Dlouho nebylo žádné video...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod radekkrupka » ned 01 lis, 2009 9:34 pm

Jarda H. píše:Náhodou jsem chytil zajímavý a krásný pořad :lol: ..... pořad o nádraží Moldava na dnešní nedělní ČT2 v rámci programu o Krušnohoří :!: Sice na vás padne trochu nostalgie i smutku, ale stojí zato se Moldavou, respektive nádražím nechat okouzlit :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... behy-domu/

Doporučuju, zajímavý dokument!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod paku9999 » úte 03 lis, 2009 5:11 pm

Nasiel so zase zaujimavy dokument. Je od National Geographic.
Crash Science: Trains

Kto ma zaujem, mozete stahovat. Na tejto adrese su linky k jednotlivym suborom:

http://vpsite.ru/1147269152-nauka-katas ... -2006.html

Video je v HD kvalite - 1920x1080
Velkost cca 3.5GB
Rusky dabing.

_____________________________________________________________

HD Moods - Trains

http://vpsite.ru/1147269554-poezda-hd-m ... p720p.html

Video je v HD kvalite - 1280x720
Velkost cca 2.19GB
Uživatelský avatar
paku9999
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 21 črc, 2007 5:08 pm
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod radekkrupka » sob 12 pro, 2009 7:43 pm

Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod paku9999 » úte 15 pro, 2009 5:54 pm

Milovnik vlakov:

http://video.markiza.sk/archiv-tv-marki ... viny/36246

Kliknut na spravu cislo 12
Uživatelský avatar
paku9999
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 21 črc, 2007 5:08 pm
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod brunot » úte 15 pro, 2009 6:10 pm

no hej je to pekné, vidno že je v tom robota... ale pre mňa niet nad modelovu lokalku, kde na prejazde stoji lada a okolo prejde hektor ktorý ťahá drevo do mestečka :) V malom depe sa chystá para na ranný osobný vlak 8) toto je pre mna najkrajsie. Rád si pozriem aj niečo väčšie, ale mám vzťah skôr ku menším lokálkam, mestkým tratiam.
Toto je pre mňa príliš veľké a mám z toho pocit že tam len chodia vlaky. Ale nevidel som to zblízka takže čuším :arrow: Rozhodne aj toto má svoje čaro
TT moduly,domaci kolejiště,digitál, modelář v začátcích praxe
brunot
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24 led, 2009 2:08 pm

Příspěvekod richard0404 » ned 03 led, 2010 11:12 am

Toulavá kamera 2010 u J. Šimáčka
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... va-kamera/
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod George V. » ned 03 led, 2010 12:12 pm

....doplním - začíná to asi ve 13-té minutě.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod kubulak » pon 04 led, 2010 10:27 am

Jj, videl jsem... no, popravde to nebyl uplne muj salek kavy, jako ty ozvucene lokotky super, kourove generatory v parach taky, ale jezdit po neelektrifikovane trati s Pendolinem a na vedlejsi koleji mit Hurvinka apod.. takovy mismas epoch moc nemusim... ale jinak je v tom urcite spousta prace !
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Yarda » pon 04 led, 2010 11:04 am

kubulak píše:Jj, videl jsem... no, popravde to nebyl uplne muj salek kavy, jako ty ozvucene lokotky super, kourove generatory v parach taky, ale jezdit po neelektrifikovane trati s Pendolinem a na vedlejsi koleji mit Hurvinka apod.. takovy mismas epoch moc nemusim... ale jinak je v tom urcite spousta prace !

Souhlas, klobouk dolů, je v tom spousta práce, času a peněz, ozvučené lokomotivy jsou super, zvuk dodává kolejišti úplně nový rozměr. Dokážu pochopit, že si chce prohnat pendolino, i když nemá troleje... co už je trochu moc, jsou americké vlaky na našich kolejích, ale nedokážu pochopit, proč používá hračkové koleje Roco s gumovým podložím i na mostě... :?: Obrázek
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod radekkrupka » pon 04 led, 2010 12:09 pm

Yarda píše:
kubulak píše:Jj, videl jsem... no, popravde to nebyl uplne muj salek kavy, jako ty ozvucene lokotky super, kourove generatory v parach taky, ale jezdit po neelektrifikovane trati s Pendolinem a na vedlejsi koleji mit Hurvinka apod.. takovy mismas epoch moc nemusim... ale jinak je v tom urcite spousta prace !

Souhlas, klobouk dolů, je v tom spousta práce, času a peněz, ozvučené lokomotivy jsou super, zvuk dodává kolejišti úplně nový rozměr. Dokážu pochopit, že si chce prohnat pendolino, i když nemá troleje... co už je trochu moc, jsou americké vlaky na našich kolejích, ale nedokážu pochopit, proč používá hračkové koleje Roco s gumovým podložím i na mostě... :?:

A není to každého věc? :) Nic ve zlém, nechci prudit. Ale přeci jenom je to tak? Pokud mám zálibu i v amerických vlacích, nemusím pro ně nutně stavět kolejiště ne? A jak praví klasik - Odborníky to dráždí, ale laik si toho ani nevšimne.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Yarda » pon 04 led, 2010 12:23 pm

radekkrupka píše:
Yarda píše:
kubulak píše:Jj, videl jsem... no, popravde to nebyl uplne muj salek kavy, jako ty ozvucene lokotky super, kourove generatory v parach taky, ale jezdit po neelektrifikovane trati s Pendolinem a na vedlejsi koleji mit Hurvinka apod.. takovy mismas epoch moc nemusim... ale jinak je v tom urcite spousta prace !

Souhlas, klobouk dolů, je v tom spousta práce, času a peněz, ozvučené lokomotivy jsou super, zvuk dodává kolejišti úplně nový rozměr. Dokážu pochopit, že si chce prohnat pendolino, i když nemá troleje... co už je trochu moc, jsou americké vlaky na našich kolejích, ale nedokážu pochopit, proč používá hračkové koleje Roco s gumovým podložím i na mostě... :?:

A není to každého věc? :) Nic ve zlém, nechci prudit. Ale přeci jenom je to tak? Pokud mám zálibu i v amerických vlacích, nemusím pro ně nutně stavět kolejiště ne? A jak praví klasik - Odborníky to dráždí, ale laik si toho ani nevšimne.

To jsi špatně pochopil Radku - ty am. loko mě nedráždí, můj šálek čaje to sice není, ale chápu, že někomu se líbí. Ale nerozumím tomu, proč takhle propracované kolejiště je "vylepšené" tím gumovým kolejivem na mostě...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 04 led, 2010 1:52 pm

Kolejiště jsem viděl naživo asi před třemi lety. Pár fotek z tehdejší doby je na:http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/001359-Chodske-slavnosti-s-parou-i-modely.asp.
Byli jsme se tam podívat v rámci výletu na chodské slavnosti a na Čerchov. Hlavním cílem byla 475.111 s historickým vlakem.
Od té doby jsem kolejiště neviděl. Osobně mě moc nezaujalo (zvlášť po zjištění ceny vstupného,které bylo vyšší než např. na výstavu plzeňských modelářů), zdálo se mi, že vzhledem k prostoru, který zabírá mi přišlo až zbytečně jednoduché.
Byl to ovál s jednou větší a jednou vyloženě lokálkovou stanici, které doplňovaly dvě vlečky napojené přímo do trati v obloucích). Skoro celkový pohled je na fotce č.5.
Použití kolejiva s podložím na kolejeišti taky moc nemusím, zvlášť, když je pouze "položené" na vyštěrkované pláni (se šířkou skoro pro dvoukolejku) a navíc jsou kvůli touto koljivu oblouky s malými poloměry.
Nicméně uznávám, že to je každého věc. Já si radši odpustím funění a kouř z lokomotivy a kouknu se na hezkou krajinu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Sandy » úte 05 led, 2010 9:22 pm

radekkrupka píše:
Yarda píše:
kubulak píše:Jj, videl jsem... no, popravde to nebyl uplne muj salek kavy, jako ty ozvucene lokotky super, kourove generatory v parach taky, ale jezdit po neelektrifikovane trati s Pendolinem a na vedlejsi koleji mit Hurvinka apod.. takovy mismas epoch moc nemusim... ale jinak je v tom urcite spousta prace !

Souhlas, klobouk dolů, je v tom spousta práce, času a peněz, ozvučené lokomotivy jsou super, zvuk dodává kolejišti úplně nový rozměr. Dokážu pochopit, že si chce prohnat pendolino, i když nemá troleje... co už je trochu moc, jsou americké vlaky na našich kolejích, ale nedokážu pochopit, proč používá hračkové koleje Roco s gumovým podložím i na mostě... :?:

A není to každého věc? :) Nic ve zlém, nechci prudit. Ale přeci jenom je to tak? Pokud mám zálibu i v amerických vlacích, nemusím pro ně nutně stavět kolejiště ne? A jak praví klasik - Odborníky to dráždí, ale laik si toho ani nevšimne.

Díval jsem se na jeho webové stránky. Ten týpek spojil příjemné (svůj koníček) s užitečným (prodává ho za vstupné). Takže trocha kritiky je na místě. Možná je to závist, ale mně tyhle projekty připomínají automechanika, který vám auto po bouračce natře štětkou. :roll:
Zcela evidentně hřeší na to, že 99,,9% diváků se kácí na záda, když vidí, jak ty vlaky jezdí samy a nemusí se do nich strkat prstem nebo je tahat na provázku. :lol:
Takže s takovými detaily, jako že trať je rovná, jako když střelí prakem, oblouky o takovém poloměru, že kdyby je měla vybrat moucha, tak se jí zatočí hlava a celkově že se to skutečné železnici podobá jen tím, že po kolejích jezdí vlaky, si žádné vrásky nedělá.
Když udělám úkrok stranou, tak mně osobně nevadí, když se na nezatrolejovaném kolejišti prohánějí elektriky. Nejvíc mi vadí, když všechny komunikace (na jakkoliv zpracovaném kolejišti) mají vodorovné značení vyvedené tak, jako by patřily na dětské dopravní hřiště. :cry:
Sandy
 
Příspěvky: 1489
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 led, 2010 5:34 pm

Ještě že u nás nejezdí tak dlouhé vlaky, to by tekly nervy :cry:

http://www.novinky.cz/koktejl/189026-ne ... jezdy.html
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod F. Placheta » úte 12 led, 2010 6:03 pm

jj, tj sila!
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků