Časopis Svět železnice

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » sob 23 zář, 2023 10:28 pm

Tak jsem se včera čistě náhodou na K-reportu dozvěděl, že vydavatel Světa železnice řeší, jak dostat aktuální 87. číslo (3/2023) k předplatitelům, protože distributor je v insolvenci. :x :evil:

A opět se to řeší tak nějak upatlaně po česku: Prý to bylo řečeno na pravidelné pražské burze. Ale že by se vydavatel obtěžoval oznámit to a omluvit se většině předplatitelů, kteří na burzu nechodí/nejezdí, například hromadnou zprávou e-mailem nebo na svých internetových stránkách, to zřejmě nehrozí. Aspoň elementární slušné chování vůči zákazníkům, nota bene k těm, kteří mu na celý rok dopředu s důvěrou svěřili svoje peníze, je pro někoho pravděpodobně neznámý pojem.

Škoda mluvit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod tomkanka » ned 24 zář, 2023 7:57 am

Mohl bys sem dát odkaz, prosím?
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Martin70 » ned 24 zář, 2023 12:09 pm

Hanku a ostatní znající odpověď. Trochu příbuzná otátka, to číslo je už v prodeji? Tuším, že za III. kvartál mělo vyjít už před měsícem a mělo tedy zpoždění ve vydání. Já ho vždy kupuji na nádraží v tom Relay obchodě. A krajském městě Zlíně... není zatím pořádné nádraží, tedy ani zmíněný shop. Takže až nejblíže v Otrokovicích. Myslel jsem, že budu včera projíždět na Den železnice do Bohumína, ale nakonec z toho sešlo. :wink:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod marian_r » ned 24 zář, 2023 12:15 pm

RC Modely meškali asi mesiac, pošta.
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » ned 24 zář, 2023 2:43 pm

tomkanka píše:Mohl bys sem dát odkaz, prosím?

https://www.k-report.net/presmerovani/? ... ek=4571234
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » ned 24 zář, 2023 2:45 pm

Martin70 píše:...to číslo je už v prodeji?


V e-shopu ho nabízejí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod tomkanka » ned 24 zář, 2023 3:48 pm

hank píše:
tomkanka píše:Mohl bys sem dát odkaz, prosím?

https://www.k-report.net/presmerovani/? ... ek=4571234

Díky! :wink:
Každopádně na předplatné příští rok kašlu, mám stejné zkušenosti a pocity jako ty.
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Martin70 » ned 24 zář, 2023 5:00 pm

hank píše:
Martin70 píše:...to číslo je už v prodeji?

V e-shopu ho nabízejí.

Díky za informaci Hanku. Už jsem se kousl, neváhal a sedl na vlak (tedy zdražený Zlínským krajem od září na trase 12Km z 20,- na 29,-Kč za jednu cestu...!) a časopis si koupil.
Psal jsi na K-reportu, že se posouváme na Balkán. Já nechci urazit Balkánské státy, takže si spíš myslím, že ve spoustě oblastí spíše do Kocourkova. Bohužel. :roll: :|
P.S. Taky bych předpokládal, že by měli být předplatitelé zvýhodněni, cenově, nebo alespoň včasným dodáním časopisu. Pokud předplatitelé dostanou výtisk tři týdny po distribuci ve volném prodeji, tak je to špatně a neúcta k nim. Co s tím má společného burza? To jako co neprodají tam, pošlou předplatitelům? Přece ten kdo zaplatí předem, má mít časopis rezervován a vydavatel má jistého zákazníka a nenese riziko, že se výtisk na křídovém papíru neprodá. Já mám předplacen Železniční magazín, tam vychází číslo o 14 dnů později, tedy zpětně za uplynulý měsíc. A prý dostávají předplatitelé časopis dříve než je na stáncích. Takže tak.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Ivan » ned 24 zář, 2023 6:06 pm

O předplatném jsem kdysi uvažoval, ale dospěl jsem k názoru, že není jediný důvod ho mít.
Cena je standardní, je tam však doručení do schránky zdarma. Ovšem na pultech knihkupectví Dobrovský, kde mám různé slevy, ho seženu min o 10% levněji, často i o 20%. Navíc, schránku nemám tak velkou, tak kdoví, v jakém stavu bych ho tam našel.

Chápu však, že pro někoho, kdo nemá vhodné knihkupectví po ruce, je předplatné první volbou.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Martin70 » ned 24 zář, 2023 6:57 pm

Ivane, díky za tip. Dobrovského příště zkusím. Já se ptal v Kosmasu, tam mě řekla prodavačka že nemají, v Luxoru jsemto taky neviděl na pultě. Snad jen na objednávku. Zajímavá je nabídka nového čísla za nižší cenu. Jako ta vytištěná cena je jen dooporučená? Pak asi nemá cenu předplatné pro lidi co se k tomu dostanou napřímo. To už je jako knihy, na webu výrazně levnější včetně dopravy. Nikdo to za doporučenou cenu neprodává (i když taky to na mě jednou zkoušeli!).
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Ivan » pon 25 zář, 2023 8:21 am

Na eshopu mají aktualni číslo 87 za 219. Na pultu teď nevím, může být cena jiná, ale tam mám zas onu slevu.

Aby to nevyznělo blbě, fakt neřeším, kde koupit časopis o parkorun levněji :mrgreen:. Pro mne je prostě pohodlnější a příjemnější zajít do knihkupectvi, zalistovat se v časopise, knize a něco si tam koupit.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod jafobe » pon 25 zář, 2023 2:47 pm

Já si poslední číslo 3 (87) /2023 koupil včera v trafice na nádraží v Turnově cestou domů. Většinou tam nějaký kus mají i pár týdnů... Předplatné jsem zatím neřešil, prostě kouknu jestli je tam pro mě něco zajímavého a když ano tak si ho koupím.

Pokud vydavatel ví že se distributor dostal do potíží, tak by z mého pohledu měla být samozřejmost alespoň předplatitelům napsat, a rozeslat třeba poštou na své náklady aby měli slíbené zboží včas... ale častěji to nefunguje. :(
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Zlámalík » pon 25 zář, 2023 7:35 pm

Co jsi ve Švajcu, Jaromíre? :lol:
Je k zblití, že ani po 34 letech, kdy by to mělo smysl a kdy se není na co vymlouvat, se lidi nenaučili být k sobě slušní. Já se už vzdal naděje.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod Gulda » pon 25 zář, 2023 8:16 pm

...a není hezký, že někdo vydává svoji energii na vydání časopisu a ještě musí čelit blbým kecům od pár odběratelů...být panem Vaňkem, ukončím to a hotovo...a časopis nebude...je strašně jednoduchý nadávat od komplu z obyváku, v dnešní době není jednoduché vydávat specifický časopis a ještě dodávat za cenu 4 piv... toť můj názor
guli
Gulda
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Časopis Svět železnice

Příspěvekod hank » pon 25 zář, 2023 8:39 pm

Gulda píše:...a není hezký, že někdo vydává svoji energii na vydání časopisu a ještě musí čelit blbým kecům od pár odběratelů...být panem Vaňkem, ukončím to a hotovo...a časopis nebude...je strašně jednoduchý nadávat od komplu z obyváku, v dnešní době není jednoduché vydávat specifický časopis a ještě dodávat za cenu 4 piv... toť můj názor


No jistě. :evil: Zákazník musí být vděčný a kudy chodí, tudy má prodávajícího chvalořečit, že za své peníze vůbec něco dostane.

(Pro jistotu: To měla být ironie.)

Ve kšeftě už x tisíc let platí zásada č. 1: Platící zákazník má vždycky pravdu. Taky se to dá říct jinak: Kdo platí, poroučí.

Jistě že se kdokoli na provozování své živnosti může kdykoli vykašlat, to je každého nezadatelné právo. Nicméně obyčejná lidská slušnost by mu měla velet, aby své zákazníky o tak zásadní věci jako je o měsíc opožděná dodávka předem zaplaceného zboží informoval, když už teda nepovažuje za samozřejmé dodržování určitých zavedených způsobů chování běžných mezi prodávajícím a kupujícím.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků