MP1

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: MP1

Příspěvekod fulda » pon 15 črc, 2019 4:58 pm

HonzaM píše:Mám na mysli tohle, napsal jsi to 5.7.:
Pokud se nebavíme o systematické chybě, kdy přestavník NIKDY nedojede do koncové polohy, ale jen o náhodné chybě kdy OBČAS do koncové polohy dojede později, pak certifikovaný dekodér tuto situaci rozpozná. Také správně rozpozná, že uživatel během přestavování změnil názor a přehodil výhybku na druhou stranu a dojede s přestavníkem na tu stranu, kterou uživatel požadoval.
Asi bys měl vysvětlit jak jsi to mínil. Nepsal jsi sice nic o stisku tlačítka, ale o změně názoru uživatele a přehození na druhou stranu (než uživatel původně požadoval ?).
Tento post je pod mojí úroveň. Na hádání o pitomostech je TADY jiný odborník, já půjdu raději TADY s Bohoušem řešit to ovládání myšlenkou, tam je větší šance na úspěch.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fulda

Příspěvekod sidlo » pon 15 črc, 2019 6:19 pm

fulda píše:
sidlo píše:Namísto dobrých rad bych doporučil opravovat chybné výroky už v počátku.
Cože? Mám dělat cenzora nebo co?

Na některé posty reaguješ velmi rychle. Je to tvůj výběr na co reaguješ a na co nereaguješ.

U výše zmíněného výroku autor vystupoval jako: dekodér si evidentně chce koupit, s konstrukcí a vlastnostmi je evidentně dobře obeznámen. U výše zmíněného výroku jsem neměl důvod pochybovat o znalostech autora.

Ostatně mohu reagovat stejnou otázkou: Cože? Mám lustrovat autory příspěvků nebo co?
sidlo

Příspěvekod hopeter » pon 15 črc, 2019 6:44 pm

Pánové obdivuji vaši výdrž chytání za slovíčka , házení špíny na druhé a samochvály. Proč je to vždycky v tématu o elektrice a stejní účastníci... :?
Nechcete se raději pochlubit něčím z modelařiny pro inspiraci a potěchu čtenářů fóra ?

werich.jpg
werich.jpg (20.76 KiB) Zobrazeno 536 krát

Zdroj: obrázky.cz.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod fulda » pon 15 črc, 2019 6:47 pm

sidlo píše:U výše zmíněného výroku autor vystupoval jako: dekodér si evidentně chce koupit, s konstrukcí a vlastnostmi je evidentně dobře obeznámen. U výše zmíněného výroku jsem neměl důvod pochybovat o znalostech autora.
Reaguji tak rychle, kolik mám zrovna času a nálady. Někdy rychleji a někdy tak pomalu, že vlastně nereaguji vůbec a počkám jak to dopadne. U některých vláken se tvářím, že je vůbec nevidím.

Už mnohokrát jsem tu napsal, že je lepší si ověřovat fakta a nevytvářet úsudky. A poučil se někdo?

sidlo píše:Ostatně mohu reagovat stejnou otázkou: Cože? Mám lustrovat autory příspěvků nebo co?
Klidně, dělej si co chceš.
fulda

Příspěvekod fulda » pon 15 črc, 2019 6:57 pm

hopeter píše:Proč je to vždycky v tématu o elektrice a stejní účastníci... :?
To máš tak - jsou tu lidé, kteří si myslí, že to co dělají je to jediné a správné a odmítají se podívat na problematiku očima někoho jiného. Pak svou představu a fantazii prosazují jako pravdu a když jim někdo řekne, že to pravda není, tak se strašně zlobí. Někteří se snaží zopakovat svojí hloupost tolikrát, že věří tomu, že z ní jednou bude pravda.
hopeter píše:Nechcete se raději pochlubit něčím z modelařiny pro inspiraci a potěchu čtenářů fóra ?
To já moc nemohu, mé kolejiště vůbec neodpovídá žádné realitě, je to snůška hraček a hejblátek jen pro moje potěšení. Není zařazená do žádné epochy a jezdí si po ní naprosto nesourodé soupravy (ano, včetně mašinky Tomáše). Ale já to tak mám rád.
fulda

Příspěvekod sidlo » pon 15 črc, 2019 6:59 pm

hopeter píše:Nechcete se raději pochlubit něčím z modelařiny pro inspiraci a potěchu čtenářů fóra ?

Jo, to bych chtěl. Ale než něco kloudného dám dohromady, tak mi to zabere hrozně času. Doufám, že do konce roku ještě něco vytvořím.
sidlo

Příspěvekod prcek » pon 15 črc, 2019 7:37 pm

Prosim zucastnene o kratkou pauzu - dosel mi popcorn a cola :-)
prcek

Příspěvekod HonzaM » úte 16 črc, 2019 1:48 pm

Do tématu "modul stanice pro testování" jsem dal pár obrázků modulu Čachnova.
N, epocha 5,6, DR5000, TC9 Gold
http://www.1ku160.cz
HonzaM

Příspěvekod Morris Zapp » ned 18 srp, 2019 2:42 pm

Nechápu, jak je tohle fórum moderováno, když přestavník MP1 je v sekci "off topic"... :roll:

Z nějakých důvodů jsem si pořídil své první dva (fungl nové MP1 dvoušroubkové) a jeden vykazuje přesně tu vadu, jaká tady byla popisována: zůstává viset v jedné krajní poloze a nejde z ní elektricky dostat, jenom mechanicky. Zkoušel jsem je "nasucho", ještě před zabudováním do stanice, takže přítlakem nebo tak něco to být nemůže.

Na tvrdé závěry jsou dva kusy příliš malý statistický vzorek, ale slovíčko "šmejd" se neodbytně objevuje na pozadí... :cry:
TT, moduly, epocha III/IV
Morris Zapp

Příspěvekod Jarda H. » ned 18 srp, 2019 4:08 pm

Morris Zapp píše:Nechápu, jak je tohle fórum moderováno, když přestavník MP1 je v sekci "off topic"... :roll:

Já se zase divím, jak tohle bohužel můžeš napsat ?! Schválně se obrň trpělivostí a přečti si posledních 14 stránek tzv. diskuze :roll: ! 95% příspěvků je zcela mimo .... vidím to jako běžný trend posledních měsíců, kolik vláken skončilo podobně ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Jarda H.

Příspěvekod Morris Zapp » ned 18 srp, 2019 6:09 pm

A zdejší moderátpoři nemají mocné nástroje, jako gumy a bany? Fakt se chci o MP1 něco dozvědět, zkušenosti ostatních a tak... - a to mi na modelářském fóru skutečně nepřijde jako off-topic.
TT, moduly, epocha III/IV
Morris Zapp

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 srp, 2019 7:43 pm

Sašo,to by jsi musel zažít,jak vyvádějí,když se jím smaže příspěvek.Proto ty vlákna jsou tam kde jsou,ale zrovna toto vlákno bylo autorem založeno zde. :wink:
Milan
milan ferdián

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)