LokoPin

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Jakou verzi TrainControlleru používáte?

<5
0
Žádná hlasování
5
1
6%
7S
1
6%
7G
4
24%
8S
0
Žádná hlasování
8G
1
6%
9S
0
Žádná hlasování
9G
5
29%
10S
0
Žádná hlasování
10G
5
29%
 
Celkem hlasů : 17

Re: LokoPin

Příspěvekod Trainmaniak » pon 29 led, 2024 1:02 pm

Za tuhle doménu se neplatí, Martin měl verzi zdarma. Ale v životě jsem se na WZ nesetkal s vyčerpaným limitem přenosu dat. Účet na WZ se zneplatní až asi po jednom roce bez pohybu, navíc přijde tuším měsíc předem upozornění. Pokud se tedy nezměnily podmínky. Tenhle stav mi fakt nedává moc smysl. Uvidíme první den v únoru, jestli se něco změní s nově naběhnuvším limitem dat pro přenos. Vydržme.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: LokoPin

Příspěvekod Zlámalík » pon 29 led, 2024 1:59 pm

Martinův odchod mne také zasáhl - když jsem vylovil vláčky po 20 letech z krabice, jeho stránky pro mne byly zdrojem cenných informací, vodítkem a inspirací. Bude nám chybět.
Kdyby bylo potřeba, nabízím i svoji pomoc.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: LokoPin

Příspěvekod BohousP » pon 29 led, 2024 2:13 pm

Trainmaniak píše:Za tuhle doménu se neplatí, Martin měl verzi zdarma. Ale v životě jsem se na WZ nesetkal s vyčerpaným limitem přenosu dat. Účet na WZ se zneplatní až asi po jednom roce bez pohybu, navíc přijde tuším měsíc předem upozornění. Pokud se tedy nezměnily podmínky. Tenhle stav mi fakt nedává moc smysl. Uvidíme první den v únoru, jestli se něco změní s nově naběhnuvším limitem dat pro přenos. Vydržme.

Teď to bohužel hlásí neexistující doménu. Obávám se, že problém bude jinde.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: LokoPin

Příspěvekod Trainmaniak » pon 29 led, 2024 2:30 pm

Ta doména je normálně volná k registraci. To je přeci blbost. Copak poskytovatel má info o úmrtí? Jak jsem psal, rok bez pohybu a pak začne teprve chodit info upozorňující na zánik.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: LokoPin

Příspěvekod horak » pon 29 led, 2024 4:55 pm

Info o úmrtí som sa dozvedel 25.1.2024 večer. Hoci som ho osobne navštívil iba raz na "školení" na TC v marci 2023, tak napriek tomu si trúfam povedať, že svet prišiel o veľkého odborníka a človeka ochotného komukoľvek poradiť...

Jeho "digitálnu studnicu múdrosti" som stihol ešte v ten večer kompletne stiahnuť (ešte fungovala, aj keď už "pindala", že sú prečerpané dáta), takže ak niekto prejaví záujem, tak ju viem poskytnúť.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: LokoPin

Příspěvekod Trainmaniak » pon 29 led, 2024 5:28 pm

V tom případě by bylo fajn znovu zaregistrovat jeho doménu a naládovat to tam.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: LokoPin

Příspěvekod Kavka_ » pon 29 led, 2024 6:29 pm

Trainmaniak píše:V tom případě by bylo fajn znovu zaregistrovat jeho doménu a naládovat to tam.

Jsem rozhodně pro, rád na znovuzprovoznění rád přispěji také, pokud to bude třeba (k faktickým krokům se sám při své naznalosti neodhodlám)
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: LokoPin

Příspěvekod BohousP » pon 29 led, 2024 7:09 pm

Tak alespoň něco pozitivního. Na supportu webzdarma.cz mi slíbili, ze pokud si doménu opět zaregistrujeme, web tam překlopí za zálohy. Beru si to na starost. To
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: LokoPin

Příspěvekod sidlo » pon 29 led, 2024 7:13 pm

Pokud budeš potřebovat finančně přispět, tak se hlásím. Martin si to zaslouží.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: LokoPin

Příspěvekod vmucha » pon 29 led, 2024 7:18 pm

Bohouši, také rád přispěji.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: LokoPin

Příspěvekod jipol57 » pon 29 led, 2024 7:42 pm

Přispívat určitě nikdo nemusí. WZ.CZ je zdarma. S reklamama. Sám jsem ho před lety taky měl. A jak píše @Trainmaniak. I když jsem ho rušil, tak rok fungovala, nesměl jsem se tam přihlásit, až po roce tam byl ozmam, že je doména volná. Zkusil jsem ji teď, je volná pořád.
To je nějaké divné, že tak rychle reagují.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: LokoPin

Příspěvekod Zlámalík » pon 29 led, 2024 7:47 pm

Hoši, odpoledne jsem bloknul doménu lokopin.cz - psal jsem to Bohumilovi i Traimaniakovi.
Buď to můžeme provozovat u wz.cz (nabízím, že doménu přesměruju tam) nebo u mě, mám prostor k dispozici, bez reklam.
Nic za to nechci, splatil bych tak to, co jsem od Martina získal. A běželo by to na něčem, co není "zdarma" a tedy do jisté míry bez odpovědnosti.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: LokoPin

Příspěvekod horak » pon 29 led, 2024 8:01 pm

Páni, už som odpovedal Petrovi Šídlovi, Michalovi "Trainmaniakovi" aj Jirkovi Zlámalovi, že im tú stiahnutú stránku pošlem.
Iba to očistím od balastu aby to nebolo velké, lebo sa mi stiahli aj ďalšie podstránky (vrátane celej Trainmaniakovej).
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: LokoPin

Příspěvekod Zx1974 » úte 30 led, 2024 6:46 am

Pánové a nenapadlo vás, že ty stránky mohly být zrušeny na přání Martina?
A neměli by jste mít na opětovné zveřejnění jejich obsahu povolení rodiny? Přeci jen byl to jeho duševní majetek...
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: LokoPin

Příspěvekod Trainmaniak » úte 30 led, 2024 7:14 am

O tom prvním bodu bych já osobně pochyboval, to k Martinovi vůbec nesedí. On byl ten člověk, který by si přál, aby po něm třeba zrovna ten web zůstal a pomáhal dalším průkopníkům modelové železnice. Proto to dělal. Může někdo uvést, kdy naposledy byly stránky funkční? Podle počítadla TopList to asi ještě v lednu jelo. Je tedy fakt, že mu to naskakuje doposud, ale to je třeba tím Webarchivem, má to sestupnou tendenci: https://www.toplist.cz/stat/result/262451/month/?day=0. Pokud to tedy ještě během ledna jelo, tak podle mně dostupných informací by už Martin nebyl schopen zrušení zařídit. Uvedlo vůbec WZ důvod, proč byl web zrušen?
Bod druhý možná úplně od věci není. Ale zase není vhodné v tuto dobu obtěžovat rodinu dotazem na možnost jejich znovuzprovoznění. Takže vyčkat?
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků