Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod Zlámalík » čtv 28 říj, 2021 7:04 pm

Jink nevím zda je to tak se vším, ale mně tuhle z AliExpressu přišel balíček odeslaný nějakou pražskou firmou. Vše na balíčku čínsky, pár čárových kódů a nahoře přes to všechno přelepka s mojí adresou. Tedy něco se zjevně posílá tak, že dojede zásilka s hromadou balíčků (tohle bylo mimo clo) a teprve tady se oštítkuje a rozešle. Bylo to tady ani ne do týdne od objednání.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod BohousP » pát 29 říj, 2021 6:56 am

Mě hodně zásilek od AliExpressu chodí přes Cainiao, které má pobočku v Ústí na.L. a posílá přes ČP. DPH je placená už se zbožím, žádné vyřizování.
Banggood zase přes Zásilkovnu, také bez papírování nebo reportování.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod HonzaM » pát 29 říj, 2021 7:41 am

Myslím že to platí v případě, že je u zboží uvedeno "free delivery". Cena do ČR je proti uvedené ceně vyšší o DPH. Alespoň tak to bylo u jedné z mých posledních objednávek.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod BohousP » pát 29 říj, 2021 9:03 am

HonzaM píše:Myslím že to platí v případě, že je u zboží uvedeno "free delivery". Cena do ČR je proti uvedené ceně vyšší o DPH. Alespoň tak to bylo u jedné z mých posledních objednávek.

Free delivery s tím moc společného nemá. Znamená to, že cena za přepravu se nepřipočítává (je "zdarma").
O DPH je poznámka "Price included VAT", tedy cena zahrnuje DPH, což u AliExpressu je skoro všude (pokud jste přihlášeni).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » pát 29 říj, 2021 10:37 am

No tak to jsem zvědav. Tedy objednám si skla.
Díky.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod kapmor » pát 29 říj, 2021 12:53 pm

BohousP píše:
HonzaM píše:Myslím že to platí v případě, že je u zboží uvedeno "free delivery". Cena do ČR je proti uvedené ceně vyšší o DPH. Alespoň tak to bylo u jedné z mých posledních objednávek.

Free delivery s tím moc společného nemá. Znamená to, že cena za přepravu se nepřipočítává (je "zdarma").
O DPH je poznámka "Price included VAT", tedy cena zahrnuje DPH, což u AliExpressu je skoro všude (pokud jste přihlášeni).


ha tohoto jsem si nevšiml, se musím podívat, no cvičně jsem objednal futrál na novej mobil, tak uvidím co z teho bude
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod czcharlie » pát 29 říj, 2021 12:56 pm

Tak jsem ve finále - brusné kameny jsou doma - 22 dní od objednání. V Track&Trace České pošty mám stále upozornění, že ČP mě bude zastupovat v celním řízení a že mám vyplnit dotazník. A po kliknutí na odkaz k tomuto dotazníku je oznámení, že celní řízení proběhlo a že není co vyplňovat. Připadá mi to jako nový fígl od pošty - zastupování je stále placené a pokud bych jako příjemce tento dotazník vyplnil před ukončením celního řízení jen bych poštu zcela zbytečně zadotoval.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod Střelec » pát 29 říj, 2021 1:31 pm

Pošta je pod vnitrem, takže s podrazama organizace ve prospěch vlastní kasy bys měl počítat.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod BohousP » pon 10 led, 2022 3:07 pm

Objektivně musím konstatovat, že v posledním čase zásilky z AliExpressu zasílané přes Cainiao chodí poměrně svižně a bez zdržení na celní pobočce ČP. DPH je v ceně již započítaná, zastoupení v Ústí n.L. ve spolupráci s Českou poštou. Zejména, pokud objednáváte více drobností jsou dodány spolu v jedné zásilce (obálky v jedné větší) a rychle. Dnes mi takto přišly zásilky objednané o Vánocích. Tedy doprava 15 dní.
Trakovací číslo těchto zásilek začíná LF a končí písmenem F. I na webu celní správy je upozornění, že tyto zásilky jsou už se zaplacenou DPH.
Velmi dlouho pak chodí zásilky přes Belgii (BE na konci). Otázkou je, jestli ty nejdou kontajnerovou lodí.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod czcharlie » pon 10 led, 2022 5:39 pm

Zato zásilky odesílané z českých skladů jsou poslední dobou katastrofa. Z pěti objednávek učiněných koncem listopadu (vesměs s deklarovanou dobou doručení 4 až 11 dní) mi byla doteď doručena jedna. Podle všeho ostatní zboží vůbec nebylo odesláno, dopravci Deutsche Post, DHL tvrdí, že sledovací čísla uvedená u objednávek neexistují. U ostatních čtyř se někdy odhaduji kolem 5.1. u zboží objevilo upozornění, že zboží je nadále nedostupné a nelze jej ani zakoupit. Navíc s tím, že objednávce bylo přiděleno (byť nejspíš smyšlené) trackovací číslo nelze objednávku stornovat. Teď už smolím se svou angličtinou dost pracně maily prodejcům a doufám, že aspoň část peněz dostanu zpět... A musím potvrdit, že zásilky z Číny jsou poslední dobou doručovány už za dva až 3 týdny. Tranzit přes Belgii je obrazem bídy a utrpení už několik let.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod BohousP » pon 10 led, 2022 8:13 pm

Také Aliexpress? Nebo někdo jiný?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod czcharlie » pon 10 led, 2022 8:50 pm

No prostředník je Aliexpress - jinde nakupuji jen ojediněle, ale jde o různé obchodníky a Aliexpress to neovlivní. Ten může jenom "potrestat" obchodníka tím, že mu nevyplatí peníze, které jsou u něj deponovány do okamžiku potvrzení o doručení. Jenže, pokud uplyne ochranná lhůta jsou peníze vyplaceny ať už zboží dorazilo nebo ne. Potom nastupuje možnost otevření sporu. Ten sice většinou kupující vyhraje, ale pokud obchodník peníze nevrátí jsou jen velmi omezené možnosti to reklamovat. Takových obchodíků sice není mnoho, ale začínají se pomalu množit. Sice Číňan poskytne číslo transakce, kterou měly být peníze vráceny takže by banka měla být schopna zjistit kde peníze zůstaly viset, ale postup je složitý a stejně většinou banka prohlásí, že se platbu nepodařilo dohledat. Takže výsledkem je, že čínská strana tvrdí, že peníze byly vráceny, česká banka tvrdí, že o nich neví. Pravda, většina obchodníků je solidních, stalo se mi před nedávnem, že jsem objednal magnetické nabíjecí kabely. Obchodník mi poslal zprávu, že mnoho kupujících si stěžovalo, že jsou kabely nekvalitní a abych objednávku stornoval. Druhý den jsem měl peníze na účtu. Nepoctivých je jen hdně málo, ale ti dokáží nakupování v Číně hodně otrávit. No, bylo by toho na dlouhý blog, ať už o zkušenostech pozitivních tak i o pár negativních.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » pon 10 led, 2022 11:55 pm

I já jsem se dočkal z Alika, dnes už dávno po skončení ochrany ,se futral na mobil objevil ve schránce. Myslím že šel dva měsíce?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod look23 » úte 11 led, 2022 3:38 pm

elvis.jarous píše:I já jsem se dočkal z Alika, dnes už dávno po skončení ochrany ,se futral na mobil objevil ve schránce. Myslím že šel dva měsíce?

Tak proč si na Alíku neprotáhneš lhůtu na ochranu?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Daň a clo pro zásilky ze třetích zemí

Příspěvekod JaroHo » úte 11 led, 2022 4:21 pm

Byl tam i tak dlouhý čas, přesto jsem to prosvihnul a nešlo to změnit. Dobře to dopadlo. Stalo se mi to podruhý a snad naposled.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků