aliexpres

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: aliexpres

Příspěvekod prcek » čtv 07 led, 2021 10:28 am

Česká pošta "zabodovala".
Náhodou jsem zjistil, že mám od 4. 1. na jiné, než "své" poště zásilku z aliexpresu - uloženo, adresát nezastižen, oznámení ve schránce veškeré žádné. Co na tom, že 4. 1. mi doručili jiný balík, asi nezvládli situaci 2 balíky pro jednoho člověka v jeden den.
Před vánoci jsem na jeden málem šlápl, protože ho nechali povalovat přede dveřmi domu (úplně po americkém způsobu).
Všem, kterým ČP doručuje bez problémů, nahlas závidím.

(jinak pro trackovaní používám ninju https://postal.ninja/en/ )
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: aliexpres

Příspěvekod look23 » čtv 07 led, 2021 10:33 am

Jak jsem zjistil, tak záleží také dost na způsobu doručení od Aliexpresu.
Je podstatný rozdíl mezi "AliExpress Standard Shipping" a tím "Cainiao Super Economy ...".
Samozřejmě v ceně doručení, ale ten dražší způsob má přece jen lepší způsob sledování zásilky.
U toho druhého jen čekáte, kdy se objeví ve schránce a týdny běží.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » čtv 07 led, 2021 1:16 pm

prcek píše:Česká pošta "zabodovala".

Snad nebudu ukamenován, ale nedá mi to a ono to nakonec s předmětem vlákna souvisí víc než se na první pohled zdá.
Před časem jsem byl na poště svědkem toho, jak se přišourala se dvěma francouzskými holemi paní určitě dost přes osmdesát let pro důchod. Pracovnice u přepážky její důchod nenašla a tak se začala pídit (a obdivuji její trpělivost). Po více než 20 minutách a několika telefonních hovorech zjistila, že důchod leží na jiné poště na zcela opačném konci Pardubic. Babičce se tudíž dostalo rady, že si ho na oné poště může vyzvednout. No zkrátím to - pracovnice u přepážky té paní vysvětlila, že jí nedokáže pomoci jinak, důchod je třeba vyzvednout osobně a pošta ho též nemůže přesunout "svévolně", ale na žádost adresáta. Takže babička by stejně na tu poštu (o které nevěděla kde ji hledat a jak se k ní dostat) dojít a přeposlání zařídit :shock: :shock: . Dopadlo to tak, že jsem babičce navrhl, ať chvíli počká, zaběhl pro auto a babičku jsem na poštu a následně i domů asi 5km za Pardubice odvezl a při tom se hluboce styděl ne za tu paní za přepážkou, (ta v podstatě za nic nemohla a udělala nebo se o to aspoň snažila vše co pro ni bylo v pracovní době možné) ale především za Českou poštu a její papalášstvo s platy ve stotisících a s milionovými ročními odměnani.
Tolik abyste lépe pochopili jak pošta (ne)funguje.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod radeksindy » čtv 07 led, 2021 4:14 pm

czcharlie: Historka zní trochu divně. Důchod na odonos je způsob vyplácení, o který si musí žadatel zažádat (standradně se posílá na účet) s explicitním určením pošty. Nemůže se důchod octnou někde jinde, je tam kde si řeknete. Od začátku musíte být srozuměn s tím, že jinde ho nedostanete. Paní možná měla Alzheimera a netušila kde je a co se děje. V každém případě je stížnost na poštu zcela zbytečná, protože všechna pravidla kolem vyplácení důchodů určuje výhradně ČSSZ. Pošta je jenom na základě smlouvy realizuje.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod jardaaa » čtv 07 led, 2021 7:34 pm

Taky to vidím spíš obráceně, tj. že poštovní panenka dodržela veškerý pravidla a nenechala se zatáhnout do nějakýho podvodu..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » pát 08 led, 2021 8:49 am

radeksindy píše:czcharlie: Historka zní trochu divně.

Politik by na tohle řekl - Chcete tvrdit, že lžu? Ale ne, nejsem politik. Skutečně jsem tohle zažil, asi těžko by se pracovnice za přepážkou té paní omlouvala, že důchod omylem skončil na jiné poště. A tvrzení, že se důchod nemůže ocitout na jiné poště je pro mě úsměvný. Že by česká pošta byla neomylná? Asi zrovna tak (a mám komunikaci s poštou zaznamenanou) jako když byl mě adresovaný balíček (Pardubice) vesele doručen ve Valašském Meziříčí a poště stačilo jen shodné číslo domu a přitom vesele tvrdila, že to není možné. Ten pán měl tenkrát dost slušnosti, aby mi ho obratem poslal. Ale nehodlám se hádat, pokud nevěříte, klidně nevěřte.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků