Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod PepinTt » stř 27 úno, 2019 1:34 pm

Ronoath píše:Zdá se mi postřeh s povrchovou úpravou trochu mimo - neptá se obecně na MTB, kde bych s tím souhlasil, ale přímo na tento stroj. Mám ho doma, a má jedinou vadu - viz foto. Na levé škatuli se světly je trochu černé z pruhu. Jinak se model povedl velmi dobře.

Úplně mimo ne ,povrchová je vyloženě ne podle typu ale kus od kusu .Na povrchovku si tady stěžuje většina napříč měřítky a je to dokonce vidět na některých fotkách na stránkách MTB. Měl jsem Brejlovce v TT kupovaného přes e-shop - katastrofa po všech směrech (rozmázlé potisky,hlučný,pomalý ,sekajici se kinematiky,jízda nic moc, po čase šel do světa a nahradil ho Kuehn.Nedávno jsem neodolal a koupil prototipovou Barču 749.006 v TT(jednu z posledních co se dala koupit).Bral jsem ji přímo na prodejně ale na 50 cm rovné koleji toho moc nepoznám. Povrchovka o.k.(trochu zástřik na zaluziích),velká hlučnost,aby trochu solidně jezdila,musel jsem nasadit jiný motor,musel jsem uvolnit podvozky aby zatáčely na vyhybkách,kabina po tmě svítila jak lampion a horní reflektory svítily jak bludičky.Všechny popsané chyby jsou konstrukční.Než jsem se pustil do úprav chtěl jsem reklamovat ,ale prodejce mi sdělil ,že už je u výrobce vyprodaná, jezdí tak +- stejně všechny a že mu přišly tři a ta moje byla nejlepší, ty ostatní musel vrátit výrobci. Za 3,5tis.docela humus ,ale nikdo jiný prototipovou neudělá tak jsem si ji nechal a pustil jsem se do úprav .Bez zásahů by s ní šlo jezdit jen po ovále a to mizerně. No a od té doby už mi tato značka nesmí do domu.Na stání ve vitrine je to moc drahé. Ale jak jem už psal s HO je to možná lepší, to nemohu posoudit,ale podle toho co se tady v diskusních píše a co mně vykládal prodejce, jsi spíš měl štěstí na kus.Já osobně bych pro začátek synovi koupil něco od Pika nebo nějaký start od Roca (Pokud nezáleží na detailech )
Jinak je to stejně jedno,protože je model vyprodaný.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 úno, 2019 4:17 pm

Kluci,jestli jsou modely stříkaný v Číně,tak ti kašlou na to jestli jste spokojeni nebo ne.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod PepinTt » stř 27 úno, 2019 5:51 pm

V tom to nebude,v Číně dělá Piko (někde tady nebo na K-reportu byl odkaz videa na jejich výrobu v Číně),Kuehn (jejich Barče údajně už plavou do Evropy),Roco a pravděpodobně i něco pro Tilliga.U nikoho z nich takové problémy nejsou (každý má nějaké mušky, ale když je něco zásadního snaží se sjednat nápravu ) .Navíc si myslím ,že malé série mutaci MTB by se v Číně neoplatili. Spíš si nechá nadělat komponenty a ty pak skládají tady včetně laku.A očividně u číňanů jedou na cenu,a od toho se odvíjí zbytek.Na nějaké ohlasy trhu kašlou, protože při počtu a atraktivnosti zbarvení a tipů stejně většinu prodají a modeláři si to opraví, dodělají, nebo použijí jako dekoraci kolejiště či vitriny.Tak proč něco měnit .Jak říká známý -co nevidim bez brejlí z metru, to mně nevadí
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod Polabský » stř 27 úno, 2019 7:52 pm

Jen pro zdejší jazykový koutek na předcházející stránce.
Jsme víceméně uzavřená společnost (registrace) lidí se společnými zájmy o železnici různých měřítek, dob atd. ......
Někteří se zde snaží relativně dlouhou dobu rozvíjet tyto stránky a společně si pomáhat.
Používáme velmi často i slangové a hovorové výrazy, hlavně pro srozumitelnost odborných témat.
Jsou mezi námi i lidé s různými drobnými ale i většími zdravotními trably.
Občas se i uklepneme, u ch ztrácíme h :oops: . Někdy po sobě nečteme, jak chvátáme s odpovědí, či myšlenkou :o .
Nechci být ZORRO mstitel ale štve mě velmi silně, když někdo píše úplně jednoznačně totální "peachoviny" :roll: , i přes zuřivé chybové vlnovky zdejšího texťáku. Bohužel je někdy i úroveň dotazů velmi nízká a spousta otázek se dá během několika kliků snadno "vygůůglit"
Hezký večer Všem :mrgreen: !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod tomas1980 » sob 02 bře, 2019 12:51 pm

Polabský píše:
tomas1980 píše:
Polabský píše:Nepřekvapila.


MŮŽEŠ TO NĚJAK ROHRNOUT JEDNÁ SE MĚ O TO JI DIG ABY SI NÍM MOHL JEZDIT PRCEK LDYŽ JI ZA ČAS ZNIČÍ NEBUDE MĚ TO TAK VADIT JAKO KDYBY ZNIČIL NĚJAKÝ JINÝ KOUSEK


Akou rečou to hovoritě :shock: ??
ELBŽUCH MRŤOUCH ULALÁ.
Hezký den Všem :mrgreen:


omlouvám s teda za úpravy sem disletit a disgrafik .. občas prostě písno nezvládám a děkuji všem těm co hodnotily mašinku a ne mě a jen tak nedělám pro pro chlapce ale prvorozená je dcera a mašinky se jí strašně líbý
tomas1980
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 10 pro, 2018 12:31 pm

Re: Motorová lokomotiva řady T448.0793 (H0 modely.biz

Příspěvekod Polabský » sob 02 bře, 2019 4:33 pm

Vážený kolego,
omlouvám se Vám za nechtěné nactiutrhání.
Z Vašeho projevu to skutečně spíše vypadalo jako projev nějakého pubertálního mlaďocha, co veškerou komunikaci mydlí z nějakého děsně chytrého mobilu, nebo z toho malého chytrého honícího prkýnka.
Reakce byla z mé strany zjevně nepřiměřená a mrzí mě to :oops:
Přeji nejen Vám ale Všem hezký den.

P.S. Z vlastní zkušenosti doporučuji pro dceru ale pro každého prcka pro začátek něco opravdu poměrně "blbuvzdorného" . Zároveň se jí snažit od samého počátku vést k samostatnosti v ovládání modelu.
Postupně přidávat i další úkoly, jako jednoduché stavění vlakové cesty, posun a podobně.
Silně to podpoří rozvoj logického uvažování ale i motoriky a postřehu.
Zpočátku to může být sic pro Vás trošku náročnější na nervy :mrgreen: . Ať se daří !!!!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron