aliexpres

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: aliexpres

Příspěvekod Střelec » stř 06 kvě, 2020 6:14 pm

Známej u nich objednal nějaký věci těsně před morovou ránou, z Číny údajně odešly ještě včas a od tý doby jsou nezvěstný. Taky to mohlo jít parníkem, kterej čeká někde na rejdě v karanténě - možná po několikátý v průběhu jedný cesty, pokud měl pár kontejněrů vyložit na různých místech.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: aliexpres

Příspěvekod Pavel 152 » stř 06 kvě, 2020 8:13 pm

Taky jsem v únoru objednal, něco přišlo a něco stále čekám, číňan v rozporu odpovídá, že logistické údaje pro něj jsou, že je to u nás. Tak asi nši vězni netřídí.
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod BohousP » čtv 07 kvě, 2020 6:56 am

Cargo lety byly také utlumeny a teď se pomalu vrací k normálu. Mě minulý týden přišly dvě zásilky objednané v únoru a březnu. Drobnosti v obálkách.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2930
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: aliexpres

Příspěvekod JaroHo » čtv 07 kvě, 2020 7:13 am

sem tam něco přijde, jediný co se nepovedlo byl displej kolegovi, tam mě vrátili peníze protože v číně měli svátek a aliexpress objednávku zrušil z důvodu nedodání zboží k přepravě. Jdou mi blinkry na motorku, redukce z ATX→na DEll motherboard, taky přišly detox náplasti a slídy na displeje :mrgreen: Když už řádil údajně covid v čajně tak mi přišla wifi anténa do usb a slídy na dislpeje
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » čtv 07 kvě, 2020 2:20 pm

Je to trochu sazka do loterie - Aliexpress v dobe koronavirove klidne i dva tydny, podle dopravce. Ebay neco dva mesice, dalsi dve zasilky za dva tydny v Belgii, za dalsi mesic v Cesku (proc je zbozi v karantene mi hlava nebere; nebo mozna to nesl pesi kuryr, kdo vi...), z AllPCB tri zasilky uz dva mesice na ceste, podle sledovani uz se dvakrat vratily do Tung-kuanu (resp. prosly tamnim terminalem, "bezpecnostni navrat").

Kdo si pocka... :wink:

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod dudlifuk » čtv 07 kvě, 2020 2:38 pm

JenikPluto píše:Je to trochu sazka do loterie - Aliexpress v dobe koronavirove klidne i dva tydny, podle dopravce. Ebay neco dva mesice, dalsi dve zasilky za dva tydny v Belgii, za dalsi mesic v Cesku (proc je zbozi v karantene mi hlava nebere; nebo mozna to nesl pesi kuryr, kdo vi...), z AllPCB tri zasilky uz dva mesice na ceste, podle sledovani uz se dvakrat vratily do Tung-kuanu (resp. prosly tamnim terminalem, "bezpecnostni navrat").

Kdo si pocka... :wink:

JP

hm to allpcb je pruser, vo february mali stranky uplne vypnute a neskor s velkym oznamom ze kvoli pandemii su predlzene dodacie terminy. Zrovna sa chystam nieco objednat, tak to sa nato mozem zrovna vykaslat. Kde su tie zlate casy ked od objednania to bolo za pet dni na SK.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: aliexpres

Příspěvekod sidlo » čtv 07 kvě, 2020 3:13 pm

allpcb - vyrobeno za dva dny. Před koncem března podáno na poštu. Od té doby to bloudí Čínou.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » pon 25 kvě, 2020 11:37 am

Mala aktualizace allpcb - 21. kvetna zadano, dnes mi to pristalo na stole. Ovsem poslano DHL, coz je 22$ navic... Postou poslane baliky z brezna jsou stale buhvikde...

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod sidlo » pon 25 kvě, 2020 11:57 am

V Číně podáno na Čínskou poštu 27. března.
Čínská pošta hlásí třemi záznamy s různými daty že bylo doručeno do cílové země.
Stále jsem nic nedostal.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: aliexpres

Příspěvekod TheJaro » pon 25 kvě, 2020 1:35 pm

Mne objednávky hlásia to isté že dorazili do krajiny prijímateľa a nič. Na niektorých objednávkach zmenili doručenie na 90 dní,na tie čo som objednal vo februári/marci naskočilo doručenie na ďalších 59 dní :?
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » pon 25 kvě, 2020 2:29 pm

sidlo píše:V Číně podáno na Čínskou poštu 27. března.
Čínská pošta hlásí třemi záznamy s různými daty že bylo doručeno do cílové země.
Stále jsem nic nedostal.


Ja mam nejstarsi z 15. brezna, u te mam trikrat odeslano do CR, ale do Ruzyne zatim nedorazila. Posledni aktualizace z 2. kvetna, to je u vsech stejne. DHL me prijemne prekvapilo, predpokladany termin byl 29. kvetna, ale uz vcera to bylo v Lipsku a dneska rano mi cvrnkla SMS, ze se dorucuje... A dorucilo :wink:

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod sidlo » stř 03 čer, 2020 4:47 pm

27. března podáno
3. června dodáno :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: aliexpres

Příspěvekod JenikPluto » čtv 04 čer, 2020 7:42 am

Tak to gratuluju, ja stale cekam. V podstate uz neverim, ze dorazi. :?
JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: aliexpres

Příspěvekod HonzaM » čtv 04 čer, 2020 10:42 am

sidlo píše:V Číně podáno na Čínskou poštu 27. března.
Čínská pošta hlásí třemi záznamy s různými daty že bylo doručeno do cílové země.
Stále jsem nic nedostal.

Opravdu čínská pošta hlásí že bylo doručeno do cílové země, nebo jen odesláno do cílové země? Já mám následující zkušenost se zásilkou z Chorvatska: odesílatel mi poslal kopii podacího lístku. Když pak jsem podací číslo zadal do sledování České pošty, byl tam první záznam byl 15.5. - zásilka podána. Další záznam 19.5. - zásilka odeslána do České republiky. A pak stále nic dalšího. Naposled jsem se díval 28.5.´ ale stále žádná nová zpráva. Už jsem se loučil s 200 €, které jsem zaplatil. A najednou v sobotu (!) dopoledne 30.5. přijel poštovní doručovatel a zásilku mi předal. Následně jsem se podíval do sledování a zjistil že Česká pošta zásilku dostala až 29.5.
Další možnost je zdržení na celní poště. Změnil se totiž zákon o DPH a DPH a clu podléhají i zásilky s nižší cenou než platilo ještě nedávno (teď si nevzpomínám na přesnou částku toho limitu, ale je to znatelně míň než dřív). Jenže pošta na to má málo zaměstnanců a trvá to dlouho. Takže i tohle může být příčina zdržení.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4083
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: aliexpres

Příspěvekod JaroHo » čtv 04 čer, 2020 10:46 am

mě zásilky chodí asi tak tejden po avízu že je zásilka in my country
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků