Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod dudlifuk » pát 04 čer, 2021 7:30 pm

neviem ci som naivny alebo hlupy. S aukcnym portalom aukro.cz som doteraz nemal ziadne skusenosti, presto som sa zaregistroval a zucastnil sa jednej aukcie ponukajucej model vo velikosti TT. Sklamanie nastalo ked sa posledna navysena suma nemenila tri dni, ale aukcia presto neskoncila uspesne, tri sekundy pred koncom aukcie, dalsi zaujemca navysil sumu o 20 kc a aukciu vyhral. Ziadna aukcia v skutocnosti neprebehla, hoci som bol pripraveny sumu niekolkonasobne navysit. Zial nedostal som prilezitost. V profesnej praxi sa casto zucastnujem roznych aukcii, ale tam vzdy po navyseni resp. znizeni ceny sa aukcia automaticky predlzuje o predom stanoveny cas, vacsinou 3 minuty. Tym dostava sutaziaci cas a priestor na zmenu ponuknutej sumy. Logicke a ku prospechu vsetkych zucastnenych stran. Aukro.cz v skutocnosti neponuka aukciu ale skor "dostihy" alebo hru "rychlejsi bere". Neviem ci aukro dostava nejaku proviziu, ale cela aukcia je uplne kontraproduktivna. Zial najviac v neprospech predavajuceho. Neskor som sledoval priebeh inych aukcii a scenar sa presne opakoval. Priklad inej aukcie ponukam na screenshotoch.
8F6F46E9-02A3-4EF9-B678-C2C8E288DC72.jpeg
7D501598-6276-4103-96E6-1D6A9EB279EA.jpeg
29804E12-4629-418C-A40E-EEE1E345EAD5.jpeg
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod hank » pát 04 čer, 2021 7:46 pm

"Neviem ci aukro dostava nejaku proviziu..."
Dostává a platí ji prodávající.

"...hoci som bol pripraveny sumu niekolkonasobne navysit."
No jo, tak jsi ji měl navýšit... Tady je jenom jedna rada - přihodit těsně před koncem aukce tolik, aby tě už nikdo ve zbývajících vteřinách nestihl přelézt. On ten vydražitel vlastně ani nemusel čekat za bukem na ty poslední tři vteřiny, aby tě přelezl, on mohl mít nastavenou vyšší cenu už dřív a přehodil tě automat.

BTW, eBay funguje úplně stejně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod prcek » sob 05 čer, 2021 5:46 am

hank píše:"...hoci som bol pripraveny sumu niekolkonasobne navysit."
No jo, tak jsi ji měl navýšit... Tady je jenom jedna rada - přihodit těsně před koncem aukce tolik, aby tě už nikdo ve zbývajících vteřinách nestihl přelézt. On ten vydražitel vlastně ani nemusel čekat za bukem na ty poslední tři vteřiny, aby tě přelezl, on mohl mít nastavenou vyšší cenu už dřív a přehodil tě automat.

Mám za to, že automat přihazuje hned, jak potřebuje, ale jen o minimální možný příhoz.

dudlifuk píše: Aukro.cz v skutocnosti neponuka aukciu ale skor "dostihy" alebo hru "rychlejsi bere".

Při přihazování je možné zadat sumu "kam až jsem ochoten jít" a automat přihazuje po minimálních možných příhozech vždy, když někdo nabídne víc, až do limitu.

(Já si naordinoval aukro odvykačku a musím říct, že mi to jen prospívá. Právě ta vyhecovaná atmosféra před koncem, kdy se cena během minut klidně zněkolikanásobí, stres a ve výsledku nějaké to unáhlené rozhodnutí není něco, čemu chci věnovat svůj čas.)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod hank » sob 05 čer, 2021 6:12 am

prcek píše:(Já si naordinoval aukro odvykačku a musím říct, že mi to jen prospívá. Právě ta vyhecovaná atmosféra před koncem, kdy se cena během minut klidně zněkolikanásobí, stres a ve výsledku nějaké to unáhlené rozhodnutí není něco, čemu chci věnovat svůj čas.)


Nemluvě o tom, že přece jenom kupuješ zajíce v pytli. A že ne všichni prodávající jsou poctiví.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod Colonel32 » sob 05 čer, 2021 10:18 am

Z nějakého důvodu se při výrobě eBaye autor rozhodl, že to aby aukce končila ve stanovený čas považuje za transparentnější než prodlužovat tak dlouho, než všichni přestanou přihazovat. Mám určitou "hippotézu" že v normálních aukčních domech se jede jede proud aukcí a teprve když se dodraží předchozí, jede se další. Zatímco na eBayi se draží milióny položek najednou a pokud chcete více různých věcí, můžete se spoléhat na to, kdy která aukce končí a nastavit si podle toho přihazovací harmonogram. Případně taky při přihazování na více pložek u stejného prodejce zohlednit to, jestli už jste u něj něco vyhráli nebo ne a jak se to promítne do souhrného poštovného. A Aukro je prostě zkopírovaný lokalizovaný eBay. Funguje dost podobně.

Jsou v podstatě dvě strategie, jak k tomu přistupovat. Strategie a) je o tom, že jednou za čas (týden) sjedete své oblíbené kategorie, a na vše co se vám líbí přihodíte tolik, kolik je vaše maximální částka. Na spoustě věcí vás lidi postupně přehoděj, něco málo projde, ale vy se nijak nestresujete, protože máte nějakou dlouhodobou strategii. (maximálně jí můžete upravovat, když se vám danou věc dlouho nedaří sehnat, protože konstantně dáváte příliš málo). No a druhá strategie je, že si vyhlídnete něco, co chcete hodně, a nechcete dávat jiným lidem možnost si svůj přehoz ještě rozmyslet, tak si připravíte stopky nebo bota, a jdete přihazovat 15 vteřin před koncem a pak to taky hodně prožíváte. No a pak zase může blbnout odezva a váš "vítězný" příhoz to limitu nestihne a zmizí v propadlišti dějin. Ale jsou to nervy.

Můžete si samozřejmě dál stěžovat na to, že jiné aukce fungujou jinak a že vám se to nelíbí, ale dřív nebo později to lidi okolo vás začne dost otravovat, takže doporučuju se na fungování Aukra spíše adaptovat :-)


P.S. tady je na to téma relativně obsáhlá diskuse v angličtině:
https://community.ebay.com/t5/Archive-B ... p/24285778
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod JendaTT » sob 05 čer, 2021 1:40 pm

Přesně, aby to na Aukru nebyly "dostihy", tak to dělám tak, že zhruba 15s před koncem aukce přihodím na své maximum, přes které prostě nejdu. Na to si nastavím budíka a hodím tam své maximum těsně před koncem aukce. A buď to dopadne a nebo dá někdo vyšší částku. I kdyby to mělo být o korunu. Ale nehrozí, že bych za věc dal nesmyslnou částku.

A ano, kdo má internetové připojení s nízkou latencí, tak klidně může přihazovat posledních pár vteřin...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod czhunter » úte 08 čer, 2021 11:28 am

Aukro má asi tak půl milionu vad, chyb a problémů, a zrovna toto NENÍ jeden z nich.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod hank » úte 08 čer, 2021 12:32 pm

czhunter píše:Aukro má asi tak půl milionu vad, chyb a problémů, a zrovna toto NENÍ jeden z nich.


Já si taky myslím, že se s tím dá žít. (A taky už mě párkrát v poslední vteřině někdo přehodil.) Přenášet na Aukro požadavky z aukcí, kterých se na kterékoli straně účastní velké aukční domy a/nebo státní správa, jak to dělá dudlifuk, není podle mého názoru přiměřené.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod Ronoath » čtv 10 čer, 2021 10:43 am

Dříve mě to dost štvalo, tyhlety příhozy na poslední chvíli. Pak jsem se prostě vnitřně nastavil, že bych fakt za tu věc nedal ani o pětikorunu víc, a basta. Jednou za čas přihodím u toho, co mě zajímá tolik, kolik jsem ochoten za to dát. A spím klidně. Byť slabina tohoto přístupu je v tom, že vyhraji tak každou desátou aukci (byť možná je to spíše výhoda :roll: )
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod dudlifuk » pát 30 črc, 2021 8:03 pm

Som spokojny....
37794868-FE94-47FB-86BA-63C47E00AC83.jpeg
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Aukro.cz - postrehy, skúsenosti

Příspěvekod Jirkátor » pát 06 srp, 2021 6:46 pm

Vždy mne potěší, když někdo přihodí pár vteřin před koncem a já mám vyšší maximum než on. Jednou dokonce dal stejnou částku, jako já a tak to bylo moje. :) Těm nesmyslným bitvám, během poslední minuty už se ale vyhýbám.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1033
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků