FB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » pon 19 srp, 2019 4:40 pm

jamik22 píše:to Milan: úvaha o mazání příspěvků s linkem na FB hodně zavání dobou, kterou už máme naštěstí za sebou. I když jsi moderátor fora.

.. a jaký význam má nefungující odkaz :?: ..a proč bych se měl registrovat na FB kvůli odkazům,které zde jsou uvedené :?:
.. a že se dostaneš na vybrané fóra,které chceš :?: Bez registrace do skupiny nedáš ani ránu.
.. a proč si myslíš,že by jeden odkaz na FB inicioval vznik tohoto vlákna :?:

Tady nejde o mne,ale o ty lidi,co by se rádi podívali na to oč běží a kecy které běží o tom,že se musíš registrovat jen proto,aby jsi viděl pár foto a povídaní okolo toho ,je nezajímá.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: FB

Příspěvekod MiG » pon 19 srp, 2019 5:11 pm

hank píše:"Pokud někomu prodáte svoji sbírku rodinných foto..."
...on mi za ni FB zaplatí?

Ano, mate tam profil...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: FB

Příspěvekod MiG » pon 19 srp, 2019 5:19 pm

milan ferdián píše:
jamik22 píše:to Milan: úvaha o mazání příspěvků s linkem na FB hodně zavání dobou, kterou už máme naštěstí za sebou. I když jsi moderátor fora.

.. a jaký význam má nefungující odkaz :?: ..a proč bych se měl registrovat na FB kvůli odkazům,které zde jsou uvedené :?:
.. a že se dostaneš na vybrané fóra,které chceš :?: Bez registrace do skupiny nedáš ani ránu.
.. a proč si myslíš,že by jeden odkaz na FB inicioval vznik tohoto vlákna :?:

Tady nejde o mne,ale o ty lidi,co by se rádi podívali na to oč běží a kecy které běží o tom,že se musíš registrovat jen proto,aby jsi viděl pár foto a povídaní okolo toho ,je nezajímá.

Milan

1) Ten odkaz je funkční pro všechny, kteří přijmou pravidla!
2) no a co, to není tvůj problém. Nechceš, nemusíš.

Tady se projevuje největší rozdvojení osobnosti u Hanka (ale i některých jiných), Chtěl by dostat vše, co je na FB ale není ochoten dát cokolov svého FB v šanc.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: FB

Příspěvekod JenikPluto » pon 19 srp, 2019 5:34 pm

Zdravim vespolek,

bral bych to asi takhle: mistni DF je otevrene pro hosty, FB spis neni. Kdyz z tohoto pohledu srovnam FB a napr. DF Zababova, tak v tom nevidim rozdil. Cili pro me ma ve zdejsi diskusi odkaz na DFZ stejnou hodnotu jako odkaz na FB nebo jine uzavrene (pro me) forum, cili nula. A je ciste na me uvaze, jestli mi linkovana informace stoji za to stat se clenem takove skupiny. Ve vetsine pripadu po kratke uvaze dojdu k zaveru, ze nestoji...

A ostati diskuse na tema FB jsou tady uplne zbytecne, FB tu je, nekomu se libi, nekomu ne, nekdo na nem vydela balik, nekdo ne...

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: FB

Příspěvekod Brejla » pon 19 srp, 2019 5:54 pm

Není problém si pro tyto účely zaregistrovat na FB nějaký smyšlený profil. Stejně jako jsou obvyklé smyšlené mailové adresy, kde není problém s otravným spamem. Dávat všanc osobní mail nebo FB profil pro přístup na tyto stránky je mírně řečeno vůči své osobě nezodpovědné. Pokud si autoři stránek jako např. na Idnes nechtějí ověřit totožnost kopií občanky. Odsud skutečně co nejdál pryč.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: FB

Příspěvekod sidlo » pon 19 srp, 2019 6:15 pm

Brejla píše:Není problém si pro tyto účely zaregistrovat na FB nějaký smyšlený profil. Stejně jako jsou obvyklé smyšlené mailové adresy, kde není problém s otravným spamem. Dávat všanc osobní mail nebo FB profil pro přístup na tyto stránky je mírně řečeno vůči své osobě nezodpovědné. Pokud si autoři stránek jako např. na Idnes nechtějí ověřit totožnost kopií občanky. Odsud skutečně co nejdál pryč.

To jako že FB, Google, ... nejsou schopni spárovat tvoje účty k jednomu uživateli?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: FB

Příspěvekod Trixt » pon 19 srp, 2019 6:23 pm

"Pan Google" určitě dokáže časem identifikovat duplicitní účty, ale dle mě to nedělá. Co je ale podstatné, moderátoři skupin se k těmto informacím nedostanou a tedy člověk s fiktivním účtem může zůstat v anonymitě i v rámci skupiny.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » pon 19 srp, 2019 6:27 pm

Brejla píše: Dávat všanc osobní mail nebo FB profil pro přístup na tyto stránky je mírně řečeno vůči své osobě nezodpovědné.Odsud skutečně co nejdál pryč.

Tak proč toto DF navštěvuješ,když je tak špatné :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: FB

Příspěvekod Trixt » pon 19 srp, 2019 6:36 pm

milan ferdián: Podle mě Brejla myslel na stránky skupin na FB ne na toto diskuzní fórum. Netřeba se hned bránit, on to Brejla upřesní. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: FB

Příspěvekod milan ferdián » pon 19 srp, 2019 6:45 pm

Trixt píše:milan ferdián: Podle mě Brejla myslel na stránky skupin na FB ne na toto diskuzní fórum. Netřeba se hned bránit, on to Brejla upřesní. ;)

Aha,asi jsem jeho příspěvek špatně pochopil,sorry.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: FB

Příspěvekod prcek » pon 19 srp, 2019 7:27 pm

(kdyz uz tu propukaji dive vasne, tak se pridam)
Souhlasim s Hankem, FB je krystalicke zlo. K zalozeni minimalniho uctu - mel jsem tam takovych uctu nekolik, proc (kdyz tvrdim, ze je to zlo) neminim uplne rozvadet. Pote, co jeden z tech uctu napsal neco ne uplne slunickoveho do jedne diskuse byl "z bezpecnostnich duvodu" odhlasen a pro prihlaseni vyzaduje (ne, nelze se tomu vyhnout) zadani telefonniho cisla. Pokus o zalozeni noveho uctu to same, bez telefonu ani tuk. A co myslite, ze se stao s temi ucty, ktere mely tu smulu, ze se prihlasovaly ze stejne IP (s jinym profilem prohlizece) myslim, ze nikoho neprekvapi, ze byly "z bezpecnostnich duvodu" odhlaseny taky a nyni vyzaduji telefonni cislo. Nas... a rozmazat, telefon jim nedam.

Jeste by bylo dobre si uvedomit, ze pokud je neco zdarma, je dost mozne, ze prodavanym produktem jste vy. Facebook, Google, Microsoft a jini prostrednictvim poskytovanych sluzeb "zdarma" ziskavaji vase data a dalsi analyzou muzou zjistit/odhadnout mnohem vic, nez se zda na prvni pohled. Dalsi nevyhodou techto dat je, ze nejsou zapomenuta. Nikdy. Kdyz vas obecni drbna uvidi u sousedky na balkone, tak na to casem mozna zapomene, ale stroje ne.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: FB

Příspěvekod hank » pon 19 srp, 2019 7:38 pm

MiG píše:Tady se projevuje největší rozdvojení osobnosti u Hanka (ale i některých jiných), Chtěl by dostat vše, co je na FB ale není ochoten dát cokolov svého FB v šanc.


To se ale hluboce mýlíš. Jednak mě 99,99% věcí na FB nezajímá a za druhé, klidně dám všanc cokoli ze svého archívu (což tady koneckonců už 10 let dělám) a kdyby nebyl FB to, co je, klidně bych to dal všanc i tam, ale nejsem za to ochoten platit tu cenu, že ještě budu aktivně napomáhat tomu, aby informace o mě někdo někomu bez mého vědomí prodával.

MiG píše:
hank píše:"Pokud někomu prodáte svoji sbírku rodinných foto..."
...on mi za ni FB zaplatí?

Ano, mate tam profil...


Tomu dost dobře nerozumím... Někdo mně zaplatí za to, že mám na FB svůj profil?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: FB

Příspěvekod prcek » pon 19 srp, 2019 7:44 pm

hank píše:
MiG píše:
hank píše:"Pokud někomu prodáte svoji sbírku rodinných foto..."
...on mi za ni FB zaplatí?

Ano, mate tam profil...


Tomu dost dobře nerozumím... Někdo mně zaplatí za to, že mám na FB svůj profil?


Nejspis mysleno tak, ze za moznost mit na FB svuj profil platite jeho obsahem (treba sbirkou rodinnych fotek)
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: FB

Příspěvekod MiG » pon 19 srp, 2019 8:58 pm

hank píše: Jednak mě 99,99% věcí na FB nezajímá a za druhé,

A k čemu teda ta dělostřelecká příprava, když na FB nic nepotřebujete?

hank píše:Tomu dost dobře nerozumím... Někdo mně zaplatí za to, že mám na FB svůj profil?

Vy platíte za to, že máte na FB svůj profil ztrátou části svého soukromí.

Přičemž na získání dat o vás stačí bohatě účet třeba na tomto fóru. Tj ztráta soukromí není o nic menší, jen se o tom nepíší plamenné výzvy k bojkotu.
Ani za ně nemusí majitel nic dostat. A přesto si je někdo, kdo potřebuje, vytáhne.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: FB

Příspěvekod vvitty » pon 19 srp, 2019 9:53 pm

prcek píše:Nejspis mysleno tak, ze za moznost mit na FB svuj profil platite jeho obsahem (treba sbirkou rodinnych fotek)


Sbirka rodinnych fotek celkem nikoho nezajima... ale informace o tom co na webu delate ano.
Data sbira kde kdo, pocinaje FB pres Google az po ... doplnte si sami.
V zasade na to na FB ani Google neni nutny ucet ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků