aliexpres

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: aliexpres

Příspěvekod vvitty » čtv 04 čer, 2020 10:47 am

HonzaM: celni limity se nezmenily. Zmenily se limity pro vyber DPH a to pred nekolika lety ... podstatne zajimavejsi to bude na zacatku pristiho roku, az skonci vyjimka na drobne zasilky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: aliexpres

Příspěvekod prcek » čtv 04 čer, 2020 10:55 am

HonzaM píše:Další možnost je zdržení na celní poště. Změnil se totiž zákon o DPH a DPH a clu podléhají i zásilky s nižší cenou než platilo ještě nedávno (teď si nevzpomínám na přesnou částku toho limitu, ale je to znatelně míň než dřív). Jenže pošta na to má málo zaměstnanců a trvá to dlouho. Takže i tohle může být příčina zdržení.


Pokud vim, momentalne 22 EUR, od noveho roku (mozna to jeste posunou) to bude 0 EUR
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: aliexpres

Příspěvekod sidlo » čtv 04 čer, 2020 11:28 am

HonzaM píše:Opravdu čínská pošta hlásí že bylo doručeno do cílové země, nebo jen odesláno do cílové země?


14 Kvě 2020 09:14 Arrived at destination country - China post

Moje chabé znalosti cizích jazyků mi říkají, že to k nám mělo údajně dorazit už před třemi týdny. Podle mě to nebyla pravda stejně jako několik dalších hlášení o stavu zásilky.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: aliexpres

Příspěvekod BohousP » čtv 04 čer, 2020 11:43 am

vvitty píše:HonzaM: celni limity se nezmenily. Zmenily se limity pro vyber DPH a to pred nekolika lety ... podstatne zajimavejsi to bude na zacatku pristiho roku, az skonci vyjimka na drobne zasilky.

Bohužel, je to tak. V celé EU (tedy není to naše specialita) skončí 31.12. osvobození od DPH (tedy ne cla) pro zásilky z Číny. Tedy 21% navíc. Horší je, že budeme potřebovat stanovení celní hodnoty, a to je poplatek podstatně vyšší (několik set Kč). Zbývá doufat, že velké čínské eshopy vybudují pobočky v EU a budou to dodávat už s DPH.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: aliexpres

Příspěvekod look23 » čtv 04 čer, 2020 6:00 pm

sidlo píše:
HonzaM píše:Opravdu čínská pošta hlásí že bylo doručeno do cílové země, nebo jen odesláno do cílové země?


14 Kvě 2020 09:14 Arrived at destination country - China post

Moje chabé znalosti cizích jazyků mi říkají, že to k nám mělo údajně dorazit už před třemi týdny. Podle mě to nebyla pravda stejně jako několik dalších hlášení o stavu zásilky.


Nezoufej
U mě zásilka z Číny šla přes dva měsíce. Z Číny dokonce odestovala nadvakrát a vždy 14 dní karantény.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » čtv 04 čer, 2020 6:07 pm

Nojo, jakmile se objevi, ze je v zemi urceni, tak je to ok, to uz dorazi. Ja mam ted tri zasilky s posledni zpravou z 2.5., a to ze byly odeslany co CR. Pritom ta prvni uz byla takhle "odeslana" potreti... Pokazde se vratila "z bezpecnostnich duvodu". Uz jsem je odepsal. Ale jeste vetsi sranda je SpeedPak na eBayi, tim mi nedorazilo jeste nikdy nic a prodejci, kteri to posilaji timhle zpusobem maji u me smulu... A podle for, kde se tahle "sluzba" probira asi nebudu sam... Casy levnych nakupu v Cine konci nejen kvuli snaze o omezeni ze strany EU, ale i kvuli tomuhle. Neni nad spojeni americkych a cinskych sluzeb :mrgreen:

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod rawen » čtv 04 čer, 2020 7:04 pm

Objednal jsem cvičně za dolar 26.4. z Číny (ebay.com), dorazilo dnes.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » pát 05 čer, 2020 12:39 pm

JenikPluto píše:Nojo, jakmile se objevi, ze je v zemi urceni, tak je to ok, to uz dorazi.

S tím bych ne tak úplně souhlasil. Já nakupuji v Číně dost často a "ztrátovost" mám tak okolo 10%. A téměř vždy cesta zásilky končí u "výstup z vyměňovací pošty". Ovšem po koronavirové krizi se už nákupy a doprava pomalu začínají vracet do normálu.
A s tím, že končí levné nákupy v Číně to tak docela není. Ano, bude se platit DPH i z nákupů do 22€, ovšem nakupování bude jednodušší a nebude již potřeba hlídat si hodnotu zásilky 22€, nákupy, které tuto hranici překračují zatím nejhůř prodražuje fixní poplatek České poště cca 200 Kč za zastupování v celním řízení. Napříště už téměř jistě bude DPH platit přímo Aliexpres (když se mu vyplatí budovat v EU sklady vyplatí se mu zcela jistě i zřídit zastoupení, které bude placení DPH zabezpečovat) a připočte ji do ceny zboží. I tak bude takové zboží výhodnější nakupovat v Číně než doma.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod belgarat » pát 05 čer, 2020 8:36 pm

Hm, tak mi ted zasilka z Aliexpressu prisla zda se pomoci Zasilkovny. Pry od "smluvního partnera MyMeest.pl, který má na starosti distribuci zásilek z Číny po celé Evropě". Ze by zmena distribuce kvuli clo-vypalnemu ? (navic mam pocit ze clo je/bude ze 3/4 prijmem EU, nikoliv CR?)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: aliexpres

Příspěvekod JaroHo » pát 05 čer, 2020 8:58 pm

českou poštou mi chodí asi polovina zásilek. Displeje a redukce zdroje dell/atx mi šly přes zásilkovnu, skla na displeje a různý drobnosti do schránky poštou
Od LaisDCC mi chodili dekodéry už jen do zásilkovny, asi proto že pošta je dráž třeba. Nevím
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: aliexpres

Příspěvekod belgarat » ned 26 črc, 2020 8:57 pm

JLCPCB: objednano 9.7., dorazilo 24.7. (3 plosnaky po 10ks kazdy).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: aliexpres

Příspěvekod BohousP » pon 09 lis, 2020 4:50 pm

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » pon 09 lis, 2020 8:40 pm

Mě by pro začátek stačilo, kdyby se mi neztrácelo deset, ale třeba jen 5% zásilek. A to zásilek, které prokazatelně dorazily na "Vyměňovací poštu". Prokazatelně proto, že v "Track&Trace" je záznam "výstup z vyměňovací pošty"... No a kdyby případně cesta balíčku, který jen náhodou nebyl ukraden, z Prahy do Pardubic netrvala 14 i více dní. Už to by byl veliký pokrok.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » úte 10 lis, 2020 7:58 am

czcharlie píše:Mě by pro začátek stačilo, kdyby se mi neztrácelo deset, ale třeba jen 5% zásilek. A to zásilek, které prokazatelně dorazily na "Vyměňovací poštu". Prokazatelně proto, že v "Track&Trace" je záznam "výstup z vyměňovací pošty"... No a kdyby případně cesta balíčku, který jen náhodou nebyl ukraden, z Prahy do Pardubic netrvala 14 i více dní. Už to by byl veliký pokrok.


Dokud to bude dorucovat CP, ktera nema zodpovednost za nic, tak se to nikdy nezmeni… Mam pocit, ze Bohousem citovana zprava je zpravou spis spatnou…

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod hank » úte 10 lis, 2020 8:45 am

JenikPluto píše:Dokud to bude dorucovat CP, ktera nema zodpovednost za nic...


Nesouhlasím. Za 8 let pobytu na současné adrese mě Česká pošta ještě ani jednou nezklamala. Nikdy nic neztratila ani nepoškodila a vždy, když byl někdo doma, doručení proběhlo bez potíží. Když jim ze dne na den padla část osazenstva kvůli nemocem, sdělili SMSkou, že se ten den nebude doručovat. A když se něco zaběhlo vinou odesílatele na opačný konec republiky, doručovací depo se mnou vstřícně komunikovalo a problém se snažilo řešit. Ale i další služby (Poštovní spořitelna, zřizování datových schránek, Czech point...) tady fungují zatím bezchybně. A buďme s tou chválou konkrétní, protože řeč je o konkrétních lidech: Jedná se o doručovací depo 788 07 Šumperk 70 a poštovní úřady 789 74 Rohle a 788 05 Libina.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků