Expres nebo Rychlík

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod aral123 » ned 24 led, 2021 10:08 am

PajaF, však predveď kde je aká chyba a tak. Ale inak iste, pre niekoho môžu byť bláboly aj komplet všetky veci na fóre. Takže pre niekoho bláboly, pre iného zaujímavosti. Hľadali sme tu rozdiely medzi expresom a rýchlikom, v podstate sme už asi aj našli a tiež popridávali niečo okolo toho. Pre mňa zaujímavosti, pre teba bláboly, môže to tak byť. Až teraz sme už odbočili, ale však sme v off topic, tu sa môže hovoriť o všeličom, myslím.

Pôvodná téma je už asi vyčerpaná.

Ešte sa vrátim k tým motorákom. Ako pozerám, ten motoráčikový rýchlik Praha - Plzeň, po nejakej dobe aj skutočne zrušili - vymenili za normálny vlak – s lokomotívou. (Takže možno tam i bol niekto ako ja, čo sa mu to tiež nepozdávalo). :)
aral123
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11 pro, 2020 12:11 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod sPy-Ro » ned 24 led, 2021 5:45 pm

Viděl bych to na syndrom malého motoráku... :D
sPy-Ro
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11 led, 2014 11:08 am

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod hank » ned 24 led, 2021 5:55 pm

sPy-Ro píše:Viděl bych to na syndrom malého motoráku... :D


Spíš projev kognitivní disonance... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod aral123 » ned 24 led, 2021 7:31 pm

sPy-Ro píše:Viděl bych to na syndrom malého motoráku... :D


No jéje, aby nie, už len to, že keď mi dajú len ten hlučný a trasúci sa M262.0, a to vyhlásia za rýchlik, za čo teda musím platiť i rýchlikový príplatok, tak to by som veru potešený fakt nebol :D Ešte že toho nebolo až tak moc a aj to postupne rušili a nahradzovali za normálne vlaky s klasickými vagónmi. :)
aral123
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11 pro, 2020 12:11 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Brejla » ned 24 led, 2021 7:36 pm

sPy-Ro píše:Viděl bych to na syndrom malého motoráku... :D

Při čtení příspěvků autora jsem si vzpomněl na poslech gramofonové desky s Janem Werichem a jeho Čochtanem, který tam mimo jiné říká: „Von byl dege, ... von byl degene, ... von by degenere, ... von byl blbej!“
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod aral123 » ned 24 led, 2021 7:47 pm

Brejla, ale no ták, bez urážok, prosím. A nebrať hneď všetko príliš vážne, trošku sa i bavím. (Inak IQ mi v nedávnych testoch vyšlo vyše 110, mierny nadpriemer.) :)
aral123
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11 pro, 2020 12:11 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Brejla » ned 24 led, 2021 7:55 pm

aral123 píše:Brejla, ale no ták, bez urážok, prosím. A nebrať hneď všetko príliš vážne, trošku sa i bavím. (Inak IQ mi v nedávnych testoch vyšlo vyše 110, mierny nadpriemer.) :)


Pouze jsem citoval jednoho z našich velikánů doby minulé. Pokud si citát nějaký soudruh vztáhne na sebe je jen jeho osobní problém, který nijak neovlivním, a hlavně mně to vůbec nevadí :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod aral123 » ned 24 led, 2021 8:04 pm

Brejla, pekne prosím, keď už, tak sa aspoň bavme i zabávajme o vlakoch, aj keď je téma už asi vyčerpaná, ešte sa možno niečo vymyslieť dá.

Takže v tom skús niečo vymyslieť.
aral123
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11 pro, 2020 12:11 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Brejla » ned 24 led, 2021 8:37 pm

aral123 píše:Brejla, pekne prosím, keď už, tak sa aspoň bavme i zabávajme o vlakoch, aj keď je téma už asi vyčerpaná, ešte sa možno niečo vymyslieť dá.

Takže v tom skús niečo vymyslieť.


Vymýšlet nic nemusím. Podobných citátů mám v zásobě ještě dost, ale byla by to jen ztráta času ...
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 24 led, 2021 9:22 pm

Aral123: spletl sis sekci. Ty Tvé úvahy patří o kousek vedle - pro zasmání.
Představa návratu parních lokomotiv kvůli zvýšení bezpečnosti železniční dopravy je opravdu velice originální myšlenka....
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod jipol57 » ned 24 led, 2021 9:53 pm

Aral: já nechápu co máš proti M262. Najezdil jsem se s nimi dost v mládí a dětství. Příjemná jízda, motor krásně předl, občasné odfouknutí vzduchu, v zimě pěkné teploučko. V létě otevřená okna a čisto, ne saze, jako u tažených párou. A večer, typické poblikávání žárovek na vonoběhu. Později už ne, byla lepší regulace nabíjení.
A jako rychlík si pamatuju Brno - Č. Budějovice. M262 - několik Balmů - M262. Moc pěkné svezení. A v Jihlavě nemuseli přepřahat. Elektrifikace v Jihlavě ještě nebyla.

Edit: Ještě jsem si vzpomněl. Ten rychlík se ve Veselí n/L spojoval s rychlíkem od Prahy. To už se musely okna zavírat. Táhla to pára. A to byl ten motorák na konci za zelenými vagony. To bývávaly dlouhé vlaky.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 24 led, 2021 10:07 pm

Když jsi zmínil rychlíky Č. Budějovice - Brno, Dvěstědvaašedesátky jezdily i na rychlících Plzeň - Brno přes Písek, Tábor a Pelhřimov. Tam si opravdu protáhly výfuky...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod Mafry » pon 25 led, 2021 7:25 am

aral123:
mám pro tebe další tip.
Navrhl bych nezařazovat poslední vůz vlaku :D, protože když ta těžká parní lokomotiva najede zezadu do stojícího vlaku, tak mu ta těžká parní lokomotiva v čele moc nepomůže :)
http://kzm.lokomotivy.net (DDM Havířov, H0)
Mafry
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27 lis, 2013 10:44 am
Bydliště: Ostravsko

Re: Expres nebo Rychlík

Příspěvekod prcek » pon 25 led, 2021 12:23 pm

Smutné, toto vlákno možná bylo v off-topic, ale bylo rozhodně informativní. Teď se kvůli výlevům jednoho jedince a zbytečným reakcím (asi včetně té mé) na něj stává smrdutou jímkou.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků