PF 2021 a přání

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

PF 2021 a přání

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 16 pro, 2020 8:19 am

Ahoj,
štědrý den se blíží, myslím, že je nejvyšší čas na toto téma.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 16 pro, 2020 8:24 am

A přidávám malý "dárek" i s přáním.

„Tati, už tam budem! Už hlásili Podlesí, tak se musíme oblíkat!“ To nebyla jedna z otázek, kterou jsem během posledních hodin několikrát slyšel, ale jasné oznámení. Sundal jsem bundy z věšáků a děti začali soukat ruce do rukávů. „Spadla ti rouška!“ upozornila mě Ema, když jsem přes hlavu přetahoval huňatý svetr. „Bude na nás dědeček čekat u vlaku?“ zeptal se už poněkolikáté Vojta. „Už jsem Ti několikrát říkal, že nevím. Víš, že jsem zkoušel volat, ale marně,“ odpověděl jsem trochu unaveně.
Podíval jsem se z okna, jen malý oranžový proužek nad západním obzorem prozrazoval, že je teprve pozdní odpoledne. Ale jedna změna byla zřejmá i přes začínající noc. Nechali jsme za sebou šedavé inverzní dny a mumraj velkoměsta i mlhou přikryté nádraží v okresním městě , kde jsme přestupovali z rychlíku na motoráček. Ten s námi nyní statečně šplhal oblouky trati pod jasnou oblohou, na které se třpytily jasné hvězdy. Osmsetdestíka s vlekem se zakolíbala na výhybkách a za okny po levé straně se objevila světla venkovského nádražíčka. Zastavili jsme a spolucestující začali vystupovat.
„Počkejte, my vystoupíme až v Lesově, odtamtud je to blíž,“ zadržel jsem děti, které se hrnuly ke dveřím, odkud zavanul mrazivý průvan. „Ale mě už je horko,“ zaškemral Vojta. „Neboj je to jen kousek,“ uklidňoval jsem ho. Naštěstí venku zarachotil motor a v oknech se mihla se světla. Regionova v protisměru už odjížděla a za chvilku jsme se dali do pohybu i my. „Tatínku, já se těším na Broka, i na Mícu. Děda říkal, že koťata už jsou velká,“ sdělovala mi Ema do rachotu motoru, který se pral s dalším stoupáním v táhlém oblouku. „No jo, od září jsme se neviděli,“ napadlo mě.
Moc rychle jsme nejeli, na kolejnicích se srážela rosa, které postupně namrzala. Zmáčkl jsem tlačítko zastávky na znamení a popošel na plošinu. Za tmy zazářilo několik světel a objevila se budova malé továrny, motorák se přehoupl přes nechráněný železniční přejezd, a zatímco se z levé strany připojila kolej vlečky, začal brzdit. Nástupiště ozařovala jediná lampa v průčelí malé nádražní budovy. Vystoupili jsme do mrazivého vzduchu a můj dech se okamžitě srazil na brýlích. Na nádražíčku jsme byli sami, tak jsem si konečně mohl sundat roušku, otřít brýle a rozhlédnout se. Zastávka s nákladištěm Lesov dělala čest svému jménu, protože skutečně stála uprostřed lesa.
Mezitím se motorák rozjel a červená koncová světla zmizela v oblouku. I my se vydali na cestu. Sotva jsme prošli mezi prázdnou budovou a stařičkým skladištěm, ze tmy se vyřítil černý labrador a rozštěkal. Za ním se objevilo světlo baterky a obrys postavy zachumlané v teplém kabátě. „Ahoj Broků! Ahoj dědó!“ rozkřičely se děti. „Rád vás vidím, přišel jsem vám radši naproti, abyste potmě někam nespadli,“ odpověděl děda. „Tak už pojďte, ať nezmrznete, babička pro vás má čaj a už vaří večeři,“ zabručel ještě, a společně jsme se vydali po silničce mezi stromy, za kterými už čekala vyhřátá chalupa
Přeju Vám všem krásné Vánoce, ve společnosti těch, které máte rádi a kteří mají rádi Vás. Těm, kteří se nemohou se svými blízkými vidět, ať si na ně aspoň v dobrém vzpomenou.

Do nového roku všem modelářům především zdraví, splnění modelářských snů, hodně zručnosti a dobrý zrak a Diskuznímu fóru přeju hodně uživatelů, tolerance při psaní i čtení příspěvků, a ať zde každý najde radu, nebo pomoc.
Přílohy
Lesov- PF.jpg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod milan ferdián » stř 16 pro, 2020 12:08 pm

Vánoční zásilka

Poryv větru serval další vlnu sněhových vloček z čelního skla, stěrače nestačí stírat množství napadaného sněhu na skle. Cesta byla čím dál tím více zavátější, ale řidič TOPTRANSU se nevzdával navzdory husté chumelenici. Ignoroval třeskutý mráz, ikdyž měl chvílemi pocit, že prsty na volantu přimrzují. Ne, ne, říkal si v duchu, musím dojet, musím doručit zásilku. Konečně v závějích uviděl rondel s jedinými světelnými semafóry v naší republice. Pomalu objíždí rondl, na chvíli mu další poryv větru ve sněhové vánici odkryl pohled na opravenou výpravní budovu stavěnou bruselským stylem. Všude mu slavnostně svítí zelená, jakoby mu říkala, pojeď, pojeď. Podjezd, Lidl, řada dvouletek a konečně, dorazil do cíle. V zachumleném kožichu a beranici už příjemce nedočkavě vyhlížel jeho vůz. Oboustranná předávka, bohatýrovi za volantem vánoční cukroví, vánoční přání a vděk, že přes tu sněhovou kalamitu dojel do svého cíle.........

PF 2021
Přílohy
PF 2021.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod milan ferdián » pon 21 pro, 2020 8:24 pm

PF 2021 všem dobrým lidem :!:
-m-
Přílohy
PF 2021.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod vojtas » pon 21 pro, 2020 11:47 pm

Milane to je tak neskutečně krásný kolejiště :)
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod milostt » úte 22 pro, 2020 7:08 am

Krásné svátky všem
Přílohy
loonapix_16071713363229225365.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod hank61 » úte 22 pro, 2020 7:20 am

PF.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod loscarlos » úte 22 pro, 2020 8:14 am

Veselé Vánoce, vše nejlepší do nového roku a plno radosti nejen z modelů a z modelařiny .
Přílohy
PF 2021_mini.jpg
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod hank » úte 22 pro, 2020 9:21 am

pf2021.jpeg

...et pax hominibus bonae voluntatis.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod Rtep » úte 22 pro, 2020 3:35 pm

Milí přátelé

Hodně štěstí, neboť je krásné,
hodně zdraví, neboť je vzácné,
hodně lásky, neboť jí málo
a všechno další, co by za to stálo.

Obrázek
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod ladiznet » úte 22 pro, 2020 7:47 pm

Obrázek
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod Ossi » stř 23 pro, 2020 1:58 pm

P1020942PF2021red.jpg
Příjemné prožití svátkú Vánočních, hodně zdraví, štěstí, splnění všech modelářských přání a v Novém roce hlavně zklidnění situace ve společnosti. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod BohousP » stř 23 pro, 2020 2:44 pm

Všem známým i neznámým modelářům přeji bohatého Ježíška a do nového roku hodně zdraví, štěstí a lásky. Hlavně, ať je ten příští rok lepší než ten končící.
Bohouš Partyk
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod vorisekml » stř 23 pro, 2020 3:18 pm

IMG_20201223_153935 – kopie.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: PF 2021 a přání

Příspěvekod JaroHo » stř 23 pro, 2020 4:17 pm

Já bych chtěl poděkovat zkušeným za nás nezkušené, že jste to s námi tady vydrželi, a přeji Vám krásné vánoce bez špatných myšlenek, pokud možno bez zpravodajství protože to je velká vymejvárna a škodí to hodně lidem co tak pozoruji, bez roušek a v klidu.
P.s.:Prvni dva příspěvky se krásně četly, opravdu se povedly, díky!
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků