FB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: FB

Příspěvekod Brejla » úte 20 srp, 2019 4:01 am

milan ferdián píše:
Trixt píše:milan ferdián: Podle mě Brejla myslel na stránky skupin na FB ne na toto diskuzní fórum. Netřeba se hned bránit, on to Brejla upřesní. ;)

Aha,asi jsem jeho příspěvek špatně pochopil,sorry.
Milan

Správně je "b". Tady nikdo občanku s osobními daty při registraci nechce :mrgreen: A ani odsud nechodí směrované nabídky na propagaci příspěvků a názorů :lol: , což se o jiných stránkách říci nedá.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: FB

Příspěvekod Brejla » úte 20 srp, 2019 4:08 am

sidlo píše:
Brejla píše:Není problém si pro tyto účely zaregistrovat na FB nějaký smyšlený profil. Stejně jako jsou obvyklé smyšlené mailové adresy, kde není problém s otravným spamem. Dávat všanc osobní mail nebo FB profil pro přístup na tyto stránky je mírně řečeno vůči své osobě nezodpovědné. Pokud si autoři stránek jako např. na Idnes nechtějí ověřit totožnost kopií občanky. Odsud skutečně co nejdál pryč.

To jako že FB, Google, ... nejsou schopni spárovat tvoje účty k jednomu uživateli?


To zřejmě schopni jsou, ale proč jim to usnadňovat? Mailových adres je možno vymyslet na různých serverech plno a možností připojení je taky dost. A je otázka, zda jsem pro ně tak zajímavý, aby jim to za to stálo. Osobní ani firemní mail při registraci na těchto stránkách samozřejmě nepoužívám.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: FB

Příspěvekod hank » úte 20 srp, 2019 6:05 am

MiG píše:A k čemu teda ta dělostřelecká příprava...


Tak já nevím, možná tě to doma ani ve škole neučili, ale mě ještě jo, že jsou věci, které se zkrátka nemají dělat a ani není nutno nějak zvlášť zdůrazňovat, proč se nemají dělat... A ještě divnější se ti asi bude zdát, že pořád ještě žije dost lidí, kterým to vadí, když se dělají...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: FB

Příspěvekod MiG » úte 20 srp, 2019 7:45 am

Ahááá, to byl "jen" mravokárný postesk na věčné téma:
Ó tempora, ó mores...

Tak si ho užívejte dál. Já se od tohoto tématu odpojuji.

Jen důrazně žádám, aby nebylo bráněno odkazům na FB pro ty, kteří ho užívají (umějí užívat).
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: FB

Příspěvekod RadekTandler » úte 20 srp, 2019 8:03 am

milan ferdián píše:
jamik22 píše:to Milan: úvaha o mazání příspěvků s linkem na FB hodně zavání dobou, kterou už máme naštěstí za sebou. I když jsi moderátor fora.

.. a jaký význam má nefungující odkaz :?: ..a proč bych se měl registrovat na FB kvůli odkazům,které zde jsou uvedené :?:
.. a že se dostaneš na vybrané fóra,které chceš :?: Bez registrace do skupiny nedáš ani ránu.
.. a proč si myslíš,že by jeden odkaz na FB inicioval vznik tohoto vlákna :?:

Tady nejde o mne,ale o ty lidi,co by se rádi podívali na to oč běží a kecy které běží o tom,že se musíš registrovat jen proto,aby jsi viděl pár foto a povídaní okolo toho ,je nezajímá.

Milan


V dřívějších dobách, pokud jsme si chtěli prohlédnout pár foto a povídání okolo, buď jsme si koupili knížku nebo časopis, nebo jsme se museli zaregistrovat v knihovně nebo nedejbože dojít do nějakého klubu případně hospody. To vše představuje docela velkou bariéru v přístupu k informacím. Kdybych byl rejpal, zeptal bych se, jestli je jakákoli zmínka o knížce, časopisu, setkání či klubu modelářů na tomto fóru také šíření "nefungujících" odkazů. Já na FB profil nemám, ale nemyslím si, že dává smysl odkazy na informační zdroje z FB mazat.
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: FB

Příspěvekod belgarat » úte 20 srp, 2019 8:05 am

MiG píše:Jen důrazně žádám, aby nebylo bráněno odkazům na FB pro ty, kteří ho užívají (umějí užívat).


+1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: FB

Příspěvekod BohousP » úte 20 srp, 2019 8:17 am

Odkazy na FB bych nemazal, ale asi bych tam také žádnou informaci nepublikoval.
Mimochodem, podle psychologů zabývajících se závislostmi, má používání FB u generace 15-20 klesající tendenci. Prý je pro ně moc zastaralý. Používají novější sociální sítě, kterých názvy ani neznám.
Takže nechme FB silikonovým blondýnám, ať se ulajkují.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 srp, 2019 8:29 am

U mne to byla jen úvaha a čekal jsem i na vaše vyjádření.Pro mne FB není důležité,protože to hlavní gró se tam pro mne nevyskytuje,mluvím o plánkách modelových kolejištích.Trochu mne i mrzí,že někteří v uvozovkách kšeftuji s mými plánky,
co nadělám.Ale hlavní náplní tam jsou k zahlédnutí špičkové práce od železničních modelářů a jak už jsem minule psal vím o některých z vás,že se tam pohybujete a přispíváte.
Já klidně ponechám tyto odkazy na FB,když máte zájem,ale nechci od vás slyšet,že tady jsou na nic,spíše vás jen provoku-
jou. :wink:

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: FB

Příspěvekod sidlo » úte 20 srp, 2019 10:20 am

MiG píše:Ahááá, to byl "jen" mravokárný postesk na věčné téma:
Ó tempora, ó mores...

Podle mě to není mravokárné a určitě je to o morálce v širším kontextu.

Bohužel dáváme přednost penězům před morálkou, ať to stojí co to stojí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: FB

Příspěvekod belgarat » úte 20 srp, 2019 10:33 am

sidlo píše:Bohužel dáváme přednost penězům před morálkou, ať to stojí co to stojí.


OFF TOPIC:

az budeme mit zakony na vsechno co jsi vyjmenoval, objevi se jini smejdi, kterym duchodci naleti (jinak); jini prodavaci, kteri hlupakum prodaji jine drahe a nepotrebne zbozi na splatky; a az odzbrojime vsechny krome policistu nastane raj na zemi.
Budes potom chtit dalsi a dalsi zakony, ktere uz budou spis vymezovat "co se smi", namisto toho, aby ses snazil vychovat lidi k tomu, ze:
- na veci si vydelam, ne pujcim
- nezabijes, nepokrades
- vyhodna nabidka ktera plati jen dnes je certovo kopytko

Duchodci ma i JINE duvody proc jezdi na predvadeci akce -- viz nespocet clanku a rozhovoru. Hlupaka pred tim ze udela hloupost neuchranis nijak; budes ho chranit pred nasledky jeho hlouposti ... donekonecna ? Pozitivne diskriminovat hloupost a ochranu platit donekonecna z prostredku tech, co maji "smulu" ze nejsou chranena mensina ? Totalni hlupec soudem uznany jako neschopny prezit v dnesnim svete ochranu ma; dalsi ochrana se musi vyvazit upravou prav u takovych subjektu, ne jen "zakazat aby byli hloupi".
A dame na kazdou ulici, narozi a autobusovou zastavku ozbrojeneho policajta, aby vcas pacifikoval ty, co si udelaji z kusu oceli dlouhou dyku - protoze oni ty penize (iPhone, fet, ...) proste chteji, a vedi ze se odzbrojeni nemohou ucinne branit ?

Fakt ne, diky.

P.S.: jeden z duvodu, proc je (mozna) v CR relativne bezpecno je taky protoze utocnik si nikdy nemuze byt jisty kdy na nej nekdo s vycvikem vytahne presne podle prava bouchacku -- viz pani v tramvaji v Ostrave.
Naposledy upravil belgarat dne úte 20 srp, 2019 10:39 am, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: FB

Příspěvekod prcek » úte 20 srp, 2019 10:39 am

+1 to belgarat i kdyz bych to napsal jinak. IMHO v nejvetsi mire davame prednost pohodli - plati pro FB, i pro zakony i pro zbrane.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: FB

Příspěvekod belgarat » úte 20 srp, 2019 10:45 am

Edit: autocenzurovano ... politika je HODNE off topic dokonce i na modelarske off-topic vlakno.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: FB

Příspěvekod mar-roc » úte 20 srp, 2019 11:47 am

Já ač sám nejsem uživatelem FB bych odkazy do FB nezatracoval. Možná by u nich v relevantních případech nebylo od věci uvést informaci, že jde o informace dostupné až po přihlášení/registraci na FB.
MR
mar-roc
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 05 říj, 2017 11:22 am

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 srp, 2019 1:32 pm

Promiňte kluci, ale politika je nepřekročitelná hranice. Ta sem nepatří. Zde jsem nekompromisní. Belgarat má pravdu, byť jste to mysleli dobře :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 srp, 2019 2:10 pm

mar-roc píše:Já ač sám nejsem uživatelem FB bych odkazy do FB nezatracoval. Možná by u nich v relevantních případech nebylo od věci uvést informaci, že jde o informace dostupné až po přihlášení/registraci na FB.
MR

Odpověď je u mne o několik příspěvků výše. Otázkou je, zda tebou požadovanou informaci přiloží k odkazu. :|
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků