Naše profese

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 26 bře, 2013 5:43 am

No je fakt,že ony ty nabídky,pokud byly,tak stejně většinou neexistovaly.Já se kolikrát pídil po práci,kterou jsem na ÚP našel a bylo mi sděleno,že už to dávno měli stáhnout.A to jsem tam svého času visel každý den.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod milancsd » pát 12 dub, 2013 6:50 pm

Ahoj ,pracuji jako kuchař ,po 28 letech praxe stále vařím rád jenom o iluze jsem přišel.
Modelařina a železnice mě drží od mých 12 let , je to skvělý relax.
Milan
Naposledy upravil milancsd dne úte 29 říj, 2013 8:45 pm, celkově upraveno 1
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Naše profese

Příspěvekod Hloubkar » čtv 18 dub, 2013 9:26 am

Tak se zadařilo a vod pondělka nastupuju do konstrukce. Solidedge bude teď můj největší přítel/nepřítel :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Naše profese

Příspěvekod Zx1974 » čtv 18 dub, 2013 6:47 pm

Předně gratuluji a ať se daří.

SolidEdge je vcelku pohodový, to s Pro/E bývá větší "sranda".
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Naše profese

Příspěvekod boy.rough » sob 22 bře, 2014 8:22 am

Ahoj,
tak po roce působení v SOKV ČB se mám dále rozvíjet. Firma mě vyslala na svářečský kurs do České Třebové. Celých 22 let jsem svařoval ilegálně :mrgreen: a nikdy to nikomu nevadilo. V roce 2012 jsem si zaplatil (ještě jako nezaměstnaný) základní kurz na svařování elektrickým obloukem (obalená elektroda) a CéÓčko, abych nějakou práci našel. Pak jsem tedy nastoupil do SOKV a od té doby jsem neudělal ani jednu housenku :oops: . Nyní mám skládat státní (evropskou) zkoušku.
Hm, tak to bude zajímavé :lol: .
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod Barbucha » sob 22 bře, 2014 8:32 am

Good luck :mrgreen: , jak ostatně říkáme my češtináři…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Naše profese

Příspěvekod Ferda » sob 22 bře, 2014 9:07 am

Jj, bez cetlu nesmíš dneska vůbec nic. Zato když máš cetl, tak se nikdo neptá jestli to taky umíš.

Pokud nejsi CSC, tak nesmíš napsat ani teorii relativity!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Naše profese

Příspěvekod czhunter » sob 22 bře, 2014 9:10 pm

Já jsem profesně přišel k železnici jako slepý k houslím.

Ale jsem autor designu interiéru tramvají Škoda 26T (Miskolc) a 28T (Konya) a exteriéru 29T/30T (Bratislava).
Také jsem pracoval na studiích kabiny strojvůdce pro CZ Loko, služebního oddílu a záchodu pro jednotky Stadler, a náš největší "majstrštyk" je design exteriéru NIM Express (vlaku Škoda pro trať Norimberk-Ingolstadt-Mnichov).

Snažíme se držet prapor českého průmyslu hrdě vzhůru a snad se to lidem líbí :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Naše profese

Příspěvekod hank » ned 23 bře, 2014 6:14 pm

Je to možný, že jsem tohle vlákno objevil až po 6 letech...? :roll: Nebo už jsem na něj mezitím zase zapomněl? :lol:

Jsem vzděláním inženýr chemie, obor technologie papíru a celulózy, letos už 35 let praxe. (Už bych mohl stříhat metr do důchodu...) Papír jsem vyráběl, pak taky zpracovával (výroba vlnitých lepenek a kartonáže), v divokých devadesátých jsem si na chvíli odskočil i do "těžké" chemie, papír jsem prodával z fabriky i z papírenského velkoobchodu, no a poslední už skoro 3 roky prodávám papírenské stroje z čistě české fabriky, jedné z posledních, která tady nezapomněla, jak se konstruují, projektují, vyrábějí, kompletují, montují a zprovozňují velké investiční celky, a to z 98% na export - do bývalého SSSR, na Střední Východ, do Indie, do Jižní Ameriky, občas něco i do Evropy a 2% tržeb děláme dokonce i v Čechách a na Slovensku... Prošel jsem profese kvalifikované dělnické, funkce středně technické i nižší a střední řídící, ale od r. 2000 jsem už pořád jen obyčejný (i když většinou slušně placený) zaměstnanecký pěšák na bitevním poli kšeftu. Někdy je to opravdu doslova boj - národy z některých zemí, kam jezdím, jsou zvyklé dělat kšefty už nejmíň 2000 let a dělaly je už v dobách, kdy si naši předci nadšeně rozbíjeli hlavy sekeromlaty ... :twisted:

Zaměstnavatele už ani nepočítám, stěhoval jsem se v životě celkem (když počítám i stěhování rodičů v mém dětství a když nepočítám případy uvnitř jedné obce nebo města) devětkrát, většinou kvůli práci (a doufám, že na dvouciferné číslo už to v tomhle životě nedotáhnu...).

Ještě jsem zapomněl podotkout, že i s dráhou jsem měl profesně něco společného nejen jako zástupce přepravce: V jedné z těch fabrik jsem v 80. letech měl kumulovanou funkci správce vlečky, takže jsem musel mít drážní zkoušky na úrovni vlakvedoucího nákladních vlaků/vedoucího posunu/tranzitéra-přípraváře. A byla to služba jako řemen, přes 2 km kolejí, 4 výhybky, jedna vlastní lokomotiva (V 60) a jedna pronajatá od ČSD (T 444.1), denní vykládka 8/nakládka přes 20 vozových jednotek, časté spory s náčelnicí přípojové stanice :mrgreen: ... Ale vzpomínám na to rád, i když tam byly drsné podmínky.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Naše profese

Příspěvekod milostt » ned 23 bře, 2014 6:27 pm

Tak já také přispěji s troškou do mlýna, nevím kde se ve mě vzala ta závislost na dráze, široko daleko v rodině nikdo na dráze nedělal ,spíše naše rodina byla po několik generací v cechu pošmistrovském a vlastně i do dnes v něm přetrvává, jen já se minul povoláním.Po sportovní kariéře jsem se začal věnovat nákladní dopravě co by speditér a touto profesi se zabývám dodnes .Jinak věk 43 železniční modely od 13 let, a to jsem si myslel že stačí být modelář , až tak po 30 jsem si uvědomil , že k tomu abych mohl pořádně modelařit , tak se musím zajímat i o skutečnou železnici.
milostt
http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Naše profese

Příspěvekod stoupa » ned 23 bře, 2014 7:36 pm

:lol: ahoj, tak já 11 let elektrotechnika a 9 optika...až na to houby uvidíte, stavte se ke Stoupovi :lol: ..
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 bře, 2014 6:00 am

stoupa píše::lol: ahoj, tak já 11 let elektrotechnika a 9 optika...až na to houby uvidíte, stavte se ke Stoupovi :lol: ..

Tohle bych radši moc nenabízel,protože bys taky mohl mít brzo frontu až na náměstí. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod Barbucha » pon 24 bře, 2014 7:48 am

To je fakt, vidím prd na blízko i na dálku. Protislužbou můžu vyprojektovat nějakej kanál nebo vodu, případně i plyn :-D.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Naše profese

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 bře, 2014 12:57 pm

Tak na dálku vidím dobře,jinak bych nemohl dělat na kolejích.Na čtení už holt musím mít brejle a na modelaření dokonce dvoje. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naše profese

Příspěvekod polarniliska » úte 25 bře, 2014 8:24 pm

Ahoj. Já se taky přidám. Vyrábím klarinety a opravuji dřevěné hudební nástroje a vyrábím některé příslušenství pro výrobu a opravu hudebních nástrojů.
Uživatelský avatar
polarniliska
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12 lis, 2013 9:57 pm
Bydliště: Kraslice

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků