Stránka 1 z 1

Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 5:56 am
od fulda
Na dnešním íDěsu vyšel letní kvíz pro modeláře.
Kdo neuhodne všechny, tak dnes nedostane oběd.
Ale hlavně - kdo najde obrázek svého kolejiště, ten po obědě dostane i zmrzlinu:
Kvíz: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 8:29 am
od jirie123
Toho Bejčka jsem nepoznal. Vezmu si jen polévku :mrgreen:

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 9:33 am
od jipol57
Taky s bejčkem jsem zaváhal, v párách se moc nevyznám. Jen ty hodně nejznámější. Ale z nabízených možností, Kafemlejnka poznám (310), na pětikoláka to je malé a taky by neměl číslo 422, tak nic jiného nezbývalo. Výsledek 100%.

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 10:22 am
od Ossi
Na 100%. Už jdu zapínat sporák. :D Ossi

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 1:10 pm
od lubz
81% ty dnešní elektrické lokomotivy nedávám (TRAXX vers. Vectron) :cry:

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: sob 09 kvě, 2026 9:08 pm
od Ivan
100% a jedno, možná dvě kolejiště.

Cena je obs vtipná :mrgreen:

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: ned 10 kvě, 2026 8:53 am
od look23
Někde označovali to takto jinde je to posunuté
422.0 - Arcivévoda Karel
423.0 - Malý bejček
433.0 - Velký bejček

To je stejně jako 475.1 a 556.0 v ČSR versus na Českobudějovicku.

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: ned 10 kvě, 2026 10:04 pm
od Zlámalík
lubz píše:81% ty dnešní elektrické lokomotivy nedávám (TRAXX vers. Vectron) :cry:

Traxx a Vectron vypadají úplně jinak. Ale najdi si Traxx (třeba druhou generaci, co jezdí u Metransu a RJ) a 189, resp. typově Siemens ES64F4. To máš na rozcvičku.

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: ned 10 kvě, 2026 10:06 pm
od Zlámalík
fulda píše:Na dnešním íDěsu vyšel letní kvíz pro modeláře.
Kdo neuhodne všechny, tak dnes nedostane oběd.
Ale hlavně - kdo najde obrázek svého kolejiště, ten po obědě dostane i zmrzlinu:

Hlásím se o zmrzlinu.
A doufám, že iDnes má ke všem fotkám licenci.

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: pon 11 kvě, 2026 8:02 am
od prcek
Zlámalík píše:
fulda píše:Na dnešním íDěsu vyšel letní kvíz pro modeláře.
Kdo neuhodne všechny, tak dnes nedostane oběd.
Ale hlavně - kdo najde obrázek svého kolejiště, ten po obědě dostane i zmrzlinu:

Hlásím se o zmrzlinu.
A doufám, že iDnes má ke všem fotkám licenci.


Které je tvoje?

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: pon 11 kvě, 2026 8:16 am
od Zlámalík
Dvojka - fotil Mirek Volek aka Zirecek, je to jeho fotka z Flickru.
Více: https://tt120.zlamal.cz/fotogalerie/#velkapaka

Re: Poznáte lokomotivy ČSD a ČD na modelovém kolejišti?

PříspěvekNapsal: pon 11 kvě, 2026 12:22 pm
od playback
Jj. Poznal jsem to podle BTTB cisteny bez kol :-)