Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b..)

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b..)

Příspěvekod JaroHo » ned 15 srp, 2021 12:11 pm

Chtěl jsem se zeptat jaké používáte stroje pro natáčení mašinek.....(ne focení)
já Nikon D7200 nebo Xiaomi redmi note8. Zrcadlovka má tu nevýhodu, ta moje s tím sklem, že nezaostří takže musim ručně, když je slušný osvětlení(na mašinkách bohužel ne) tak má obraz videa jak brus ale jakmile je málo světla tak zašumí při větší cloně jako prase. Při malé cloně zaostří jen pár centimetrů. Takže za mě použitelné pouze na slunci a z boku na vláček. Telefon-neustále přeostřuje. Ten můj. Takže pokud chci zoom, měla by být volba jasná-kvalitní kompakt s malým čipem(pro větší hloubku ostrosti) a nebo nějaká rozumná kamerka, mě stačí fuj hd.
díky za diskuzi.
Naposledy upravil JaroHo dne ned 15 srp, 2021 3:01 pm, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b.

Příspěvekod sidlo » ned 15 srp, 2021 1:58 pm

Kamerku používám většinou Kodak PlaySport. Výběr jsem neřešil, prostě jsem ji dostal. Používám ji skoro všude, nejenom na vláčky.
Větší význam má pro mě program pro editaci. Oblíbil jsem si Kdenlive https://kdenlive.org/en/.
Odborníkem na natáčení mašinek je 7208petr https://www.youtube.com/user/7208petr.
KodakPlaySport.jpg
KodakPlaySport.jpg (24.45 KiB) Zobrazeno 1961 krát
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b.

Příspěvekod JaroHo » ned 15 srp, 2021 3:05 pm

na Petrova videa mám odběr,ostří mu to správně, ale asi bych si představoval ještě o chlup lepší obraz 8)
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b.

Příspěvekod vojtas » pát 20 srp, 2021 8:25 pm

Zrcadlovka, nebo ještě líp bezzrcadlovka bude mít samozřejmě mnohem lepší low light, než jakejkoliv kompakt, kvůli velikosti snímače, ale na natáčení je zdaleka nejlepší třeba panasonic GH5. Já mám Fujifilm XT30, ale moc nenatáčím. Profesionální kameramani používají výhradně pouze manuální ostření, protože automatické "pořád přeostřuje" a nikdy není úplně plynulé. U FHD videa jde samozřejmně natáčet na nějaké extrémní iso na 4K, přivřít si clonu, a pak se šum při zmenšování samozřejmně sníží. Kompakty na natáčení jen ty s velkým snímačem, třeba sony RX100IV, nebo V, sony ZV-1 atd.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr zařízení pro natáčení vláčků(co mě kameruješ ty b.

Příspěvekod JaroHo » pát 20 srp, 2021 9:46 pm

přivřít clonu=sice hloubka ostrosti→ale větší šum při videu a zrcadlovka si s tím neporadí. Iso jako blázen a šum ještě větší.
malý čip by měl být výhodou co se týče hloubky ostrosti a když se objekt velmi přesvítí, mělo by to být teoreticky cajk.
Napadlo mě zkusit otcovo Sony RX100 mark 1 8)
Pak mám kameru Samsung ale ta šumí sama o sobě i na slunci
RX100 vyzkouším po neděli :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků