Naše profese

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Naše profese

Příspěvekod Martin Justiz » úte 05 bře, 2013 3:35 pm

tak ja sem Dj od roku 1994 a posledni 4 roky k tomu ridic smluvni dopravy
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Naše profese

Příspěvekod Jojo » stř 06 bře, 2013 6:03 pm

V pohode . Nerch sa Ti darí. Ale urcite nie si 50 ročný DJ. :D
Neplaceme, diskutujeme o tomto svete . Platis dane odvody pre tých starsich? :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Naše profese

Příspěvekod Doja » pát 08 bře, 2013 3:25 pm

Zdravím,
zrovna před týdnem jsem si také oddechnul. Dostal jsem potřetí ve stejné firmě na dobu určitou pracovní poměr. No a příště buď poletím a nebo? No a to nebo zatím nevím. Držím palce, ať něco najdete.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Re: Naše profese

Příspěvekod Mantra40 » stř 13 bře, 2013 5:28 pm

Zdravím všechny přítomně nepřítomné.Původním povoláním voják z povolání ale nyní již několik pětiletek strojař.Naposledy jsem pracoval bezmála 20 let na výrobě nových železničních vagonů.Jak někdo výše poznamenal - rodina tomu říká pracovní úchylka a já? Pracovní deformace.
Mantra40
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19 úno, 2013 6:33 pm
Bydliště: Zeměchy 10 440 01 LOUNY

Re: Naše profese

Příspěvekod Michael Hille » úte 19 bře, 2013 8:31 am

Zdravím vespolek!
Tak 2.července tohoto roku už to bude 6 let,co jsem se upsal dráze jako výpravčí.
Po průmce jsem neměl místo,tak mě čekala služba pod Libercem,sloužil jsem v Mníšku u Liberce kde to byla škola života,tam to jezdilo pěkně a byli dny,když si člověk neodskočil na wc...
Pak ze mě byl leťák a jezdil jsem do Hodkovic nad Mohelkou,fajn stanice,hodně kolejí,dlouhá,do oblouku.....rychlíky na Pardubice a hodně nákladů,to tam jezdilo deně.
Po roce a něco jsme byl přeloženej pod Děčín,dom.stanice Šluknov,kde jsem doteď a doufám že ještě dlouho budu. Hranice s D3,osobáci tu jezděj....s nákladama je to horší,tady bohužel vede silnice :-(.
Doufám,že vlaky tu budou jezdit dlouho,i když v případě nouze vím,kam bych se mohl uvrtat a byl bych taky spokojenej.

Dráze ZDAR!!!!
HO-Märklin M-Gleis,dříve ještě TT a dneska už jen eNko
Michael Hille
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 28 úno, 2013 6:01 pm
Bydliště: Velký Šenov-severní čechy

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 19 bře, 2013 1:17 pm

Tak jsem to asi zakřikl :? Dnes jsem obdržel novou smlouvu na dobu určitou,ale byl jsem nemile překvapen,že pouze na 6 měsíců :o Takže zase budu muset vyšlápnout spojku a dupnout na brzdu. :cry: A to jsem si už zase maloval,co si všechno nakoupím.No nic,nebudem to škrábat a uvidíme jak to nakonec dopadne.Ještě že,jsem si stačil alespoň něco nasyslit,teď zase nastane doba spořivá. :oops: Poslední dobou je ten život jak na houpačce,ale ty intervaly se nějak zkracují. :twisted:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod Jarda H. » úte 19 bře, 2013 6:34 pm

miroslav lengyel píše: .... Dnes jsem obdržel novou smlouvu na dobu určitou,ale byl jsem nemile překvapen,že pouze na 6 měsíců :o ...


Tak to je mi líto, Míro ! Bral jsem to tak, že tě nová práce (na dráze) pozitivně "nakopla" :lol: do života i modelaření ... ale snad se to zlepší !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 bře, 2013 6:32 am

Jardo tak snad má mise u firmy bude pokračovat i po těch šesti měsících a pokud ne,tak bych vzhledem k dovednostem,které jsem za ten rok a půl získal,měl snad sehnat práci jinde a rychleji než tomu bylo minule.Když máš dnes smlouvu na dobu neurčitou,tak Tě stejně nic neochrání před ztrátou zaměstnání,to jsem zažil minule.V podstatě jde jen o jakýsi pocit jistoty,že tu práci máš a od toho se asi budeme muset oprostit.V mém případě jde jen o to,zda koupit či nekoupit :D Průšvih je,že v takové situaci je dnes hromada lidí,sedí na penězích(co kdyby)a pak se lze těžko divit jak se hýbou obchody atd.
Jinak,že bych se z toho hroutil,tak to ne,jen mě to příšerně s..e,že si nemůžu pořídit další stroje. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod Houmr » stř 20 bře, 2013 6:56 am

Do písmene mohu jen souhlasit, přesně stejný zážitek mám i já v předminulém zaměstnání jsem měl smlouvu na dobu neurčitou pak firma neměla na platy, tak jsem dal výpověď a dodnes mi dluží 30000, ty už nikdy neuvidím :twisted: Ale jak píš Míra nemá cenu se z toho hroutit, dokud nejde o život tak jde o h....
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Naše profese

Příspěvekod Jarda H. » stř 20 bře, 2013 9:29 am

Houmr píše: .... Ale jak píš Míra nemá cenu se z toho hroutit, dokud nejde o život tak jde o h....


To Míra, Houmr : tak nějak to je :lol: jen čím je člověk starší, tím hůř to psychicky snáší !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 bře, 2013 2:03 pm

Jarda H. píše:
Houmr píše: .... Ale jak píš Míra nemá cenu se z toho hroutit, dokud nejde o život tak jde o h....


To Míra, Houmr : tak nějak to je :lol: jen čím je člověk starší, tím hůř to psychicky snáší !

Přesně kluci.Míra situaci určitě zvládne. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 21 bře, 2013 2:07 pm

milan ferdián píše:
Přesně kluci.Míra situaci určitě zvládne. :wink:


Co jiného mi taky zbývá :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod Hloubkar » pon 25 bře, 2013 12:49 pm

Já jsem koukal, že na webech agentur a pracáku nejsou úplně všechny volný místa, tak jsem si sednul k Streetview, projížděl dosažitelný okolí, koukal po cedulích s názvama firem, pak na jejich weby a ejhle. Objevil jsem 5 lukrativních pozic, který bych moh dělat. Zkuste to taky. Třeba něco vyjde :wink:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Naše profese

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 bře, 2013 2:06 pm

Hloubkar píše:Já jsem koukal, že na webech agentur a pracáku nejsou úplně všechny volný místa, tak jsem si sednul k Streetview, projížděl dosažitelný okolí, koukal po cedulích s názvama firem, pak na jejich weby a ejhle. Objevil jsem 5 lukrativních pozic, který bych moh dělat. Zkuste to taky. Třeba něco vyjde :wink:

Jestli se nemýlím,tak firmám od nového roku 2013 byla zrušena povinnost hlásit na úřady práce volná místa.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod boy.rough » pon 25 bře, 2013 7:19 pm

milan ferdián píše:
Hloubkar píše:Já jsem koukal, že na webech agentur a pracáku nejsou úplně všechny volný místa, tak jsem si sednul k Streetview, projížděl dosažitelný okolí, koukal po cedulích s názvama firem, pak na jejich weby a ejhle. Objevil jsem 5 lukrativních pozic, který bych moh dělat. Zkuste to taky. Třeba něco vyjde :wink:

Jestli se nemýlím,tak firmám od nového roku 2013 byla zrušena povinnost hlásit na úřady práce volná místa.


Milane, nemýlíš se. Proto také volná místa na ÚP moc nepřibývají.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků