Časopis Svět železnice

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Gulda » pon 25 zář, 2023 9:57 pm

...a časopis vycházející čtvrtletně, který přečtete za hodinu, tak nějaké zpoždění nehraje roli...ono je dobré si něco podobného vyzkoušet sám, jaké jsou v dnešním bordelu podmínky a p. Vaněk kdyby měl být živ z časopisu, tak dávno pošel hlady i s kolektivem, to musí být tak trochu i srdcovka, to není jako vydávat ,,blesk, nebo jiný číčoviny...a do předu platíte i jině věci a mnohem více a za ty platby nic nezískáte (zdravotní vs, zubaři) a to nikoho nese...
Howgh
guli
Gulda
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod tomkanka » úte 26 zář, 2023 6:27 am

Gulda píše:...a není hezký, že někdo vydává svoji energii na vydání časopisu a ještě musí čelit blbým kecům od pár odběratelů...být panem Vaňkem, ukončím to a hotovo...a časopis nebude...je strašně jednoduchý nadávat od komplu z obyváku, v dnešní době není jednoduché vydávat specifický časopis a ještě dodávat za cenu 4 piv... toť můj názor

Gulda píše:...a časopis vycházející čtvrtletně, který přečtete za hodinu, tak nějaké zpoždění nehraje roli...ono je dobré si něco podobného vyzkoušet sám, jaké jsou v dnešním bordelu podmínky a p. Vaněk kdyby měl být živ z časopisu, tak dávno pošel hlady i s kolektivem, to musí být tak trochu i srdcovka, to není jako vydávat ,,blesk, nebo jiný číčoviny...a do předu platíte i jině věci a mnohem více a za ty platby nic nezískáte (zdravotní vs, zubaři) a to nikoho nese...
Howgh

Ještě jednodušší je vést od kompu rádoby moudré kecy. Pan Vaněk, ani jeho kolektiv to zadarmo nedělá, a srovnávat odborný čtvrtletník s bleskem, předplatné se zdravotním pojištěním, atd. je také mimo mísu - ale o to nejde.

Neřeším to, že časopis chodí pravidelně několik týdnů poté co se objeví na pultech, a akceptuji cenu, která se postupně vyšplhala tam kam je. Takový je obchod. Ale pokud někomu dám dopředu peníze za to, že mi jednou za čtvrt roku časopis pošle, a on to nedodrží, tak to asi v pořádku není. A přitom by stačilo na jeho webové stránky napsat: "Vážený předplatiteli, omlouváme se za zdržení dodání časopisu "Svět železnice" - distributor je v insolvenci, situaci řešíme!", byla by to minimálně slušnost, a byl by klid.

To je to, o čem se tu bavíme Indiáne!
Nazdar!
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Martin70 » úte 26 zář, 2023 1:47 pm

Jen malý dodatek, dnes jsem byl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně, kde je v čítárně možnost si pročíst i daný časopis Svět železnice. Nové číslo 3/2023 tam zatím nebylo k nahlédnutí, takže předpokládám, že knihovna ho ještě jako povinný výtisk nedostala.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Gulda » úte 26 zář, 2023 6:49 pm

...nemá cenu něco komentovat pro divné lidi...
guli
Gulda
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » úte 26 zář, 2023 7:58 pm

Gulda píše:...nemá cenu něco komentovat pro divné lidi...


Nikdo tě nenutí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » úte 26 zář, 2023 8:09 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Ivan » stř 27 zář, 2023 5:42 am

Ještě do této kategorie patří

"Od doby, co se vynalezly peníze, se neděkuje."

To mi kdysi řekl jeden zákazník, jestli to bylo v žertu, nebyl jsem si jistý. Nesouhlasím s tvrzením, že zákazník má vždycky pravdu. Taky jsem musel párkrát jít proti názoru zákazníka na jeho pohled k věci. Vše je o slušné komunikaci, se kterou má bohužel stále více a více lidí problém. A to na obou stranách. To už ale hodně odbočujeme.

Mám jinou otázku k tématu. Objednávka předplatného je ofiko přímo u Corony, nebo u distribuční firmy? Jestli je to druhá možnost, tak se obávám propadu peněz za nedodaná čísla v insolvenci. Bohužel to pak dost odnese i Corona.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » stř 27 zář, 2023 7:10 am

Ivan píše:Nesouhlasím s tvrzením, že zákazník má vždycky pravdu.


Toto tvrzení, nesčetněkrát použité různými školiteli začínajích marketérů a profesionálních obchodníků v korporátu, je pochopitelně nadsázka. Hned v další větě se obvykle dodává něco v tomto smyslu: A když ji nemá, musí mít aspoň pocit, že ji má. Čehož se dá dosáhnout různými způsoby - a nemusí vždycky jít o manipulaci, přestože i manipulativní metody různě těžkého kalibru jsou především korporátním prodejcům a marketérům dobře známé, bývají v nich školení a i ti nejslušnější z nich je mají ve svém repertoáru. (Někteří jsou dokonce ochotní veřejně to přiznat.)

Klíčový obrat prodávajícího v diskusi se zákazníkem, který své právo mít vždycky pravdu hájí, i když ji nemá, bývá obvykle něco jako: "Ano, jistě máte pravdu, ale...", nebo: "Ano, souhlasím s Vámi, ale..." - a dál už si to každý obchodník doplní podle potřeby a situace.

Asi historicky první - a rovnou přímo velkorážnou - manipulací tohoto druhu v průmyslovém věku, která už vešla i do učebnic, byl údajný výrok Henryho Forda I. na margo slavné Plechové Lízy: "Můžete mít automobil jakékoli barvy, když bude černý."

První zásadou je samozřejmě potřeba nepřetržité komunikace se zákazníkem. V tuzemsku bohužel pořád přežívá početná skupina živnostníků a podnikatelů - amatérů, kteří začínali v devadesátkách od nuly a "normální" chování západních obchodníků se neměli kde naučit. (V tomto ohledu mají korporátní prodejci výhodu, že se mohou opřít o desítkami let prověřené postupy.) Někteří z té bohatýrské gründerské generace 2.0 (2.0 proto, abych ji odlišil od gründerů 19. století) potřebu elementárně slušného chování vůči zákazníkům podceňují dodnes (viz téměř nekonečná hitparáda slíbených a nesplněných dodacích termínů nebo nedodržených smluvních cen) a další ji přímo programově popírají, podobně jako zdejší nick Gulda, a to i ti, kteří na jeho absenci v opačném gardu jako zákazníci často doplácejí.

Uvedené je - stručně a nesouvisle shrnuto - právě to, proti čemu se ohrazuji. Jako zákazník nepotřebuju, aby se mi lhalo nebo něco překrucovalo a zamlčovalo, a jako (dnes už bývalý) korporátní obchodník jsem na různé manipulace zřejmě háklivější než většina zdejší populace. Nicméně nejde o nic světaborného. Kdo má zažité slušné chování ve svém běžném životě, nemělo by mu dělat potíže ani jako prodávajícímu ve kšeftě jakéhokoli druhu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » pon 02 říj, 2023 6:44 pm

Viz též dnešní (2. října) diskusi na K-reportu v sekci Železniční literatura.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Střelec » pát 20 říj, 2023 3:54 pm

No - jak tak sleduju stesky nakladatele v úvodnících a občas na burze, ze Světa železnice se pomalu, ale jistě stává "one man show" a ve chvíli, kdy dotyčný odpadne, umře celé nakladatelství.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » pát 20 říj, 2023 4:35 pm

Střelec píše:No - jak tak sleduju stesky nakladatele v úvodnících a občas na burze, ze Světa železnice se pomalu, ale jistě stává "one man show" a ve chvíli, kdy dotyčný odpadne, umře celé nakladatelství.


Zřejmě zanedbal hledání a výchovu následovníků.

Když jsem ještě pracoval v Praze, tak sháněl do redakce posilu na post jazykového redaktora. Už si přesně nepamatuju rok, ale mohlo to být někdy po tom, kdy se rozkmotřili s Jardou Wagnerem. Ozval jsem se mu, dokonce jsem se s ním osobně sešel, ale nakonec si vybral někoho jiného. Asi se neumím jako pracovní síla správně nabízet a prodávat. A samozřejmě: Nemám na tu práci kulaté razítko, nejezdím na burzy a nepatřím mezi ty kluky, co spolu mluví.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 lis, 2023 7:32 pm

Dnes jsem dostal zajímavý dopis od nakladatelství Corona. Tento dopis jste určitě dostali i vy. Píše se v něm o nové společnosti Mail Step a. s., která má zajišťovat předplatné časopisu. Musíte si ale znovu zaplatit z toho to roku poslední číslo 88 a předplatné na příští rok 2024. Cena není uvedena. Mrknul jsem i na webové stránky nové společnosti. Moc jsem se tam o předplatném časopisu Svět železnice nedozvěděl, protože jsem se daleko nedostal. Zkuste sami a uvidíte.
-m-
edit - 14.11. 13:17 pm
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod tomkanka » pon 13 lis, 2023 7:49 pm

No já jim už na předplatné zvysoka ...
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Vladimír_B » pon 27 lis, 2023 2:06 pm

20.11. objednání, zaplaceno (980 za čtyři), reagují hned i večer
23.11. přišlo potvrzení doručení platby, po mém dotazu :D
27.11. přišel časopis...
A nebojte, za tři roky je konec Světa. Budete si muset najít jinou oběť lkaní. :lol:
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod tomkanka » úte 28 lis, 2023 9:50 am

Gratuluju! 8)
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků