Co všechno se dá zažít ve vlaku

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod Petr S. » čtv 02 led, 2020 2:15 pm

Co všechno se dá zažít ve vlaku . V USA se střílí , v ČR se mlátí obuškem !!
https://twitter.com/OdpadT/status/12124 ... 85/video/1
Naposledy upravil Petr S. dne čtv 02 led, 2020 2:30 pm, celkově upraveno 1
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Co všechno se dá žažít ve vlaku

Příspěvekod D » čtv 02 led, 2020 2:22 pm

Trochu málo objektivnější náhled:

Prokázalo se, že konflikt vyvolal podnapilý cestující. U komise pro projednávání přestupků města Rokycany cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokuty s tím spojené. Zaměstnanec ČD byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod Petr S. » čtv 02 led, 2020 2:40 pm

To jsem si přečetl také , ale stále si myslím , že pracovní nástroj průvodčího je razítko , případně POPka a ne obušek . Nebyl jsem tam , ty asi také ne , takže nemůžeme soudit . Průvodčí má jiné nástroje , jak se vypořádat s takovýmto cestujícím .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod Střelec » čtv 02 led, 2020 6:26 pm

Celá záležitost smrdí, včetně toho údajného doznání cestujícího na úřadě. Osobně jsem v Západním expresu zažil mezi Plzní a Prahou řádění ožralých germánů a vlakový personál se vůbec neukázal - až na Hlaváku se ze zadního vagónu vykulilo něco jako průvočí a toho dořvala do bezvědomí dáma, která se octla uprostřed tlupy opilců. Jinej případ (ožralí agresivní Holanďani) promptně vyřešila v Plzni zásahovka PČR, která tam čekala na Baníkovce - za nadšeného potlesku cestujících.
Na druhou stranu začátkem devadesátek v ranním flamendráku na Žatec nosil průvodčí na zadku futrál s čezetou pětasedmou a při buzení opilcůmělpravidelně ruku na pažbě...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod ladiznet » čtv 02 led, 2020 7:50 pm

To ani nevíte, co se děje v nočních rychlících z Prahy přes Ústí nad Labem do Děčína. Zažil jsem to a vím jaký to je. Tam by si měli zaplatit dráhy ochranku, protože ty chudinky průvodčí prostě proti agresi nemají šanci.
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod prcek » čtv 02 led, 2020 9:07 pm

Petr S. píše:To jsem si přečetl také , ale stále si myslím , že pracovní nástroj průvodčího je razítko , případně POPka a ne obušek . Nebyl jsem tam , ty asi také ne , takže nemůžeme soudit . Průvodčí má jiné nástroje , jak se vypořádat s takovýmto cestujícím .


Pokud cestující průvodčího opravdu napadl (nebyl jsem tam, nevím), co podle vás měl dělat, jaké jiné nástroje měl využít?
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40 §29:
Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Podotýkám, že zdraví člověka je zájmem chráněným TZ, může bránit sebe, ale i někoho jiného, dovolil jsem si zvýraznit "zcela zjevně", neboť soudy již judikovaly (nechce se mi hledat rozhodnutí), že obrana musí být silnější/důraznější, než útok, pokud jej má zastavit. Ono platí, že pokud jde o sekundy, policie je minuty daleko.

(Netvrdím, že dotyčnému prostě nehráblo v bedně, ale vím, že průvodčí to nemá zdaleka jednoduché a v danou chvíli je na vše sám. Měl jsem příležitost si to na krátkou dobu vyzkoušet.)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod jipol57 » pát 03 led, 2020 11:22 am

No a jiný případ, https://tn.nova.cz/clanek/opilci-radili ... tuace.html , kde je zase personál vlaku kritizovaný za pasivitu. Nemají to lehké.
jipol57
 
Příspěvky: 1185
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Co všechno se dá zažít ve vlaku

Příspěvekod Střelec » pát 03 led, 2020 7:30 pm

Někdy dost záleží na tom personálu. Tak jednou za pět let narazím na průvodčí s chováním laciný štětky z E55 a to je opravdu na vyhození z okna za jízdy.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků