Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirkátor » sob 16 led, 2021 12:51 pm

jirkan píše:A úplně na závěr: buď velmi opatrný k tomu, co se zde dozvíš. Já osobně, kdybych začínal na základě toho, co zde v některých příspěvcích čtu, tak už dávno pěstuju rybičky...

Jedna z nejlepších rad, které ti tu zatím někdo dal. :idea: :wink:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod look23 » sob 16 led, 2021 2:22 pm

Rybičky se chovají :mrgreen: Pěstují se kytky.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Highway » sob 16 led, 2021 8:22 pm

Jirka Černý píše:Zdravím všechny.
a tak mně zajímá který výrobce má podle vás nejreálnější modely, lhostejné zda světoznámá firma nebo malá dílna. Osobně chci HO epochu lV. Československo ale to jen nástřel. Jde o to kdybych se do modelařiny pořádně zakousnul abych se za pár let nechytal za hlavu co jsem nakoupil.
Díky za odpovědi. Jirka


Asi máte dvě možnosti:
1) hlavní obchodní proud - dneska se tomu říká mainstream - bych začal u firmy ROCO, PIKO, české pak MTB nebo Techimage - modely v cenových relacích 7000-12000,- Kč (digitál se zvukem)
2) modely vyšší úrovně zpracování, kusová výroba - Albatros Model, BLM model (http://www.blm-model.cz/) - zde to máte 30000-60000 Kč (ale u nich snad jen párovky)

Myslím, že ty dvě cenové relace Vám dostatečně dobře umožní rozhodování, jakou cestou máte možnost a chuť se vydat. Kupříkladu pro začátek se 4.epochou neuděláte chybu s ROCO motorákem M152, ROCO Brejlovcem či Bardotkou, nebo PIKO tzv Laminátka (či česká Techimage Laminátka). Všechny 3 modely šly do prodeje před pár měsíci, dovolím si tvrdit dobrého zpracování a obvyklou cenou.
Pavel, H0, začátečník podruhé po 20ti letech
Uživatelský avatar
Highway
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř 14 lis, 2018 9:50 pm
Bydliště: Kladno, Doksy u Kladna

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirka Černý » pon 18 led, 2021 8:25 am

Jak tak čtu největší začátečnické dilema vidí zkušenější ve správné volbě měřítka (celkem logicky), myslím že přes spoustu racionálních faktorů rozhodne srdce a ne mozek, následně k tomu dotvoříme omáčku z logických argumentů které každé měřítko má. V mém případě kluk dostal startset v HO což jsem jako TTčkář nesl v klidu, ale pak manželka přinesla z práce Sergeje v HO, prý ať se kouknu že má přinést zpět lokomotivu nebo peníze, šla s penězi. K tomu mám samozřejmě svoji omáčku založenou na předpokladu že v HO mimo to že opravdu "vynikne" je patrně největší výběr všeho a hned na to výběrem epochy IV. ČSD argument pohřbím protože z tohoto pohledu by asi bylo lepší dělat DB. Proto vlastně přišla otázka jaký výrobce je nejlepší nebo patří mezi uznávané, protože je to první faktor který se dá řešit logicky a ne emotivně (naštěstí mně nechytla pára kde je to nej mimo moje možnosti).
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod sidlo » pon 18 led, 2021 8:52 am

Jirka Černý píše:... K tomu mám samozřejmě svoji omáčku založenou na předpokladu že v HO mimo to že opravdu "vynikne" je patrně největší výběr všeho a hned na to výběrem epochy IV. ČSD argument pohřbím protože z tohoto pohledu by asi bylo lepší dělat DB. ...

T478.1,2, T478.3,4, T435.0,1, T458.1, T679.1,2, T466.2, T499.0
M152.0, M296.1, M230.5 (M240.0)
E469.1, E499.1, E499.3, E669.2
S489.0, S499.0,1
ES499.0, ES499.1
Já bych to tak špatně neviděl.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Highway » pon 18 led, 2021 10:03 am

Jirka Černý píše:Jak tak čtu největší začátečnické dilema vidí zkušenější ve správné volbě měřítka (celkem logicky), myslím že přes spoustu racionálních faktorů rozhodne srdce a ne mozek, následně k tomu dotvoříme omáčku z logických argumentů které každé měřítko má. V mém případě kluk dostal startset v HO což jsem jako TTčkář nesl v klidu, ale pak manželka přinesla z práce Sergeje v HO, prý ať se kouknu že má přinést zpět lokomotivu nebo peníze, šla s penězi. K tomu mám samozřejmě svoji omáčku založenou na předpokladu že v HO mimo to že opravdu "vynikne" je patrně největší výběr všeho a hned na to výběrem epochy IV. ČSD argument pohřbím protože z tohoto pohledu by asi bylo lepší dělat DB. Proto vlastně přišla otázka jaký výrobce je nejlepší nebo patří mezi uznávané, protože je to první faktor který se dá řešit logicky a ne emotivně (naštěstí mně nechytla pára kde je to nej mimo moje možnosti).


Píšete že jste TTčkář, ale z před 30 let. Vy něco z těch před 30let využijete? Kolejiště a vozy máte funkční?
TT i H0, oboje má svoje výhody. Takže ať padne volba kamkoliv, nebude špatná.

Byl jsem před 3mi lety tam co Vy. Zvolil jsem H0, protože prostě nabízí nejvíce možností a produktů. I přesto, že nemám mnoho prostoru.
A kupuji si lokomotivy, které se mi líbí. I. až 4. epocha. KKSTB, ČSD, nebo Prušáky a Bavoráky. Jednou si pustím to, podruhé ono. A mám z toho radost. Zvolte srdcem.
Pavel, H0, začátečník podruhé po 20ti letech
Uživatelský avatar
Highway
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř 14 lis, 2018 9:50 pm
Bydliště: Kladno, Doksy u Kladna

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirkátor » pon 18 led, 2021 10:03 am

Že v H0 je u nás největší výběr z předloh ČSD/ČD je nepopiratelné, ale je zároveň nepopiratelný fakt, že pokud nemáš k dispozici místnost o velikosti menší tělocvičny, tak nepostavíš smysluplné kolejiště. Pokud ji máš, tak já v ní postavím, za použití měřítka N, mnohem velkorysejší kolejiště a i v TT by to bylo parádní kolejiště. Pokud se podíváš na poslední modely v eNku (třeba Brejlovec od Trix), tak už je to dost dobré. Ale ty už ses rozhodl pro H0 a je to tvá volba se vším, co k tomu náleží - tedy krásně detailně provedené modely nejrůznějších druhů, kroutící se na pidi oválu a zastavující v pidistanici.
Nechci tu teď zabředávat do debaty na téma minikolejiště, věřím, že se na tom dá taky vyblbnout, ale přiznejme si, že to jaksi není úplně ono a je to spíš jen z nouze cnost.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod hank » pon 18 led, 2021 10:13 am

Jirkátor píše:...kroutící se na pidi oválu...


Ovál už dávno není jediná možnost - a už vůbec ne jediná rozumná možnost - uspořádání kolejiště.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod HonzaM » pon 18 led, 2021 10:19 am

Jirkátor píše:Že v H0 je u nás největší výběr z předloh ČSD/ČD je nepopiratelné, ale je zároveň nepopiratelný fakt, že pokud nemáš k dispozici místnost o velikosti menší tělocvičny, tak nepostavíš smysluplné kolejiště. Pokud ji máš, tak já v ní postavím, za použití měřítka N, mnohem velkorysejší kolejiště a i v TT by to bylo parádní kolejiště. Pokud se podíváš na poslední modely v eNku (třeba Brejlovec od Trix), tak už je to dost dobré. Ale ty už ses rozhodl pro H0 a je to tvá volba se vším, co k tomu náleží - tedy krásně detailně provedené modely nejrůznějších druhů, kroutící se na pidi oválu a zastavující v pidistanici.
Nechci tu teď zabředávat do debaty na téma minikolejiště, věřím, že se na tom dá taky vyblbnout, ale přiznejme si, že to jaksi není úplně ono a je to spíš jen z nouze cnost.

Je to jako vždy v životě kompromis. Bohatší provoz nebo větší výběr detailnějších (ale často velmi drahých) modelů.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirkátor » pon 18 led, 2021 10:22 am

hank píše:
Jirkátor píše:...kroutící se na pidi oválu...


Ovál už dávno není jediná možnost - a už vůbec ne jediná rozumná možnost - uspořádání kolejiště.

Máš na mysli vlečkový provoz, nebo jízdu mezi dvěma koncovýma stanicema? Pokud chci zajezdit s vlaky a ne ze šuplíku do stanice a zpět, tak mi na malém prostoru v H0 vychází pidiovál.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Stanin » pon 18 led, 2021 3:33 pm

Jirkátor píše:Že v H0 je u nás největší výběr z předloh ČSD/ČD je nepopiratelné, ale je zároveň nepopiratelný fakt, že pokud nemáš k dispozici místnost o velikosti menší tělocvičny, tak nepostavíš smysluplné kolejiště. Pokud ji máš, tak já v ní postavím, za použití měřítka N, mnohem velkorysejší kolejiště a i v TT by to bylo parádní kolejiště. Pokud se podíváš na poslední modely v eNku (třeba Brejlovec od Trix), tak už je to dost dobré. Ale ty už ses rozhodl pro H0 a je to tvá volba se vším, co k tomu náleží - tedy krásně detailně provedené modely nejrůznějších druhů, kroutící se na pidi oválu a zastavující v pidistanici.
Nechci tu teď zabředávat do debaty na téma minikolejiště, věřím, že se na tom dá taky vyblbnout, ale přiznejme si, že to jaksi není úplně ono a je to spíš jen z nouze cnost.

V podstatě s tebou souhlasím. A co teprve v Zetku, pane jo, to by bylo něco... :) Mám H0 i N. Zatím jsem zjistil to, že enko není tak mrňavý, jak by někdo mohl tvrdit a H0 není tak obrovská, jak se říká. Všechno je o úhlu pohledu. A to i v prodejnách. Máme jich tu v Brně několik. Z každé bych si odnesl jiné měřítko (podle toho, jak to maji vystavené).
Takže co se týká tělocvičny, není tak úplně pravda. Když kouknu na tvůj návrh, tak i v H0 by vlezl do bytu. A že bys na stejné ploše udělal víc v enku? Souhlasím. Ono by to nejspíš bylo i dražší.
A ještě k tomu brejlovci... co ty výpadky zvuku? Model je to pěkný, ale Minitrix by ho mohl nabízet i v analogu, protože připlácet si za to vypadávající chrastítko (pardon, za zvuk) je podle mě nesmysl... Jinak například elektriky od FLM zní dobře.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirkátor » pon 18 led, 2021 4:51 pm

Stanin píše:A ještě k tomu brejlovci... co ty výpadky zvuku? Model je to pěkný, ale Minitrix by ho mohl nabízet i v analogu, protože připlácet si za to vypadávající chrastítko (pardon, za zvuk) je podle mě nesmysl... Jinak například elektriky od FLM zní dobře.

Tak ten, který já mám doma, nemá s výpadky zvuku problémy. Zvuk samotný ovšem ovlivňuje absence ozvučnice a to je velká škoda. Šlo mi ale o zpracování detailů a to je opravdu dobré.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Stanin » pon 18 led, 2021 4:54 pm

Tak to rád slyším, že zvuk nevypadává. Třeba to měly jen první kusy. Kéž by.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirkátor » pon 18 led, 2021 5:23 pm

Stanin píše:Tak to rád slyším, že zvuk nevypadává. Třeba to měly jen první kusy. Kéž by.

Kupoval jsem ho v loni v únoru, takže by z pozdější výroby mohl být. Pochopitelně že pri ztrátě kontaktu s kolejí zvuk vypadne (světla zhasnou, motorek se zastaví), ale to je nectnost měřítka - přecitlivělost na čistotu kolejí. To si musí eNkaři přiznat. Ale takové Zetko už musí být v tomto ohledu běs.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Firmy vyrábějící nejrealističtější modely.

Příspěvekod Jirka Černý » pon 18 led, 2021 8:02 pm

Že je pro mně HO dobrá volba si právě dokazuji psaním na mobilu, vlastně až návrat k modelům mi v plné kráse odhalil že můj zrak není co býval a myslím že jako argument pro volbu měřítka je zde poměrně často, neuniklo mi že spousta modelářů dělá dvě měřítka což problém nezmenšuje protože je nutné vybrat "to druhé". Nezamrznout na jedné epoše a lokalitě je myšlenka hodná zvážení, nebudu lhát že se mi nelíbí spousta jiných kousků co mi nezapadají do předlohy. Klasický problém kam s tím, momentálně jsem ve stádiu které by vyřešila vitrína, ale manželka poměrně nepublikovatelným způsobem vyjádřila nesouhlas s umístěním v obýváku, bohužel má dost pádné argumenty takže zbývá trošku doladit dílnu kde bych se mohl dostat na kolejiště cca 1x5 metrů, vím že obvzlasť ten metr je dost slabota ale pro začátek asi dobré. Jinak kdyby mně to opravdu chytlo stačí "maličkost" dát do kupy garáž což beru jako dost extrémní řešení ale nikdy neříkej nikdy.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron