Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod hank » sob 02 říj, 2021 7:16 am

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » sob 02 říj, 2021 7:23 am

hmm tak to je skvělý, já tam beru skla, obaly a displeje pro rodinu, teploměry a různý kraviny, LED svítíčka. Teď mám na celnici balíček tak jsem zvědav jak to dopadne, jestli už do toho spadnu.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod BohousP » sob 02 říj, 2021 7:58 am

Ten článek postrádá jednu podstatnou informaci. Tu jsem včera zaslechl v ČT. Pokud je odesílatel (e-shop) registrován v EU a odvádí DPH už při dovozu do Evropy, adresát nic neplatí a ani nevyplňuje. AliExpress i Banggood ( i další) to dělají už od července.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod look23 » sob 02 říj, 2021 8:20 am

Zbytečný povyk a informace v článku mají charakter cca 1/2 roku zpátky. Teď už je to jinak, jak psal BohousP.
Jedině co je na tom pravda, tak se ty zásilky zdražily.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod hank » sob 02 říj, 2021 8:43 am

BohousP píše:Ten článek postrádá jednu podstatnou informaci. Tu jsem včera zaslechl v ČT. Pokud je odesílatel (e-shop) registrován v EU a odvádí DPH už při dovozu do Evropy, adresát nic neplatí a ani nevyplňuje. AliExpress i Banggood ( i další) to dělají už od července.


To se ale netýká celních procedur. Jestli tomu dobře rozumím, tak proclení - když ho příjemce nezadá např. poště - musí proběhnout vždy, a to i když příjemce nakonec nic neplatí. Automaticky se neděje nic a nejmíň jeden aktivní krok - tj. např. požádat o proclení poštu - příjemce udělat musí.

E-shopy by samozřejmě měly mít uvedeno, zda tyto služby poskytují samy. Těm, které je neposkytují, asi bude dobré raději se vyhnout. Jak to má třeba ten AliExpress?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod jamik22 » sob 02 říj, 2021 12:16 pm

Neplatí to pro celý sortiment Alie, ale u řady věcí si mohu dnes vybrat zemi odkud bude zasláno /Polsko, Nizozemí, Španělsko aj/. V ceně platím rovnou DPH, ale pak jde o zasílku ze země EU a vše bez problémů. Česká pošta si zde nenahrabe 8). Některé eshopy to tak mají již dávno. Když jsem si před lety objednával digi serva, zvolil jsem zaslání z NL a clo jsem neplatil, vše v poho.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod look23 » sob 02 říj, 2021 12:41 pm

Objednával jsem loni 10 zásilek z Alíka(Aliexpress) a bylo to celkem zajímavé. Bez výběru země odkud mají, tak vylosovali 1x Estonsko, 1x Německo, 1x Holandsko, 1x Španělsko a zbytek Čína, prostě podle toho jak byly skladové zásoby v Evropě.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod vvitty » sob 02 říj, 2021 6:41 pm

Ta "zeme odeslani" casto vubec neznamena ze tam je neco skladem. Spis to naznacuje zemi v ktere pristane "kontejner zasilek" a dopravce ho procli hromadne..
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod 201 » úte 05 říj, 2021 1:04 pm

Zdravím

U JLCPCB.com je už daň a clo zahrnuté do objednávky.
201
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 09 kvě, 2014 1:48 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » stř 27 říj, 2021 10:03 am

Ahoj,
nevíte, mám už dle sledování zásilky obal na mobil z Aliexpressu v čr asi 30 dní a nemám absolutně tušení, co se bude dít.
Má někdo zkušenosti v nové době jak to chodí?
Díky.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod Zlámalík » stř 27 říj, 2021 12:10 pm

Jo, normálně to přijde.
To, že je to v "cílové destinaci" totiž neznamená v ČR, ale v EU. Takže to přijelo někam lodí či čímkoliv a je na cestě do ČR. Vyzkoušeno opakovaně. Často to jde letecky do EU (2 - 3 dny) a pak to měsíc někde visí mezi sklady v EU.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » stř 27 říj, 2021 12:25 pm

Dřív když to bylo v cílové zemi tak do 15 dnů to bylo doma.
Díky tedy za zprávu. Objednám si tedy další věcičky :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod czcharlie » stř 27 říj, 2021 10:01 pm

elvis.jarous píše:Ahoj,
nevíte, mám už dle sledování zásilky obal na mobil z Aliexpressu v čr asi 30 dní a nemám absolutně tušení, co se bude dít.
Má někdo zkušenosti v nové době jak to chodí?
Díky.


Aktuálně:
7.10. objednáno a zaplaceno v Číně
12.10 Město Wu-chan, "Oddělení čínsko-čínské divize company center" obdrželo zásilku
následuje 7 pohybů po Číně
14.10. "Zhengzhou City, byl dodán dopravci dopravy"
14.10. předáno letecké společnosti
18.10. 04:00 odlet ze Zhengzhou City
18.10. 20:00 přistání v EU
21.10. 23:25 příjezd do Prahy
22.10 08:43 předáno do konsignačního centra
Tady končí čínský tracking a začíná výpis Pošta online
22.10. Převzetí zásilky "specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120"
22.10. Zahájení celního řízení.
26.10. Ukončení celního řízení.
Včera mi přišlo do aplikace Pošta online, že mě pošta bude zastupovat v celním řízení a že mám vyplnit dotazník a odkaz na něj. Tam jsem mi oznámili co už jsem věděl: že celní řízení bylo ukončeno a tudíž není co vyplňovat :o . Takže teď čekám, kdy zásilka dorazí (a jestli pošta zredukuje obvyklých 17 dní z Prahy do Pardubic...) snad tedy nebudu nic platit (logicky, DPH jsem platil při nákupu). Jen mám takový dojem, že kdybych stihl vyplnit onen dotazník dřív tak bych vesele zadotoval Českou poštu 190Kč (nebo snad se poplatek snížil na 150 nebo 120Kč, to z hlavy nevím) přestože zřejmě její zastupování nebylo třeba...

Ovšem takto to ani zdaleka nemusí platit vždy, předevší letecká doprava teď silně vázne, ze čtyř pravidelných letů DHL týdně jsou s bídou dva a někdy ani to ne. Ale nějaké to slibované zlepšení v dodacích lhůtách tu asi bude a časem se to nějak srovná. I když avizovaných 10 dní zůstává utopií, to zatím často není ani při zaslání z pražského skladu.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod Sandy » čtv 28 říj, 2021 7:49 am

Koncovka "czcharlieho" se mi stala při objednávce ze Slovenska.
Objednávka v SR, kontakt na manželku, protože je doma, SMS s prosbou o vyplnění celní deklarace. Manželka, nic zlého netuše, ji vyplnila a 160.- Kč je fuč. Zásilka zatím nedorazila (+ 10 dní)! Asi se začnu na ČP zlobit... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod czcharlie » čtv 28 říj, 2021 2:00 pm

Tak abych to ještě zaktualizoval, teď Track&Trace (Česká pošta) tvrdí, že zásilka byla předána do přepravy. To už je snad finale a uvidime, jak dlouho to pojede těch posledních 100km z Prahy :) (a jestli tam přece jen nebude nějaká dobírka).
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků