Povídání - odkaz na jedno kolejiště

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Povídání - odkaz na jedno kolejiště

Příspěvekod Dovi » ned 02 srp, 2020 7:25 pm

Tři pistolníci čekají na opuštěné železniční stanici, slunce praží, pot jim stéká po tvářích a okolo bzučí dotěrné mouchy. Nedaleko kape voda. Když odjede vlak, ozve se melodie hraná na foukací harmoniku. Čas jako by se zastavil, až po několika dlouhých vteřinách dojde k přestřelce. Ty tři poslal bezcitný pistolník Frank, aby se postarali o tajemného muže beze jména, který si říká Harmonika.

https://www.youtube.com/watch?v=BaeWZ-50G94
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Petr S. » pon 03 srp, 2020 5:41 pm

A kde je ta slibovaná špička ? :?:
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Dovi » úte 04 srp, 2020 6:21 am

 
Petře,
máš naprostou pravdu, a myslím to úplně vážně, bez ironie.

To kolejiště je průměrné (a navíc ani ne čistě westernové, ale částečně důlní) a ve společnosti zdejších mnoha krásných odkazovaných výtvorů je dokonce spíš podprůměrné. I to video je bohužel spíš odfláknuté než že by si s ním dal autor nějakou větší práci - třeba už jen to trhané švenkování, záběry jen tak hala bala z výšky (chtělo to taky pár záběrů ze žabí perspektivy), vláček měl jet pomaleji atd.

Vadilo mi to ale nejvíc jen při prvním shlédnutí prvních záběrů; potom při dalších záběrech a při druhém shlédnutí celého videa už tolik ne - to už jsem tam spíš viděl Charlese Bronsona v poledním slunci, Claudii Cardinalovou, Cheyenna i toho padoucha Franka v podání Henryho Fondy. A slyšel jsem u toho fantastickou Věru Špinarovou zpívající český text.

Měl jsem to raději napsat hned do toho příspěvku (anebo ten příspěvek možná vůbec neodesílat).
Dal jsem ho sem ne kvůli špičkové kvalitě kolejiště (ta se nekoná), ale z nostalgie - je s tím spojen kus mého dětství (a možná nejen mého), a ten silný příběh a skvělé výkony herců plus hudba nedávno zesnulého Morriconeho mě vždycky zasáhne, i dnes po více než 50 letech od natočení toho krásného filmu.

P.S.
Ale je-li zde toto kolejiště vyloženě nežádoucí (možná ano), nemám žádný problém s event. odstraněním posledních příspěvků týkajících se tohoto kolejiště "Once Upon a Time in the West". A tak jestli chceš, prosím, písni mi SZ a ty 3 poslední příspěvky (já dva své a Ty jeden svůj) můžeme postupně od konce odmazat...

 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Petr S. » úte 04 srp, 2020 7:22 pm

Ahoj Dovi ,
myslím že žádný příspěvek není nežádoucí ( až na vysloveně vulgární a štvavé ) , přeci se tady jedná o konferenci . Jen se cítím víc modelář , než příznivec westernů . Většinou ryji rýčem do hlíny a občas , když mám dobrou náladu , tak do lidí :D .
Už první záběr na vlak a lokomotivy určené spíš pro posun mě měl varovat .
Čau , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Sandy » stř 05 srp, 2020 8:07 am

Dovi, nic si z toho nedělej. Oni asi nevědí, kdo jsou ti dva týpci a ta baba. A o Morriconem taky nikdy neslyšeli.... :roll:
To jen my, dříve narození, občas zamáčkneme slzu při kdejaké blbosti.
Dnešní generaci romantika nic neříká. Všechno musí být tiptop, co by tomu řekli známí.....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod PajaF » stř 05 srp, 2020 8:16 am

Tak tady si trochu ujel, Petr uz je nejakej patek v duchodu a k dnesni mlade generaci nepatri :D

Vekem samozrejme, duchem urcite ano :D
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Sandy » stř 05 srp, 2020 8:30 am

No, právě. V hlavě se rovná tý mladší generaci.... :P
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Petr S. » stř 05 srp, 2020 6:59 pm

Čau Pavle ,
pro ty ostatní
- asi bychom měli přestat , nebo dostaneme ten ban , stejně jako ti borci s mtb .
O již zemřelém Ennio Moricone vím , jen bych jeho melodie nepoužil jako podpůrnou berličku k takovému kolejišti .
Všechno je ovšem věc názoru :D .
Doufám , že jste pochopili že rýč držím oběma rukama a reju co to dá !!!
Ještě jednu otázku mimo forum , ale myslím že padne na úrodnou půdu . Někde , fakt nevím kde , jsem slyšel , že je možné udělat z prdu kuličku . Ještě se mi to nepovedlo . Myslím , že se tady najde někdo , kdo ví jak na to .
Tak rozesmátý smajlík není v nabídce , tak tedy bez něj .
Účastníky diskuze zdraví Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 05 srp, 2020 7:41 pm

Off topic
Pro Petra: Jak na to (čistě teoreticky, pro prakticky pokus nemam vybavenou dílnu). Prd je tvořen metanem a sirovodikem a vzduchem. Sirovodík má teplotu tání -82,3, metan -182,5 stupňů Celsia. Tedy při nižší teplotě by to mělo jít. Jen budou asi kapánek studit prsty.
Pro Sandyho: Musíš najít jinou míru. melodie E. Morriconeho ze spagheti westernů znají i děti, kterým do důchodu (pokud je něco takového čeká) zbývá hodně přes 50 let. Ty naše si akorát raději broukají melodie z “dolarové trilogie”, ačkoliv na samotné filmy jsou zatím malí.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Špičková kolejiště - odkazy

Příspěvekod Petr S. » čtv 06 srp, 2020 12:47 am

Ahoj vespolek ještě jednou ,
Nemohu spát . Nééé že by mě trápilo , co jsem napsal , ale jsem zvědavý na reakce .
Michale , dík za návod jak na to . Tuším , že by mi obličej zcela ztvrdnul .
Raději bych realizoval méně bolestivou variantu , a to je založení nového vlákna , které by pojednávalo o " Špičkové hudbě , doprovázející videa i jiné odkazy na kolejiště ( i ta nešpičková ) "
Zdááár .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Povídání - odkaz na jedno kolejiště

Příspěvekod Petr S. » pát 07 srp, 2020 7:43 pm

Velice děkuji moderátorovi , ale myslím , že jsem se docela vyčerpal .
S pozdravem Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků