Novinky/nehody na železnici

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod look23 » úte 11 led, 2022 3:35 pm

Abe Simpson píše:A přes to všechno co se tam stalo mě nejvíc udivuje ten "expert" co to natáčí od 0:17, podle jeho interní logiky, kam si myslí že ty trosky ten vlak odhodí? Směrem k němu přece ani náhodou :roll:


To byla osobní kamera policajta, bylo po akci, tak už ochabl i mozek.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Charlie » úte 11 led, 2022 6:00 pm

Všiml jsem si, že v Americe v případě překážky na kolejích, vlaky ani nepřibrzdí a valí to na plnej ceres dál, auto nebo překážka odletí někam do ztracena a vlak zmizí, jako by se ani nic nestalo. Často je to vidět i ve filmech, kdy jediná činnost, kterou mašinfíra podnikne, je houkání a troubení... místo toho aby brzdil.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod czhunter » úte 11 led, 2022 6:46 pm

Charlie píše:Všiml jsem si, že v Americe v případě překážky na kolejích, vlaky ani nepřibrzdí a valí to na plnej ceres dál, auto nebo překážka odletí někam do ztracena a vlak zmizí, jako by se ani nic nestalo. Často je to vidět i ve filmech, kdy jediná činnost, kterou mašinfíra podnikne, je houkání a troubení... místo toho aby brzdil.

Já jsem to taky na YT psal, že mě udivuje, že pokud mezi voláním na 911 a nárazem do letadla uběhlo několik minut (a to asi uběhlo, protože tam bylo dost policajtů, kteří asi celý den nepostávali okolo toho přejezdu a nečekali až tam spadne letadlo - tedy jim nějaký čas jim trvalo přijet) - že nikdo za tu dobu několika minut nedokázal zastavit ten vlak.

Vím že třeba v Bombaji se kvůli takovým drobnostem vlaky nezastavují ... ale tak zase USA nejsou země, kde by jezdily vlakem miliony lidí "na píchačky do Kolbenky" ...
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Petr S. » úte 11 led, 2022 7:32 pm

Charlie píše:Všiml jsem si, že v Americe v případě překážky na kolejích, vlaky ani nepřibrzdí a valí to na plnej ceres dál, auto nebo překážka odletí někam do ztracena a vlak zmizí, jako by se ani nic nestalo. Často je to vidět i ve filmech, kdy jediná činnost, kterou mašinfíra podnikne, je houkání a troubení... místo toho aby brzdil.

Jen připomenu - na železnicích v USA a v Kanadě je brzdící procento nesrovnatelně nižší , než v Evropě .
Skutečná zábrzdná dráha nákladního vlaku brzděného druhým způsobem brzdění tj. brzdy v poloze "N" ,( "G" )( ze 60 km/h , na spádu 10 promile , 100 náprav , 680 tun , prázdné vozy Falls ) je cca 450 m . Mám to vyzkoušené .
V současné době , kdy jsou nákladní vlaky brzděné prvním způsobem brzdění tj. brzdy v poloze "O" , ("P") bychom mluvili o ještě nižších hodnotách .
Brzdící hodnoty jako jsou v Evropě jsou pro železnice v USA naprosto nedosažitelné .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » úte 11 led, 2022 8:10 pm

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Charlie » úte 11 led, 2022 8:13 pm

Jenže tenhle vlak byl krátkej rychlík, kterej by alespoň zpomalit mohl. Žádný brždění. Žádnej výběh. Jo vím, že jejich vlaky jsou něco jiného a několik kilometrů dlouhé náklady se špatně brzdí, tak tam bych to pochopil, že nebrzděj. Ale několikavozovej osobák?
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » pát 14 led, 2022 7:12 am

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod look23 » pát 21 led, 2022 12:21 pm

TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod JenikPluto » pát 21 led, 2022 12:35 pm



Tohle je dobry ptydepe: "Podle Nikuttaové přínosy DAK vysoce převažují, neboť nový systém spojení vagonů umožní vypravovat jednou soupravou i dvojnásobek nákladu. Nákladní vlaky také budou moci jezdit rychleji, takže nákladní železnice bude fungovat efektivněji a vstřícněji k životnímu prostředí."

Jakoze to ma vetsi "nosnost" v tahu? Tomu opravdu nerozumim, umel by to nekdo prelozit do lidstiny?

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod look23 » pát 21 led, 2022 8:02 pm

JenikPluto píše:Jakoze to ma vetsi "nosnost" v tahu? Tomu opravdu nerozumim, umel by to nekdo prelozit do lidstiny?

JP


Ano, klasická šroubovka má pevnost 250 kN v tahu a nárazníky 350 kN v tlaku. Proto pokud bylo více hnacích vozidel vepředu, tak se musela omezovat tažná síla a nebo dávat postrky. Proto třeba nechápu vozbu nákladního vlaku na Slovensku - Ekocel, kde jsou řazené tři zamračené s vozy Raj/Uacs bez postrku.
Navíc od řady 451/452, pak 471+971, 680, pantery také nepoužívají šroubovky.
Proto se používá jen v Evropě a všechny ostatní státy Amerika, Rusko, Austrálie je nepoužívají.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm


Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Vladimír_B » pát 04 úno, 2022 5:18 am

Někdo se ve Velenicích povozil s lokomotivou a poškodil ji. Policie hledá svědky
V době od 14. listopadu do 2. února :D
https://jindrichohradecky.denik.cz/zloc ... d=15311693
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Radek Strnad » pát 04 úno, 2022 5:31 am

To je docela slušný časový rozptyl....2,5 měsíce..... :roll:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Vladimír_B » pát 04 úno, 2022 9:53 am

https://www1.pluska.sk/krimi/foto-tvrdo ... -zastavena
Řidič kamionu měl chuť na bagetu.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Pavel 152 » ned 06 úno, 2022 4:02 pm

Tady je náš vzor, budoucnost, tam zvou naše politiky na školení.

https://www.email.cz/download/k/aJ1SYmK ... C3%A9m.mp4

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků