AUKRO - stížnost na ČOI?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Marthin » úte 26 dub, 2022 5:04 am

Zdravím,
Vydražil jsem jeden model a zákazníkovi došla v pořádku. Ale peníze nikde, protože je tam teď tzv. Bezpečná platba a Aukro drží peníze do doby, než zákazník potvrdí příjem a nebo po 3 dnech od data prodeje peníze pustí prodejci.
Teď máme 4. Den a nic.
Řešil tady někdo něco podobného?
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Pavel 152 » úte 26 dub, 2022 6:33 am

Stalo se mi to, nevěděl jsem, že to musím v došlém mailu potvrdit, dříve nic takového nebylo. Po výzvě jsem to učinil a příjemci jsem se omluvil. Určitě to bylo déle než tři dny. V druhém případě to nevěděl prodejce a čekal s odesláním modelu na peníze. Po vysvětlení odeslal.
Pravděpodobně se to ještě nezažilo.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Dusan » úte 26 dub, 2022 6:51 am

Asi jsou inovativní :-) nicméně v emailu, který přijde je to jasně a stručně napsáno včetně toho co dělat, takže v tom problém nevidím.... Problém vidím v tom, že arbitrem pro výsledek obchodu je aukro, ale už nekontroluje stav věci včetně odpovídající "kvality" zboží...
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod JaroHo » úte 26 dub, 2022 7:13 am

Jak jste zjistil že model borcovi dorazil?
Pokud emailem tak kopii poslat někam do aukra na stížnosti nebo reklamace. Na aukru jsem přestal kupovat až na výjimky, ale ne modely ale starý sobi 20 synovi a kartičky Pikaču nebo co to je.
Pak policie, také s kopií emailu nebo sms. Ale nejdřív bych to řešil přes aukro.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod vvitty » úte 26 dub, 2022 10:14 am

Wow, koukam ze vylepsuji tak usilovne az jsem rad ze uz tam nic neprodavam.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod czcharlie » úte 26 dub, 2022 10:41 am

Předpokládám, že podací lístek z pošty máš stejně tak jako by kupující měl mít nějaký doklad o zaplacení - složenku nebo spíš výpis z účtu.Jediné co můžeš je obrátit se na Aukro, ČOI v tomto případě nepomůže, prodal jsi jako soukromá osoba soukromé osobě. Pokud je částka nižší než 5 000,- (nebo už snad 10 000,-??) je to částka bagatelní (ovšem jak pro koho) a policie tě odkáže na občansko právní (nebo jak se to správně jmenuje) spor. Jinak platí vše co bylo napsáno výše. Taky je možné, že peníze ještě nedorazily - Aukro peníze odešle v den následující, tedy 4. a převod může trvat i 24 hodin.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Marthin » úte 26 dub, 2022 3:02 pm

zítra by byl 5. den. Ještě jsem kupujícímu poprosil, aby dal potvrdit, že mu zásilka přišla v pořádku. V ten moment se rozběhlo kolo a obratem přišel email, že do dvou dnů by měly být připsány na účet.

Zarážející je spíše v tom, že ta "garance" je málo popsaná a má dost mezer. Věta, to že když zákazník nepotvrdí přijetí, pak třetí den posílá peníze - ani to se nestalo. A vůbec Aukro neopomenulo, že je třeba počítat další tři dny, které trvají bankám. Pak se tady člověk snadno vytočí a dostává se do spirály, když není k dispozici tel.kontakt a na odpověď od Aukra může čekat až 5. den vzhledem k množství požadavků...

Taková inovace je k ničemu, asi se inspiroval u koupi baráků...ale to takhle nefunguje, když má pod palcem 1-10 lidí. Takový nápor nezvládnou, než stačí odpovědět, maj za dveřma kontrolu.
Ještě aby toho nebylo málo má prodejce prosit na kolenou, aby stiskl kouzelné tlačítko? No pardon, ne každý si všimne důležitost tlačítka a většina se na to vykašle....
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Ivan » úte 26 dub, 2022 3:34 pm

Převody mezi bankami musejí trvat max. 1 den (resp. do druhého prac. dne). Velká čýst transakcí se však již nyní připisuje okamžitě.

Na aukru raději dávám klasický převod, ta jejich bezpečná platba je prostě zbytečně složitá.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod colt274 » čtv 28 dub, 2022 4:25 pm

Marthin píše:Zdravím,
Vydražil jsem jeden model a zákazníkovi došla v pořádku. Ale peníze nikde, protože je tam teď tzv. Bezpečná platba a Aukro drží peníze do doby, než zákazník potvrdí příjem a nebo po 3 dnech od data prodeje peníze pustí prodejci.
Teď máme 4. Den a nic.
Řešil tady někdo něco podobného?

Pozor, peníze se připíšou dva dny poté, co je buď potvrzeno příjemcem, že zásilka je v pořádku nebo od chvíle, kdy skončí lhůta pro doručení zásilky - pokud nastavíte dobu dodání na 7-10 dní, tak bez potvrzení zásilky příjemcem obdržíte peníze zhruba za 12-13 dní...
colt274
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 12 dub, 2016 3:30 pm

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Radek Strnad » pát 29 dub, 2022 3:36 pm

Mně dneska přišla z Aukra platba z aukce ze dne 18.4. Zboží jsem přitom odeslal hned druhý den. Také ta jejich bezpečná platba Aukro. To je rychlost.......
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: AUKRO - stížnost na ČOI?

Příspěvekod Colonel32 » pát 29 dub, 2022 8:02 pm

Radek Strnad píše:Mně dneska přišla z Aukra platba z aukce ze dne 18.4. Zboží jsem přitom odeslal hned druhý den. Také ta jejich bezpečná platba Aukro. To je rychlost.......


Tak ona se ta věc taky jmenuje "bezpečná platba" a ne "rychlá bezpečná platba", že jo :D
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků