Novinky/nehody na železnici

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Martin70 » pon 19 bře, 2018 12:15 pm

Dnes jsem narazil na tento článek. Nevím zda jsem neměl trochu pravdu, když jsem psal o zhoršující se situaci s vlakovým spojením na východě Moravy v tomto vlákně v září 2017. :roll: :wink: :D
http://zahada-lokalek.cz/slovacky-expre ... ti-k-peti/
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod sidlo » pon 19 bře, 2018 12:36 pm

Na tom není nic divného. Z Brna do Havlíčkova Brodu jede poslední vlak v 20:20. A tak by se dalo pokračovat. Asi velkým kritériem nasazení vlaků byla jejich obsazenost.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Martin70 » pon 19 bře, 2018 12:48 pm

zdeno píše:[Co zkusit neco vymyslet, aby neumirali lidi zbytecne na prejezdech ??

Tak pokud by to bylo na mém názoru, tak bych to řešil důraznějšími kontrolami u přejezdů, tedy policie a kamery na projíždějící auta. Za každé projetí projetí při zaplé signalizaci 20.000,- a odebrání řidičského oprávnění na dva roky, při dalším 100.000,- a odebrání na doživotí. Zdá se Vám to moc? Každý trouba má na auto a chce jezdit, tak ať se chová zodpovědně! Je zázrakem, že při počtu stále častějších střetů s vlakem je tak málo zraněných. U profesionálních řidičů, autobusy a kamiony bych byl ještě tvrdší. Projedeš přes výstrahu, přerazíš závoru, tak přijdeš o papíry a od příštího pondělí budeš jezdit ve skladu s paleťákem a vysokozdvižkou! Při střetu s vlakem 5 let, při zranění cestujícách 10 let nepodmíněně do výkonu trestu. Tam by vyfasoval výstražnou vestu s nápisem "Svou nezodpovědnistí jsem zranil nebo zabil lidi ve vlaku" a makat tvrdě na opravě a výstavbě tratí. Práce by se našla pro všechny mukly. To by jste viděli pánové, jak by si začali ti slavní řidiči dávat pozor! Všechno je to hlubší problém, silnice přeplněné náklady, řidiči jsou nuceni spěchat. Zanedbala to vláda po 1989, když tvrdila, zrušit železniční vlečky a vše na silnici. Škoda se rozčilovat, nezměním to.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod TTmili » pon 19 bře, 2018 1:07 pm

Zdeno promiň, ale to nemyslíš vážně, že? Fyzika ti nic neříká? I kdyby se dalo připustit že nárazníky jsou přežitek, stále bude do prostoru čumět automatické spřahlo. I kdyby se na něj udělal kryt (pardon, on se dělá, kupodivu ale z jiných důvodů) tak stále to neřeší onen vražedný nepoměr sil a tonáží. Nezabíjejí nárazníky, to už je to nejmenší.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Brejla » pon 19 bře, 2018 1:39 pm

zdeno píše:Byl bych vam neskutecne vdecny, kdyby jste to nezlehcovali.
Jedna se totiz o zivoty lidi, i kdyz jsou blby a nepozorny.
---
Kazdy jeden z nas muze urcite popsat, kdy udelal nejakou hovadinu,
kdy mohli nebo dokonce zemreli lidi a to z blizke rodiny a to je hodne bolestive.
Tezko budete vysvetlovat detem, ze zemrel otec, protoze byl blbej nebo myslel na neco jine.
---
Byt alibisticky a tvrdit, ze lidi chodi do hor, aby tam umreli je divne, nebo tramvaje, ktere jezdi do 50km/h a skody su radovo mensi jako u vlaku a v jine vyske toho tahla.
Netreba montovat pluhy na kazdy vagon, ale jen na loko, kde by se premistil zepredu dozadu nebo naopak.
Ono nehasit co mne nepali je takove divne a jen do doby, pokud nas to osobne nepotrefi.
---
Proste lidi jsou blby a nepozorny a proto jsou v kazdem aute bezpecnostni pasy a airbagy, aby se ta blbost a nepozornost eliminovala.
Co zkusit neco vymyslet, aby neumirali lidi zbytecne na prejezdech ??


Možná by šla změnit přednost na přejezdu, vždyť ten vlak bez problému zastaví :mrgreen:
Proč se má pořád řešit nezodpovědné chování několika jedinců tak, aby tím trpěla zodpovědná většina. Prostě zde platí právo silnějšího stejně jako přírodě, kde s tím zvířena nemá žádný problém a funguje to (pokud se do toho neplete člověk).
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod vorisekml » pon 19 bře, 2018 2:06 pm

Nekteri jantari ani nevi ze se zavora/brevno daji prorazit a umiraji zbytecne

..
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » pon 19 bře, 2018 2:13 pm

Podesáté mi přišel e-mail, že je něco nového na železnici. A podesáté jsou tu nesouvisející plky. Nechcete si své úžasné teorie vyříkat jinde a neplevelit tady?
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod zdeno » pon 19 bře, 2018 6:50 pm

Martin70 píše:
zdeno píše:[Co zkusit neco vymyslet, aby neumirali lidi zbytecne na prejezdech ??

Tak pokud by to bylo na mém názoru, tak bych to řešil důraznějšími kontrolami u přejezdů, tedy policie a kamery na projíždějící auta. Za každé projetí projetí při zaplé signalizaci 20.000,- a odebrání řidičského oprávnění na dva roky, při dalším 100.000,- a odebrání na doživotí. Zdá se Vám to moc? Každý trouba má na auto a chce jezdit, tak ať se chová zodpovědně!

Odkedy represe neco vyresila, je opravdu mene piratu a blbcu na cestach ?
---
Asi jsem uz stary a zazil jsem smrt spousty rovesniku a nekdy opravdu z blbosti a nerozumnosti.
Proc se davaji miliardy do vyvoje pasivni bezpecnosti a tady se to toleruje ?? Neni to trosku nepomer ?
Nebo je to jen lahostajnost s osudy druhych a kdo je blby nebo nepozorny, zaslouzi zkapat !! Je to tak spravne ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod sidlo » pon 19 bře, 2018 7:19 pm

Třeba by pomohlo něco takového
Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod tomkanka » pon 19 bře, 2018 8:59 pm

[... Proc se davaji miliardy do vyvoje pasivni bezpecnosti a tady se to toleruje ?? ... quote]
Měly by se tedy na silničních křižovatkách budovat závory? Jaký je rozdíl mezi křižovatkou se semafory a železničním přejezdem s PZZ bez závor?
tomkanka
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod zdeno » úte 20 bře, 2018 10:20 am

tomkanka píše:[... Proc se davaji miliardy do vyvoje pasivni bezpecnosti a tady se to toleruje ?? ... quote]
Měly by se tedy na silničních křižovatkách budovat závory? Jaký je rozdíl mezi křižovatkou se semafory a železničním přejezdem s PZZ bez závor?

zase se posmivas tem mrtvym !! Ono se skutecne nad tim zamyslis, az ked to potrefi tebe samotneho.
Nikdo neni neomylny a to se kazdodenne ukazuje naprosto vsude.
---
Jinak mne osobne se velmi libi znacka "Zastav, dej prednost v jizde" osadena na nekterych prejezdech.
Proc by se to nemohlo osadit vsude, kde je nechraneny prejezd bez blikajici bile ??
Proste si myslim, ze ty cervene krize na prejezdu nejsou dost vystrazne a lidi to podcenuji.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Pavel-HP » úte 20 bře, 2018 10:53 am

A koleje, které když prejíždíš, tak způsobí újmu na tvém chrupu, prověří kvalitu podvozku tvého vozu, JSOU NEJSPÍŠ ASI FIKTIVNÍ.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod zdeno » úte 20 bře, 2018 11:05 am

Taky dobry napad, kdyby byly prejezdy v mizernem stavu, tak by kazdy musel zpomalit. ;-)
---
Doplneni :
zkusim to z opacne strany, poznal jsem dva strojvudce, kteri toho po takove nehode nechali a presli na jinou praci. Nic nezavinili, ale presto je to neskutecne poskodilo po psychicke stranke.
O co by to bylo pro ne snazsi, kdyby to ti v tom aute prezili a oni by nemuseli zit s tim pocitem marnosti.
Navic, ridi jen jeden a ti ostatni jsou v tom nevinne, vcetne toho strojvudce.
---
Cely zivot jsem jezdil na kamione a potom podnikal. Mam najeto asi 1 a 1/2 miliona km a mel jsem 6 nezavinenych nehod.
Dodnes se mi o tom nekdy sniva a mam s toho nocni mury. Nikomu to neprajem.
Naposledy upravil zdeno dne úte 20 bře, 2018 12:16 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod look23 » úte 20 bře, 2018 12:15 pm

zdeno píše:nechraneny prejezd bez blikajici bile ??


Vyhnul bych se tomuto označení, zákon jej nezná.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod zdeno » úte 20 bře, 2018 12:27 pm

Nevim, videl jsem hodne prejezdu s cervenymi svetly, kde byl zaslepeny otvor pro bile svetlo.
Jak se tomu potom spravne rika ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ochrapa a 8 návštevníků