FB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: FB

Příspěvekod vvitty » čtv 09 lis, 2023 11:12 am

ladiznet píše:* na FB (nebo obecně sociální sítě) si házím občas nějakou fotku, něco aktuálního ze stavby, aktuálního z přípravy na nějakou akci, prostě aktuality. Zaznamenal jsem v tomto vláknu diskuze na téma odkazy na FB. To jsem třeba nikdy neudělal, protože chápu že v "bublině", která je zde na DF ne každý ten profil má. Za sebe nerozumím obavám, které ze sociálních sítí někdo má (případně čím to zdůvodňuje). Proč bych se měl bát toho, že o mě někdo něco zjišťuje? Proč bych měl mít obavu z toho, že moji fotku FB někde použije? Proč bych měl mít obavu z toho, že informace, které uveřejňuji na web budou v budoucnu použité proti mě? Tahle fóbie je pro mě nepochopitelná a nerozumím ji. Za mě je používání FB jednoduché, přehledné, rychlé, moderní, současné a bezpečné (nedělám nic nelegálního). To, že to může FB někde použít je mi FUK!


Prijde na to co na siti (obecne, nejen na FB) sdilis. Ze FB prodava data inzerentum je celkem znama vec, ze uzivatelum poskytuje obsah ladeny "na miru" uzivateli a take platicimu zadavateli taky. No a pak je tu posledni vec ktera asi nemusi uplne trapit vetsinu lidi - sdilene prispevky a fotky zustavaji dostupne "navzdy" a to co dnes vypada jako nevinna zabava muze byt za deset let duvodem pro vyhozeni z prace. Zejmena pokud se za tech deset let clovek zacne zabyvat necim takovym ze bude jinemu stat za to se mu trosku pohrabat v minulosti. Treba kandidovat na verejnou funkci nebo naopak organizovat protest proti tomu co se deje kolem.
Ani jedno z toho ale zminene GDPR a souhlasy nevyresi ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: FB

Příspěvekod Jacek » pát 10 lis, 2023 10:16 am

Je to již pár let co mi jeden známý líčil jak nebyl v nějaké firmě přijat. Personalisté prý dnes mají programy, které umí jméno uchazeče řádně prolustrovat na všech sítích. Vytáhli na něj nějaké posty z alkoholických dýchánků a řekli Vás nepotřebujeme.
Ono ale stačí zkusit sem tam vygooglit svoje jméno. Je milion důvodů proč na internet nedávat žádnou osobní fotku, nepadá mě jediný k čemu by to bylo dobré.
Dnešní generace to však nechápe, nedávno se mě nějaký modelář ptal na moje zkušenosti s modelem a komunikaci začal zasláním pár fotek sebe sama kdesi v přírodě. No asi taky jeden co je mu to FUK
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: FB

Příspěvekod ladiznet » sob 11 lis, 2023 4:26 pm

Jacek píše:Je to již pár let co mi jeden známý líčil jak nebyl v nějaké firmě přijat. Personalisté prý dnes mají programy, které umí jméno uchazeče řádně prolustrovat na všech sítích. Vytáhli na něj nějaké posty z alkoholických dýchánků a řekli Vás nepotřebujeme.
Ono ale stačí zkusit sem tam vygooglit svoje jméno. Je milion důvodů proč na internet nedávat žádnou osobní fotku, nepadá mě jediný k čemu by to bylo dobré.
Dnešní generace to však nechápe, nedávno se mě nějaký modelář ptal na moje zkušenosti s modelem a komunikaci začal zasláním pár fotek sebe sama kdesi v přírodě. No asi taky jeden co je mu to FUK


Je to o tom KDO jste, CO na sítě dáváte a s KÝM to sdílíte a jestli JSEM nebo NEJSEM mediálně GRAMOTNÝ. Ale souhlasím s vámi, někdo na svých profilech opravdu sdílí žumpu, reaguje na ostatní jako kdyby mu z pusy padala tělesa do žumpy a je mu to opravdu jedno. Je to NAŠE vizitka!
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FB

Příspěvekod zdeno » pon 13 lis, 2023 5:52 am

zrovna dnes mi prisel od Mrkvosoftu pozadavek, abych jim sdelil mailovu adresu a cislo na telefon za ucelem zlepseni sluzeb ! :oops: :oops:
---
Kdo uveri, nech se potom nedivi !! To vazne chteji posilat reklamy na mail nebo na telefony ??
Nebo snad vyrabovat bankovy ucet ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: FB

Příspěvekod jipol57 » pon 13 lis, 2023 2:19 pm

Sice to není FB, ale problém je stejný, tak to sem snad můžu napsat.
Štve mě poslední dobou Seznam_cz. Před časem jsem se u nich chtěl zaregistrovat, ale bez tel. čísla to nejde. Musí se potvrdit přes SMS. No co je jim do mého telefonu? Tak jsem to vzdal.
A v minulých dnech, oknem přes půl obrazovky, tvrdě vyžadovali registraci, jen pro čtení zpráv.
Nestačilo jen souhlas s GDPR. Kam to spěje :oops: :oops: :oops:

EDIT: teď už tam to agresivní okno nevyskakuje.
Naposledy upravil jipol57 dne pon 13 lis, 2023 2:53 pm, celkově upraveno 1
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: FB

Příspěvekod Jarda H. » pon 13 lis, 2023 2:38 pm

jipol57 píše: ....
Nestačilo jen souhlas s GDPR. Kam to spěje :oops: :oops: :oops:


K Velkému Bratrovi :roll: !

PS : Zřejmě si budu muset sehnat a přečíst Orwelovu knihu "1984"
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: FB

Příspěvekod fulda » pon 13 lis, 2023 3:13 pm

To jsem si myslel, že je obecně známé pravidlo:
pokud ti na internetu někdo dává něco zadarmo, znamená to, že produktem jsi ty :!:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: FB

Příspěvekod ladiznet » pon 13 lis, 2023 5:04 pm

Jan Cibulka - Co o nás ví internet?

https://youtu.be/Bq3N0M4VC3Q?si=6h_0ciywWfRiaYLa
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FB

Příspěvekod czhunter » úte 14 lis, 2023 10:33 pm

Microsoft pravděpodobně používá mail a telefon k párování dat.
Z posílání reklam bych je nepodezíral - z celého bigtechu (Google-Apple-MS-Meta-Netflix-...) spamuje Microsoft reklamou nejspíš úplně nejmíň ze všech.

Seznam používá telefonní číslo pravděpodobně kvůli botům.
To, že to o dost sníží počet botů je pro ně mnohem větší přínos než to, že to odradí pár reálných lidí.
Samořejmě to výskytu botových účtů z kremelských trolích farem atp. úplně nezamezí, ale sníží ho na setiny oproti tomu, kdyby tam vazba na relativně unikátní identifikátor (což telefonní číslo je) nebyla.

Já tenhle důvod chápu a když někdo vyžaduje k registraci telefonní číslo, tak mu dám číslo na datovou SIMku. SMS i hovor přijmout umí, ale kdybych chtěl, tak na ni můžu tuhle funkci (a hovory) úplně vypnout a nic se nestane.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: FB

Příspěvekod Ivan » stř 15 lis, 2023 2:13 pm

zdeno píše:zrovna dnes mi prisel od Mrkvosoftu pozadavek, abych jim sdelil mailovu adresu a cislo na telefon za ucelem zlepseni sluzeb ! :oops: :oops:
---
Kdo uveri, nech se potom nedivi !! To vazne chteji posilat reklamy na mail nebo na telefony ??
Nebo snad vyrabovat bankovy ucet ??


Když pominu, že je příspěvek offtopic, tak tě přece nikdo nenutí Microsoft používat?
Kromě Apple máš ještě nepřeberný počet linuxových distribucí.

Já jim číslo dal a žádné reklamy nechodí. A jak už tu někdo psal, na internetu se toho dá zjistit spoustu i bez toho...
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: FB

Příspěvekod Zlámalík » stř 15 lis, 2023 11:25 pm

U Microsoftu bych se nebál. Oni mají ty systémy tak překombinované, že to vlastně ani nedokážou využít :lol:
Microsoft je náš zákazník, něco o tom vím. A reklamy mi nechodí, ani nic jiného.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: carter88, romino a 20 návštevníků