Zdejší realizace

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod Zlámalík » stř 24 srp, 2022 9:55 am

Já využil deštivého počasí ke kompletaci Arduina pro přesuvnu - není to model, je to práce na zakázku, ale zadavatel už na to dlouho čeká, tak aspoň něco.
Současně jsem udělal několik úprav k větší univerzálnosti použití - ovládání tlačítky i DCC je tam od počátku, nově je možná indikace poloh jak displejem, tak přes LED. S ohledem na dostupné piny jde pro manuální řízení využít max. 4 polohy, při požadavku na víc poloh by se tlačítka i indikační LED připojily přes sběrnici I2C stejně, jako mám připojený displej (viz můj web). Při řízení skrz DCC není potřeba nic a poloh může být kolik chce už teď.

Zde jen nasázeno před pájením, pro ověření.

2022-08-23 22.39.47.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1838
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod igino » stř 24 srp, 2022 8:01 pm

milan ferdián píše:
igino píše:Na "ďalekom" východe sa maká bez ohľadu na počasie. Akcia v Žiline sa nezadržateľne blíži.

Kecáš :D , z velkého vedra jsi upustil od pokračování stavby modulů na Muráň a přešel z TT na G :lol: .
-m-


Ale kdeže, stále ostávam verný TT. Len oči si potrebovali trochu oddýchnuť od 120násobného zmenšenia. :shock:
igino
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod hopeter » pát 26 srp, 2022 2:24 pm

Sem teda něco pustil v Géčku... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod Jirka Černý » sob 27 srp, 2022 6:09 am

Letos jsem se rozjel, po dvou letech plnění šuplíků a skládání kolejiště v obýváku na koberci jsem si řekl dost. Rozdělil jsem si to na etapy.
1. 2D kolejiště aby bylo na čem jezdit. Prostě 4 exrtuďáky na tom dva nezávislé ovály pár výhybek, krajina pouze barvou, pár domečků. Nutná plná mobilita. Aktuálně v provozu.
2. 3D kolejiště asi obdobného rozměru při troše štěstí až o dva exrtuďáky větší, tady už nastane trochu modelařina a hraní s krajinou, nic konkrétního prostě něco na čem bude vypadat přirozeně jak ČSD tak ÖBB vzhledem k společné historii to při vynechání detailů a přimhouření oka nebude zas tak problém. Opět nutná plná mobilita. Aktuálně ve stádiu nákupu materiálu a nabírání inspirace.
3. Budoucnost kterou ovlivní mnoho faktorů včetně odchodu dětí z domu, jelikož jdou za týden do první třídy je to budoucnost opravdu velmi vzdálená a spíš ještě nastane nějaká etapa 2.1/2.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod HonzaM » sob 27 srp, 2022 11:03 am

Jirka Černý píše:Letos jsem se rozjel, po dvou letech plnění šuplíků a skládání kolejiště v obýváku na koberci jsem si řekl dost. Rozdělil jsem si to na etapy.
1. 2D kolejiště aby bylo na čem jezdit. Prostě 4 exrtuďáky na tom dva nezávislé ovály pár výhybek, krajina pouze barvou, pár domečků. Nutná plná mobilita. Aktuálně v provozu.
2. 3D kolejiště asi obdobného rozměru při troše štěstí až o dva exrtuďáky větší, tady už nastane trochu modelařina a hraní s krajinou, nic konkrétního prostě něco na čem bude vypadat přirozeně jak ČSD tak ÖBB vzhledem k společné historii to při vynechání detailů a přimhouření oka nebude zas tak problém. Opět nutná plná mobilita. Aktuálně ve stádiu nákupu materiálu a nabírání inspirace.
3. Budoucnost kterou ovlivní mnoho faktorů včetně odchodu dětí z domu, jelikož jdou za týden do první třídy je to budoucnost opravdu velmi vzdálená a spíš ještě nastane nějaká etapa 2.1/2.

Jak je to celé velké? A co jsou “extruďáky”?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod Zlámalík » sob 27 srp, 2022 11:08 am

Jirka: Tak to znám přesně, jen u mne se etapa 1 zvrhla v etapu 2 :D

HonzaM: předpokládám, že kolega myslí desky XPS, extrudovaný polysteren.


Abych taky něco přihodil, tak jsem včera ozvučil Vectrona Dual Mode (s velkou pomocí Bedlische), je to tam zvuk ZIMO pro Vectron DE (bez elektrické části).
Protože "ty soukromnící" se nám na malopackou dráhu tlačí vrchem spodem a už nevěděj', čím by sem eště jezdili...

2022-08-27 01.29.00m.jpg

Poznámka: správně, Vectron Dual Mode ještě nemá papíry pro provoz v ČR. Ale to kdysi Taurusy taky neměly. Ono to přijde... :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1838
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod Jirka Černý » sob 27 srp, 2022 1:14 pm

Ano je to extrudovaný polystyren, deska má 60x125 cm tloušťku jsem zvolil 5cm dal jsem dvě na sebe s překrytím aby to bylo dostatečně tuhé při manipulaci. S výsledkem jsem naprosto spokojený, vzniklo kolejiště 125x240 cm které i nastrojené unesu v jedné ruce, skvěle se do toho kotví flexi koleje. Řešil jsem to s jedním modelářem který to zkoušel také a tomu vadilo že jedoucí vlak nepřirozeně drnčí, udělal jsem podloží z mirelonu aby to alespoň trochu vypadalo a možná jsem tím odstranil i tento problém.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Zdejší realizace

Příspěvekod Ivan » sob 27 srp, 2022 1:21 pm

Zlámalíku, začínám ti závidět VI. epochu, taková věc jako dual mode a už jede elektrika i po lokálce. No, radši zůstanu u svého, aspoň mne tyto modely nelákají.

Jirka Černý mám to stejně, přes fázi 1 (dvě spojená dioráma byla dokola spojena přes extrudaky s provizorní tříkolejným nádražím do oválu, částečně rozebráno) jsem ve fázi 2, kdy stavím mini (ovšem se vším všudy).
Fáze 3 budu mít posunutou, syn jde do školy za rok. :mrgreen:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků