Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod kapmor » sob 05 úno, 2022 6:56 pm

elvis.jarous píše:I já jsem se dočkal z Alika, dnes už dávno po skončení ochrany ,se futral na mobil objevil ve schránce. Myslím že šel dva měsíce?


hezkéé, mě přišel minulej tejden, necelý 3 měsíce od objednání
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod hank » pát 27 led, 2023 1:47 pm

Další zářez na pažbě České pošty a českých celních orgánů.

15. 11. m.r. jsem si objednal publikaci britského modeláře Jamese Hiltona, která je v podstatě souhrnem nejlepších témat z jeho blogu o mikrokolejištích a kolejištích/diorámatech jevištního typu (cameo). Publikaci vydalo specializované britské vydavatelství Wild Swan Books a distribuuje kamenné a internetové knihkupectví Titfield Thumderbolt Bookshop v Bathu. Koncem prosince jsem ještě nic neměl v ruce, tak jsem se knihkupce dotázal, jak to s knihou vypadá. Ani on nic nevěděl. Teprve až tento týden se mu kniha vrátila z celního úřadu při České poště s datem odeslání z Prahy 19. prosince, s nálepkou s jediným českým slovem "nepřípustné" a bez jakéhokoli dalšího vysvětlení. Poukázal mi peníze zpět a zařadil Čechii (a taky Slovensko) mezi země, kam knihy neposílá.

Úspěšně a v narůstajícím tempu pokračujeme po cestě směrem ke státům balkánského, kavkazského a středoasijského typu. Už do jejich vybrané společnosti nemáme daleko. Dalších komentářů jistě není třeba.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod radeksindy » pát 27 led, 2023 2:04 pm

hank: Rozhodně bych pátral po tom, co to znamená. Jenom upozorňuji, že budeš muset ověřit, co napsal do celní deklarace, protože chyba může být i tam. Jsem zvědavý co to bude. Jinak mě se prakticky každý rok vrátí alespoň jedna zásilka v rámci EU. Většinou kvůli neschopnosti partnera v ČR mi dát vědět, že je to tady, občas zaboduje celní pošta v Chebu, přes kterou chodí zásilky některé zásilky z Evropy a vrátí ji pro neexistující adresu.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod jirie123 » pát 27 led, 2023 2:07 pm

No, mám docela jinou zkušenost. Léta jsem si nechával posílat hudební nosiče z různých částí světa, hlavně z Japonska. Jakmile začaly platit ta zlodějská opatření a byl zrušen limit pro dovoz bez DPH, tak mi pošta poslal návrh na zastupování ve věci celní deklarace a s tím spojených úkonů. Vyplnil jsem formulář, a tak kdykoliv je kdekoliv na světě zaregistrována zásilka směřující na mou adresu, tak mě pošta vyzve k doplnění údajů. Pak jen čekám na to až zásilka dorazí. Možná byl s tvou zásilkou nějaký pokus učiněn, ale mohl skončit ve spamu.
Před Vánoci se velký čurbes nejen na poště, proto se snažím omezit objednávky v tomto období, ale i letos jsem musel objednat z obavy, aby se kniha (z hudební tématikou) nevyprodala. Došlo to po předchozí proceduře v pohodě v docela krátké době bez dalších poplatků.
Ještě musím připomenout, že vždy využívám dražší, ale sledovanou službu.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod hank » čtv 18 dub, 2024 2:46 pm

V lednu 2023 jsem napsal:
hank píše:15. 11. m.r. [tj. 2022] jsem si objednal publikaci britského modeláře Jamese Hiltona, která je v podstatě souhrnem nejlepších témat z jeho blogu o mikrokolejištích a kolejištích/diorámatech jevištního typu (cameo). Publikaci vydalo specializované britské vydavatelství Wild Swan Books a distribuuje kamenné a internetové knihkupectví Titfield Thumderbolt Bookshop v Bathu. Koncem prosince jsem ještě nic neměl v ruce, tak jsem se knihkupce dotázal, jak to s knihou vypadá. Ani on nic nevěděl. Teprve až tento týden se mu kniha vrátila z celního úřadu při České poště s datem odeslání z Prahy 19. prosince, s nálepkou s jediným českým slovem "nepřípustné" a bez jakéhokoli dalšího vysvětlení. Poukázal mi peníze zpět a zařadil Čechii (a taky Slovensko) mezi země, kam knihy neposílá.

Nakonec se mi publikaci Small Layout Design Handbook podařilo získat via eBay. (Nabízel ji i Amazon, ale na eBay jsem našel levnější.) O daňové a celní náklady se postaral britský odesílatel (evidentně obchodník) a celé to trvalo 11 dní od zaplacení. Spokojenost. :)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků