FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod hank » ned 14 led, 2024 5:34 pm

Reaguji na tento post.

Ten facebook je fakt mor internetu. Je to nejméně vhodné médium pro systematické ukládání a vyhledávání informací a zřejmě proto tam spousta lidí ukládá informace ke sdílení, které za pár dní, neřkuli týdnů nebo měsíců, už nikdo nenajde. Je to platforma, která má ty nejnevhodnější předpoklady pro suplování e-shopů a soukromých inzercí, a zřejmě proto přibývá prodejců, kteří nenabízejí věci na prodej jinak než přes FB. Jediné, co FB umí perfektně, je nutit lidi hledající informace, které se jinde nevyskytují, aby na něm (ti dosud nepostižení většinou se skřípěním zubů) viseli 24/7/365; a stejně se o existenci těch informací většinou nedozvědí, když je někdo vyvěsí mimo jejich internetovou bublinu.

:evil: :evil: :evil:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod nadkachna » pon 15 led, 2024 4:22 am

To, že tvůrce/prodejce nemá pro nabídku své tvorby klasické webovky s e-shopem, není chyba facebooku, který opravdu slouží k něčemu úplně jinému.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » pon 15 led, 2024 7:33 am

nadkachna: Good point. Snad jen s tou výhradou, že FB má sloužit něčemu jinému a původně byl vymyšlen pro zcela jiné účely. Čemu (a někdy i komu) slouží ve skutečnosti, to vidíme dnes a denně v přímém přenosu.

Ta současná situace se sociálními sítěmi připomíná doby báječných mužů na létajících strojích. Dokud situace nedonutila lidstvo zamyslet se nad regulací letectví, mohl do vzduchu každý, kdo na to měl odvahu, znalosti a peníze. Nicméně anomie (zatím?) vládnoucí na sítích může mít mnohem závažnější společenské následky, zvlášť při současném tempu nástupu AI.

Jeden z ajťáků-veteránů, kteří byli v 70. letech u samotných začátků internetu, si jednou do médií povzdechl zhruba v tomto smyslu (parafrázuji, doslova už si to nepamatuju): "Měli jsme to tenkrát rovnou vyhodit do luftu, jenže kdo mohl vědět, kam to dospěje?"

(Kdyby někdo náhodou nevěděl: Anomie = stav bez pravidel, stav rozkladu sociálního řádu, morálních a kulturních norem, stav nedostatečné sociální integrace individua spojený s pocitem osamělosti, bezmoci, se sociálními konflikty.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod prcek » pon 15 led, 2024 7:49 am

Neuděláš s tím nic.

Jinak k tomu, kde výrobci prezentují své výtvory. Sám jsi kdesi napsal, že na každý kšeft jsou třeba dva. Takže si můžeš povzdechnout, že někdo má nabídku na facebooku, můžeš nadávat, že neinzeruje v tištěném časopise, můžeš mu navrhnout ať to dělá jinak, můžeš hlasovat peněženkou a u takových nenakupovat, můžeš se částečně přizpůsobit, a určitě můžeš spoustu dalších věcí. Sice máš pravdu, že facebook je k tomuto pro tebe jako kupujícího naprd nástroj, ale prodejci to z nějakého důvodu přišlo jako dobrý nápad.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » pon 15 led, 2024 8:13 am

prcek píše:Neuděláš s tím nic.


Tak já určitě ne... :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod czhunter » pon 15 led, 2024 9:13 pm

Inzerce na Facebooku je spíš retro (= Facebook je pro starý), normální je pro lidi středního věku prodávat/inzeorivat na Instagramu, pro teenagery na Tiktoku a pro děti ... to ani nevím, Roblox?

A ano, i já jsem si udělal úvahu, jestli si založit "portfolio" na vlastním webu nebo na Instagramu, a vyhrál Instagram (jeden z důležitých bodů je, že je tam snazší poslat cizince - ti na pro ně obskurdní doménu .cz většinou nekliknou a "vlacky.com" zase nemají rádi češi)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod Zlámalík » pon 15 led, 2024 9:41 pm

Já jsem asi starej, ale ctím "bezbariérovost" internetu. A mít něco na Instagramu, kde první, co to po mně chce, je abych se přihlásil nebo zaregistroval - sorry. Co ti "cizinci" - všichni mají IG nebo FB?
Nejsem žádnej anarchista, co odmítá mobil a placení kartou, ale nemyslím, že je nutný mít uživatelský účty na všem, co na netu je. Já mám účty tam, kde potřebuju, Google o mně ví asi všechno a nedělám si s tím problém, ale proč bych měl někoho, kdo se chce podívat na můj web, nutit někde k registraci?
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1835
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod czhunter » pon 15 led, 2024 9:48 pm

Zlámalík píše:Co ti "cizinci" - všichni mají IG nebo FB?

Ne.

Samozřejmě že není nutný mít účet všude. Taky není nutný vidět všechno a být všude.

Jinak je to vlastně sranda - tohle téma tady vždycky jednou za rok někdo vytáhne, asi tak posledních 15 let, a spousta lidí si jako kažý rok zalamentuje, jakápak je to ošklivoučká novinka, zavijí si a karavana pojede dál.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod marian_r » pon 15 led, 2024 10:32 pm

czhunter píše:Inzerce na Facebooku je spíš retro (= Facebook je pro starý), ...


No, ja som ešte starší. 8) Mám dve domény.
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod Zlámalík » pon 15 led, 2024 10:35 pm

Novinka, která má menší funkčnost, než to staré. To si tedy zavyju (sakra lidi, trochu kultury do toho projevu).

marian_r: jo, my jsme si mysleli, že mít doménu bude mít smysl, taky hájím jednu. No a asi nám zbudou do hrobu :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1835
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: FB a odkazy nebo informace o modelové železnici

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 16 led, 2024 10:46 am

FB u některých stránek (asi u těch, kde to uživatel povolí, např. zrovna AG Model) umožní i prohlížení bez registrace.
U IG jsem vždy skončil u "Přihlašte/zaregistrujte se"
Ale jednu výhodu to pro mě má, ušetřím dost peněz :D
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků