdu něco zásadního změnit, tak už jsou dávno zakázaný.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod hank » pát 01 zář, 2017 7:51 pm

Martin70 píše:Řešení vidím jediné, co nejméně to řešit, nerozčilovat se, v klidu se věnovat svým zájmům a modelařit. :D


No jo, jenže strkání hlav do písku vede k tomu, že se pak nebudeme stačit divit. Snadno se tak dá přijít nejen o klid na modelařinu (kdo si hraje, nezlobí...), ale i o důležitější věci, případně i věci životně nutné. X-krát se to už v dějinách stalo, nebyli bychom žádná výjimka.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Martin70 » sob 02 zář, 2017 6:13 am

Jasně, nemyslel jsem samozřejmě, abychom byli zcela neteční a nesledovali životně důležité věci a co se děje v naší krásné zemi. Pokud tu zavládne chaos a budou mít hlavní slovo vetřelci, tak bude se vším Amen. Při té příležitosti mě napadá zda mají tito nelegálně přicházející lidé nějaké koníčky? Zda se zajímají například o přírodu nebo třeba modelařinu. U obou oborů se člověk musí dívat kolem sebe a přemýšlet kladně. Nebo zda mají jen potřebu ničit a zabíjet. :?: :roll:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod sidlo » sob 02 zář, 2017 6:24 am

Pokud se podíváme na Maslowovu pyramidu lidských potřeb tak oni mají hlavně potřebu přežít. Seberealizace a koníčky je vůbec nezajímají a dlouho zajímat nebudou.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod BohousP » sob 02 zář, 2017 6:43 am

Martin70 píše:
hank píše:
No jo, jenže strkání hlav do písku vede k tomu, že se pak nebudeme stačit divit. Snadno se tak dá přijít nejen o klid na modelařinu (kdo si hraje, nezlobí...), ale i o důležitější věci, případně i věci životně nutné. X-krát se to už v dějinách stalo, nebyli bychom žádná výjimka.

Jasně, nemyslel jsem samozřejmě, abychom byli zcela neteční a nesledovali životně důležité věci a co se děje v naší krásné zemi. Pokud tu zavládne chaos a budou mít hlavní slovo vetřelci, tak bude se vším Amen. Při té příležitosti mě napadá zda mají tito nelegálně přicházející lidé nějaké koníčky? Zda se zajímají například o přírodu nebo třeba modelařinu. U obou oborů se člověk musí dívat kolem sebe a přemýšlet kladně. Nebo zda mají jen potřebu ničit a zabíjet. :?: :roll:


Já myslím, že největší škody obyvatelům Česka vždy napáchaly domácí "elity". Bohužel častěji ještě domácí jelita, která se za elity považovaly. Na to jsme nikdy nepotřebovali žádné vetřelce. Ať to byly roky před válkou, po válce, po 1948, po 1968 i po 1989.

Ale nechme nářků, toto je téma o novinkách a nehodách na železnici. O nehodách v politice je kde diskutovat a nemusíme si náš krásný koníček kazit psaním o ho...
Platí stará známá zásada: Do hovna se nerýpe, ono potom smrdí.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod hank » sob 02 zář, 2017 7:24 am

Martin70 píše:
Jasně, nemyslel jsem samozřejmě, abychom byli zcela neteční a nesledovali životně důležité věci a co se děje v naší krásné zemi. Pokud tu zavládne chaos a budou mít hlavní slovo vetřelci, tak bude se vším Amen. Při té příležitosti mě napadá zda mají tito nelegálně přicházející lidé nějaké koníčky? Zda se zajímají například o přírodu nebo třeba modelařinu. U obou oborů se člověk musí dívat kolem sebe a přemýšlet kladně. Nebo zda mají jen potřebu ničit a zabíjet. :?: :roll:


Poslední 4 roky před důchodem (2011 - 2015) jsem strávil prodejem strojního zařízení obchodním partnerům na Středním Východě. Kvůli kšeftu jsem navštívil Turecko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Saúdskou Arábii, Bahrajn a Emiráty. Viděl jsem největší uprchlický tábor (obyvatel měl asi jako Brno) v uzavřeném pásmu na syrsko-jordánské hranici stejně jako syrské uprchlíky v Bejrútu a ve zdraví jsem přežil i cestu do nechvalně proslulého údolí Bikáa na hranici mezi Libanonem a Sýrií. (Ano, i tam jsou fabriky, kam jsem něco nabízel.) Mohu dosvědčit, že jsem potkával samé normální lidi a i když třeba v Libanonu jsou na silnicích běžně rozmístěné palposty s vojáky v ótéčkách a s ostře nabitými kulomety, nikde jsem neměl strach. Ve fabrikách byli na odpovídajících funkcích kromě všudypřítomných Indů místní lidi většinou vystudovaní v USA a Západní Evropě, v saúdských továrnách bylo (ve srovnání třeba s indickými, ale i některými našimi provozy) čisto a pořádek, že by se tam dalo ze země jíst, v Jordánsku jsem dokonce v jedné fabrice potkal rumunskou inženýrku chemie, která se tam provdala a ve firmě byla dvojka - první zástupkyně majitele a generálního ředitele (ne, ten šéf nebyl její manžel...), starala se o výrobu, techniku a logistiku (majitel o finance a obchod); navzdory obvyklým předsudkům ji podřízení chlapi poslouchali a kmitali jak fretky. Všichni muslimové (až na některé výjimky v Saúdské Arábii - Saúdy ale nemají rádi ani jejich arabští sousedi, natož třeba Egypťani - Egypťana nejsnáz urazíš, když mu řekneš, že je Arab...) se ke mně chovali slušně (já k nim taky), nikde jsem neměl žádný konflikt vyplývající z toho, že jsem Evropan a agnostik, tj. z jejich pohledu nevěřící. (Akorát do papírů při žádosti o saúdské vízum je do příslušného chlívečku lepší napsat křesťan.) S naším obchodním zástupcem pro region (egyptským občanem, který vystudoval chemickou technologii v západním Německu; měl jsem tu čest poznat i jeho manželku, praktikující dětskou lékařku) jsme absolvovali dost nekonfliktních diskusí na toto téma; kromě toho, že - ač sám muslim - znal bibli lépe než někteří zdejší rádoby křesťané, mě hovory s ním i vše, co jsem viděl a zažil, přesvědčily, že atmosféra strachu a nenávisti je u nás vytvářena záměrně. (Kým a proč, to už je na jinou diskusi. Ale mechanismus takového jednání není historicky vůbec nový a vždycky je za ním potřeba hledat nějaké mocenské zájmy. Od určité doby mám větší strach z některých "našich" lidí než z tzv. vetřelců.)

Jo, a můj kolega narazil v Egyptě na příslušníka střední třídy, šedesátníka, který si "hrál s mašinkami"... :mrgreen: To ale asi nebyl "normální" muslim, ten při každé návštěvě tady prohlašoval, že Alláh je vysoko, Káhira daleko a české pivo moc dobré... :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod amirinda » stř 06 zář, 2017 4:25 am

15letý chlapec vypadl z jedoucího vlaku

https://www.krimi-plzen.cz/a/v-prestici ... c-z-vlaku/
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod BohousP » čtv 07 zář, 2017 2:26 pm

http://byznys.lidovky.cz/zeleznice-v-pr ... prava_pave
V krajině, kde zítra znamená včera. Aneb před volbami je možné všechno.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » pon 11 zář, 2017 2:09 pm

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » úte 12 zář, 2017 1:29 pm

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Vladimír_B » úte 19 zář, 2017 9:24 am

Novinka to není, ale mohlo by se to použít na školení na téma proč potřebujeme odvraty... http://www.strojvedouciplzen.cz/index.p ... e&id=15827 :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Pantograf » úte 19 zář, 2017 10:44 am


Nevim proc prilozili fotku vlaku v Churu ktery do Andermattu vubec nejezdi.
Pantograf
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 16 dub, 2016 3:21 pm
Bydliště: Calgary

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » stř 20 zář, 2017 5:58 am

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků