Konec domény třetího řádu ic.cz

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Konec domény třetího řádu ic.cz

Příspěvekod Vladimír_B » ned 10 bře, 2024 10:45 am

Včera ráno mi přišel email: Webhosting ... bude blokován a zrušen. Důvod je to nedůvěryhodné a neprofesionální. Čímž vlastně shazují sami sebe (client.ic.cz). :D Dost mě (naplnittříkomorovýseptikvýkaly). Email je tak profesionální, ani nepíšou kolik mi zbývá času. Záměr je jasný, zbavit se posledních vyžírků a pobít poslední dinosaury... Kolik tak může být ještě funkčních stránek ic.cz? Desítky?
Před těmi více než patnácti dvaceti lety to byla jedna z těch lepších variant na free doménu a hosting. Akorát jste si to museli napsat sami. Více to hodnotit neumím. Jsem v tomhle povrchní. Napsáno, funguje a to mi stačilo. Variantou byly různé blogy, u kterých ale hrozilo, že vám to svévolně smažou pro nečinnost... Ale zase html to psalo samo...
První vraždění přišlo v roce 15. Konec free hostingu. Zůstalo jen tvrdé játro a to i teď končí. Plus je, že za devět let nezdražili.
Když si k tomu připočteme "nedávné" ukončení podpory jiného free, tak přicházíme o kus kolektivní minulosti.
Pokud se chcete pobavit, tak si to píšu doma na koleni na tatara :D https://trat160.ic.cz/ chyb je tam dost, jsou zanedbané, ale přežijí. :twisted: koupil jsem doménu druhého řádu. Nechcete někdo slevu na doménu s hostingem zaplno? :D
Zvažoval jsem jiný způsob než pspad, ale zůstanu u něj. Stačí mi stejně jedna šablona na vše...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Konec domény třetího řádu ic.cz

Příspěvekod Zlámalík » ned 10 bře, 2024 12:51 pm

No, situace je to nemilá. Já vás asi v tom stesku ale nepodpořím, nesdílím pohled, že by někde něco "muselo" být k dispozici zdarma a já se ještě dožadoval, aby to tak zůstalo.
Jasně, na jednorázové a nepodstatné věci asi freehosting stačí. Ale jak se dívám, máte tam hromadu fotek, informací, vynaložil jste velké úsilí to všechno sesbírat, napsat, nafotit, publikovat... A na konci je webhosting, jehož hodnota je nula. Neinvestovat do alespoň základního hostingu, kde mám svůj prostor, doménu, všechno, mi přijde jako pohrdání vlastní prací. Na freehostingu nemáte žádná práva. Nemáte se jak bránit, za nic neplatíte, nemůžete nic vyžadovat. Jak se říká - kde je něco zadarmo, zbožím jste vy. A podobnost s Lokopinem tady není náhodná. Kvůli ušetřeným pár stovkám kupa starostí.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Konec domény třetího řádu ic.cz

Příspěvekod Fantom » ned 10 bře, 2024 3:41 pm

To se divím, žes to vydržel tak dlouho. :D Já přešel z domény 3. řádu už před cca 17ti lety. Už tenkrát mi vadilo nebýt svým pánem. :D

Před měsícem jsem doménu změnil a aktuální cena není až tak šílená: za doménu 176Kč + 377Kč hosting ročně. Jen jsem už nechtěl datlovat html a tak jsem se malinko přiučil a mám to na WordPress. :wink: Za víkend hotovo a má to podle mě lepší úroveň.

https://relaxnavyhlidce.cz/
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Myšpulín a 25 návštevníků