Anketa na V.díl

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o V.díl ?

ano
68
96%
ne
3
4%
 
Celkem hlasů : 71

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod Brejla » stř 05 pro, 2018 6:22 pm

milan ferdián píše:
HonzaM píše:
milan ferdián píše:Začátek ankety je slibný a děkujeme za váš zájem. Našly se další plánky, ale v modulech,které hlavně potěší N-kaře a to v počtu 30 plánků a nezvyklý bonus.Ten neprozradíme, aby zde náhodou nevypuklo "davové šílenství" :wink: :mrgreen: .S tím ale poskočila cena.Snažíme se vás včas informovat o změnách v publikaci.

Bylo by možné tuhle dost nejasnou informaci vysvělit? Za prvé, co je míněno "v modulech", jsou to tedy návrhy pro stavbu modulů a ne samostatných kolejišť? Za druhé, co je míněno tím "nezvyklým bonusem". Za třetí, o jaké zvýšení ceny by se přiblžně jednalo, je to v řádu jednotek nebo desítek procent?
Před časem jsi Milane nedávno označil za dobrý nápad některý plánek pro H0 představit i v TT a N, aby bylo zřejmé, o co méně místa na provozně stejné řešení v menších měřítkách stačí, nebo naopak zvolit určité konktrétní rozměry plochy kterou má uživatel k dispozici a ukázat co se na tu plochu o kolik méně se tam vejde v H0, než v TT nebo v N. Počítáš s něčím takovým v připravované publikaci?
Je jasné, že v H0 jsou nejlepší detaily a největší výběr vozidel, na druhé straně lze v N na stejné ploše postavit provozně mnohem zajímavější kolejiště. Jako vždy je v životě prakticky vždy nutné volit kompromis a je dobré zejména těm kdo se chystají začít poskytnout začínajícím informace usnadňující rozhodování. Je pak na každém se rozhodnout, čemu dá přednost.

Promiňte,ale manžel zde nekomunikuje.
V.F.


Velmi oceňuji paní Věro Vaši velice diplomatickou, uvážlivou odpověď.
Co jiného lze odpovědět člověku, který má veliký podíl na tom, co se stalo, jedinou jeho starostí je upozornit na drobnou chybku v pravopise a sám v příspěvku napáchat takové množství gramatických a pravopisných chyb, že by se za ně musel stydět i žák prvního stupně základní školy.........
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod hopeter » stř 05 pro, 2018 6:57 pm

HonzoM nezlob prosím , my už opravdu víme , že eNko potřebuje nejméně místa. Mě osobně stačí námět v jakémkoliv měřítku a násobení nebo dělení zvládnu abych si to přepočítal na svoji velikost. :wink:

Paní Věro díky za informace k připravovaným knihám a Milanovi přeji ať se mu dílo daří. Těším se na jeho knihy v jakémkoliv rozsahu a s cenou si hlavu nelámu :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod jafobe » stř 05 pro, 2018 8:07 pm

I já budu rád za jakékoliv plánky, měřítko je pro mně zcela nepodstatný detail, stejně jako pro některé další, na rozdíl od ztvárnění daného návrhu, a v tom je Milan jednička. ;-) A ceny za takové knížky neřeším, to si radši odpustím nějaké zmenšené železniční vozidlo.
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod HonzaM » čtv 06 pro, 2018 7:51 am

Brejla píše:Velmi oceňuji paní Věro Vaši velice diplomatickou, uvážlivou odpověď.
Co jiného lze odpovědět člověku, který má veliký podíl na tom, co se stalo

Jak mám rozumět trvzení že mám podíl na tom co se stalo? Na čem bych měl podle Tebe mít podíl? To je naprostý nesmysl.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod Fox » čtv 06 pro, 2018 8:14 am

Toto vlákno by mělo být o anketě zájmu o V. díl :!: K tomu jako (stále) začátečník mohu jen dodat, že zájem je - a může tam být prakticky cokoliv. Nemám vůbec žádné obavy o kvalitu a využitelnost. Vždyť jde hlavně o INSPIRACI a ne o návody jako k automatické pračce.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod HonzaM » čtv 06 pro, 2018 8:18 am

hopeter píše:HonzoM nezlob prosím , my už opravdu víme , že eNko potřebuje nejméně místa.

Jistěže zkušení modeláři to vědí, ale Ti kdo se chystají začít ne. A pro ně to Milan měl v úmyslu udělat, ovšem nevím zda tento jeho názor napsal opravdu on, nebo jeho manželka Věra. Je jistě dobře, že jsme se teď tady dověděli, s kým vlastně v této diskuzi komunikujeme.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod sidlo » čtv 06 pro, 2018 8:20 am

Souhlas s Foxem. Milan dělá skvělé plánky. Jsou bezvadně zpracované v geometrii, mají smysluplný provoz, jedinečné využití místa, skvěle graficky zpracováno, plánky mají příběh. Každý Milanův plánek je pro mě velkou inspirací.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod milan ferdián » čtv 06 pro, 2018 9:18 am

Reakce na připomínky HonzaM.
1) jednalo se o 30 plánků jednotlivých modulů ve velikosti "N"
2) nezvyklý bonus měl být bezplatným bonusem,třešničkou na dortu
3) zvýšení ceny bylo spojeno s bodem 1

Manžel po uvážení a nad osobou která podala připomínky,rozhodl takto.HonzaM měl nebo má určité obavy,že by pro vás zájemce zvýšení orientační ceny publikace bylo finančně neúnosné.Proto,ruší:
- 30 kolejových plánků modulů v N-ku -
- nezvyklý bonus (později budete informováni o jakou náplň bonusu se jednalo) -
- zrušení zvýšení orientační ceny publikace -

Aktuální obsah publikace V.díl
H0 - 10
TT - 39
N - 1
Celkově 50 kolejových plánků kolejišť.Ty jsou dokončené a budou jen dotextovány.Původní doprovodné kresby byly ponechány a jen se publikace doplní fotkami.

Cena publikace byla udána, jak jsem se zmiňovala, jako orientační,protože po novém roce dochází v České republice navýšení cen všech nákladů.
V.F.
edit O.T.
Komunikace (tento O.T.příspěvek patří do vlákna "Minulost",než zde,přes to musím reagovat)
Manžel po odchodu 23.října 2018 z DF odmítal komunikovat s kýmkoliv.Soustředil se na práci, veškeré úsilí a energií věnuje na dokončení IV.dílu.Dlouhodobě jsem manžela přemlouvala,aby aspoň komunikoval s vámi věrnými.Došlo ke kompromisu a já jsem zde,ale jen dočasně.Při zpracovávaní podkladů IV.dílu manžel našel ve svém velkém archívu další plánky kolejišť.
Při ověřování jsem zjistila,že plánky byly zveřejněny na internetu,ale né publikačně.V.díl vznikl zcela náhodně a neplá-nováně.HonzaM jen chce vyvolávat konflikty s mým manželem (Nekoupil si nikdy od manžela žádnou publikaci,proto ne-
chápu jeho starost o obsah knihy.O modelaření mu vůbec nejde.).Jak všichni víte, má podíl na poškozování dobrého jména manžela u modelářské veřejnosti (viz. příklad neonový příspěvek).
V.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod Ronoath » čtv 06 pro, 2018 9:43 am

Krásný příklad, jak jeden člověk dokáže... mnohé.

Milane, Tvé publikace jsou pro mě radostí modelaření. Když někde něco pokazím, vozidlo nevypadá, jak jsem si představoval, jezdí mizerně, krajina se rozpadá a dráty od kolejnic upadávají, uchýlím se k Tvým publikacím a zasním se, jak je stejně zmenšený svět mašinek, kolejí a vagónků krásný...

Nemívám tendence škemrat, ale teď ano. Prosím, přehodnoť své rozhodnutí v prospěch těch, kteří nad Tvými plánky tak rádi nechávají plynout čas a považují ho za ten nejlépe strávený...

Nevím, jak Ti jinak dát najevo, že opravdu stojím za každý kousek místa připravovaných publikací... Prosím...
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod Dusan » čtv 06 pro, 2018 10:23 am

milan ferdián píše:Reakce na připomínky HonzaM.
1) jednalo se o 30 plánků jednotlivých modulů ve velikosti "N"
2) nezvyklý bonus měl být bezplatným bonusem,třešničkou na dortu
3) zvýšení ceny bylo spojeno s bodem 1

Manžel po uvážení a nad osobou která podala připomínky,rozhodl takto.HonzaM měl nebo má určité obavy,že by pro vás zájemce zvýšení orientační ceny publikace bylo finančně neúnosné.Proto,ruší:
- 30 kolejových plánků modulů v N-ku -
- nezvyklý bonus (později budete informováni o jakou náplň bonusu se jednalo) -
- zrušení zvýšení orientační ceny publikace -

Aktuální obsah publikace V.díl
H0 - 10
TT - 39
N - 1
Celkově 50 kolejových plánků kolejišť.Ty jsou dokončené a budou jen dotextovány.Původní doprovodné kresby byly ponechány a jen se publikace doplní fotkami.

Cena publikace byla udána, jak jsem se zmiňovala, jako orientační,protože po novém roce dochází v České republice navýšení cen všech nákladů.
V.F.
edit O.T.
Komunikace (tento O.T.příspěvek patří do vlákna "Minulost",než zde,přes to musím reagovat)
Manžel po odchodu 23.října 2018 z DF odmítal komunikovat s kýmkoliv.Soustředil se na práci, veškeré úsilí a energií věnuje na dokončení IV.dílu.Dlouhodobě jsem manžela přemlouvala,aby aspoň komunikoval s vámi věrnými.Došlo ke kompromisu a já jsem zde,ale jen dočasně.Při zpracovávaní podkladů IV.dílu manžel našel ve svém velkém archívu další plánky kolejišť.
Při ověřování jsem zjistila,že plánky byly zveřejněny na internetu,ale né publikačně.V.díl vznikl zcela náhodně a neplá-nováně.HonzaM jen chce vyvolávat konflikty s mým manželem (Nekoupil si nikdy od manžela žádnou publikaci,proto ne-
chápu jeho starost o obsah knihy.O modelaření mu vůbec nejde.).Jak všichni víte, má podíl na poškozování dobrého jména manžela u modelářské veřejnosti (viz. příklad neonový příspěvek).
V.

Evidentně se to tu zase zvrhává k nějakým historickým žabomyším válkám :-) Za mne jako nezúčstněné osoby jen z toho co tu proběhlo můžu úvést jen to, že Milane prosím kresli, vrať tam těch 30 plánků, nevyptávej se zde jestli má něco stát korunu nebo dvě, protože řešit v době kdy pivo stojí 40kaček vyšší cenu plánované knihy v poměru k přidané hodnotě, kterou to přinese je zcela zbytečné.
Jo a pane Merhaut, Vy jděte do zádele, jestli máte nějaký osobní problém s některými lidmi, bude lepší, když se jim vyhnete a budete šetřit své nervy. Howg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod Střelec » čtv 06 pro, 2018 10:23 am

Pětku bych bral, ale raději v redukované podobě - s tlustší knihou se hůř pracuje. Osočovat někoho za to, že se zeptá na detaily, je poněkud kontraproduktivní.
Už proto, že 30 modulů stačí při zavedeném grafickém standardu zpracování na další knihu - specializovanou na moduly. Poukázat na změnu rozměrů v závislosti na měřítku a případně geometrii kolejiva je rozhodně přínosné - nejen pro začátečníky.

Velmi zajímavé by bylo jeden modul (resp. nejednodušší plánek) do detailu konkretizovat - tedy zpracovat ho nejen pro konkrétní typ kolejiva, ale i pro určité stavby (dle normálií) od některého z našich (půjde-li o předlohu ČSD/ČD), nebo zahraničních výrobců (u předloh z ciziny). V reálu by se o to mohli postarat stavitelé konkrétního měřítka - bylo by zajímavé doplnit publikaci o fotografie jednoho modulu v daném měřítku, ale zpracovaného pokaždé někým jiným a výhradně se stavbami či doplňky od jediného výrobce na jednom modulu.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod hank » čtv 06 pro, 2018 10:31 am

HonzaM píše:Jak mám rozumět tvrzení že mám podíl na tom co se stalo?


Kdybys byl mlčel, byl bys mohl zůstat filosofem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod vvitty » čtv 06 pro, 2018 11:21 am

milan ferdián píše:Reakce na připomínky HonzaM.
1) jednalo se o 30 plánků jednotlivých modulů ve velikosti "N"
2) nezvyklý bonus měl být bezplatným bonusem,třešničkou na dortu
3) zvýšení ceny bylo spojeno s bodem 1

Manžel po uvážení a nad osobou která podala připomínky,rozhodl takto.HonzaM měl nebo má určité obavy,že by pro vás zájemce zvýšení orientační ceny publikace bylo finančně neúnosné.Proto,ruší:
- 30 kolejových plánků modulů v N-ku -
- nezvyklý bonus (později budete informováni o jakou náplň bonusu se jednalo) -
- zrušení zvýšení orientační ceny publikace -


Nenechte se prosim rozhodit a otravit rypavym jedincem, nevim jak velke zvyseni by to bylo ale osobne povazuji cenu do 999.- Kc za unosnou s ohledem na obvyklou kvalitu obsahu. S ohledem na ohlas u predchozich dilu bych tipnul ze to bude zkousnutelne i pro vetsinu zajemcu. Osobne ji povazuji i za vhodny darek k nejakemu vyroci, pod stromecek nebo tak a vzdy se na ni muze slozit nekolik darujicich pribuznych... vzdyt je to nanejvys jeden dil za rok.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod milan ferdián » čtv 06 pro, 2018 11:48 am

Ronoath píše:Krásný příklad, jak jeden člověk dokáže... mnohé.

Milane, Tvé publikace jsou pro mě radostí modelaření. Když někde něco pokazím, vozidlo nevypadá, jak jsem si představoval, jezdí mizerně, krajina se rozpadá a dráty od kolejnic upadávají, uchýlím se k Tvým publikacím a zasním se, jak je stejně zmenšený svět mašinek, kolejí a vagónků krásný...

Nemívám tendence škemrat, ale teď ano. Prosím, přehodnoť své rozhodnutí v prospěch těch, kteří nad Tvými plánky tak rádi nechávají plynout čas a považují ho za ten nejlépe strávený...

Nevím, jak Ti jinak dát najevo, že opravdu stojím za každý kousek místa připravovaných publikací... Prosím...

Dáváte mi těžký úkol,ale ze staré známosti,zkusím manžela umluvit.
Dusan píše:Evidentně se to tu zase zvrhává k nějakým historickým žabomyším válkám :-) Za mne jako nezúčstněné osoby jen z toho co tu proběhlo můžu úvést jen to, že Milane prosím kresli, vrať tam těch 30 plánků, nevyptávej se zde jestli má něco stát korunu nebo dvě, protože řešit v době kdy pivo stojí 40kaček vyšší cenu plánované knihy v poměru k přidané hodnotě, kterou to přinese je zcela zbytečné.

Neměla jsem zájem,aby se takto anketa zvrhla.Po zkušenostech co máme s panem HonzaM,jsem velmi ostražitá,opatrná a za svým manželem si stojím.Snažila jsem se být v informacích o publikaci vstřícná.Neustále myslíme i na ty,kteří publika-
ci berou i jako hodnotný dárek pro sebe nebo pro své přátele.
Střelec píše:Pětku bych bral, ale raději v redukované podobě - s tlustší knihou se hůř pracuje. Osočovat někoho za to, že se zeptá na detaily, je poněkud kontraproduktivní.

Běží jen anketa.Odpověděla jsem korektně na připomínky HonzaM.Nevidím nikde z mé strany osočování.


Vám všem děkuji za pozitivní ohlasy.Byla jsem upozorněna,že nemám právo zde zastupovat manžela.Mám se řádně zaregistrovat,ale o to já,promiňte mi,nemám zájem.Mám svoje koníčky a už chápu manželovo varování."...na DF jsou skvělí a výjimeční lidé,takřka celá komunita,ale vždy se najde někdo,který tuto radost a pohodu vždy pokazí..".
Ozvu se vám ještě v sobotu na reakci ankety IV.dílu.
S přáním příjemné prožití vánočních svátků a Nového roku 2019
Věra Ferdiánová
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Anketa na V.díl

Příspěvekod vvitty » čtv 06 pro, 2018 12:30 pm

milan ferdián píše:...Byla jsem upozorněna,že nemám právo zde zastupovat manžela.Mám se řádně zaregistrovat,ale o to já,promiňte mi,nemám zájem.Mám svoje koníčky a už chápu manželovo varování."...na DF jsou skvělí a výjimeční lidé,takřka celá komunita,ale vždy se najde někdo,který tuto radost a pohodu vždy pokazí..". ...
Věra Ferdiánová


Pokud jste nebyla upozorněna administrátorem nebo majitelem diskuzního fóra tak doporučuji názor daného uživatele ignorovat.
Přeji krásné svátky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků