Pro zasmání

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Vladimír_B » pon 12 črc, 2010 3:28 pm

Martin HO píše:Vím - geniové byli v lecčems vyjímeční, ale tolik geniů mezi námi přece jen asi není.
Já bych si dovolil jen takovou drobnůstku :oops: kořenem výše protučnělého slova není jímka, ale výjimka :wink: Splést se může každý, to se občas stává...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Hloubkar » pon 12 črc, 2010 4:29 pm

[quote="juroH0"]To Hloubkar: Ja som sa pousmial nad Tvojím podpisom. Veď si ho skúste zväčšiť 8)
Při řešení prostor mě nic jinýho nenapadlo :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Pro zasmání

Příspěvekod boy.rough » pon 12 črc, 2010 7:02 pm

Hloubkar píše:
juroH0 píše:To Hloubkar: Ja som sa pousmial nad Tvojím podpisom. Veď si ho skúste zväčšiť 8)
Při řešení prostor mě nic jinýho nenapadlo :D


Takže také nemáš hrad, viď :?: :!:
Neboj, nejsi sám :D .
Ahoj.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Martin HO » pon 12 črc, 2010 9:01 pm

Vladimír_B píše:
Martin HO píše:Vím - geniové byli v lecčems vyjímeční, ale tolik geniů mezi námi přece jen asi není.
Já bych si dovolil jen takovou drobnůstku :oops: kořenem výše protučnělého slova není jímka, ale výjimka :wink: Splést se může každý, to se občas stává...

Současná pravidla česlého pravopisu připouští oba tvary : výjímečný - výjimka, vyjímečný- vyjmout.
Pro mne, který chodil do školy o víc jak let 40 let dříve je bližší druhý tvar, taktéž přípustný.

Nejsem puritán, ale vadí mi zejména chyby v y -i, s - z.
Martin HO
 

Re: Pro zasmání

Příspěvekod MirekTT » úte 13 črc, 2010 6:06 am

Mně nevadí žádné gramatické chyby ani nářečí, které sám s oblibou občas používám. Co mi vadí, tak je to jakoby nesrozumitelné řazení slov do věty, která nakonec ani nedává smysl. Takový jakoby oplilý text. Už nevím kdo, ale někdo se tu občas takhle vyjadřuje.
Jinak na jiných fórech tahle debata samořejmě proběhla taky a všude se striktně zavázali nenapadat gramatiku, neboť obsah vět zůstává srozumitelný, a to stačí, protože řešená problematika zpravidla (nebo spravidla?) nedovoluje zabývat se tak povrchními (nebo povrchnímy?) věcmi, jako je gramatika.
Pánové, doporučuji gramatiku ponechat v kompetenci brufenu tišícímu psychiku učitelek a věnovat se vláčkům.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod boy.rough » úte 13 črc, 2010 4:26 pm

MirekTT píše:Mně nevadí žádné gramatické chyby ani nářečí, které sám s oblibou občas používám. Co mi vadí, tak je to jakoby nesrozumitelné řazení slov do věty, která nakonec ani nedává smysl. Takový jakoby oplilý text. Už nevím kdo, ale někdo se tu občas takhle vyjadřuje.
Jinak na jiných fórech tahle debata samořejmě proběhla taky a všude se striktně zavázali nenapadat gramatiku, neboť obsah vět zůstává srozumitelný, a to stačí, protože řešená problematika zpravidla (nebo spravidla?) nedovoluje zabývat se tak povrchními (nebo povrchnímy?) věcmi, jako je gramatika.
Pánové, doporučuji gramatiku ponechat v kompetenci brufenu tišícímu psychiku učitelek a věnovat se vláčkům.


Ahoj,
srozumitelný obsah vět je jasný. Ale co mě nejvíc dráždí, jsou hrubky. je mi jasné, že nikdo není dokonalý, ale pokud si toto DF přečte návštěvník, tak si může pomyslet co že jsme to za partu blbů :roll: .
Ahoj a ať se Vám daří.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Martin HO » úte 13 črc, 2010 6:55 pm

boy.rough píše:
MirekTT píše:Mně nevadí žádné gramatické chyby ani nářečí, které sám s oblibou občas používám. Co mi vadí, tak je to jakoby nesrozumitelné řazení slov do věty, která nakonec ani nedává smysl. Takový jakoby oplilý text. Už nevím kdo, ale někdo se tu občas takhle vyjadřuje.
Jinak na jiných fórech tahle debata samořejmě proběhla taky a všude se striktně zavázali nenapadat gramatiku, neboť obsah vět zůstává srozumitelný, a to stačí, protože řešená problematika zpravidla (nebo spravidla?) nedovoluje zabývat se tak povrchními (nebo povrchnímy?) věcmi, jako je gramatika.
Pánové, doporučuji gramatiku ponechat v kompetenci brufenu tišícímu psychiku učitelek a věnovat se vláčkům.


Ahoj,
srozumitelný obsah vět je jasný. Ale co mě nejvíc dráždí, jsou hrubky. je mi jasné, že nikdo není dokonalý, ale pokud si toto DF přečte návštěvník, tak si může pomyslet co že jsme to za partu blbů :roll: .
Ahoj a ať se Vám daří.
Olda.

Díky za názor !!!!
Martin HO
 

Re: Pro zasmání

Příspěvekod radekkrupka » pon 19 črc, 2010 6:13 am

I eshopy dokážou "zazářit":

http://www.elektroesk.cz/elektroesk/esh ... -zeleznici

Prototype: Parní lokomotiva řady 431.1 s hvězdou Československé státní dráhy (? SD), bývalý rakouský série 93. Provozní status: 1960. Použití: osobní a nákladní vlaky, posunovací. Model: jemně detailní, snížení administrativní a epocha-specifický design se třemi světlem-signálu. Délka vlaku 137 mm.

To je přímo óda na automatický překladač...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Pro zasmání

Příspěvekod MirekTT » pon 19 črc, 2010 7:35 am

radekkrupka píše:I eshopy dokážou "zazářit":


Já zase ujíždím na na neuvěřitelné mixture nabídky v podobě vláčků a mražáků a křoviňáků a........ vše v jednom :D
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod ondras » pon 19 črc, 2010 10:25 am

radekkrupka píše:I eshopy dokážou "zazářit":

A ono je tam toho víc:

"Osobní vlak lokomotiva řady 3810 Německé spolkové dráhy (DB). Bývalé pruské P 8 Kotel se 3 kopulí bez kouře deflektory. Osm-kolové Nabídková Box. 2Ch2 typu. Aplikace: osobní vlaky a lehkých nákladních vlaků na rovinách, i smíšené vlaky.Podrobné kabiny. Brzdové hadice, spojky a model pístní trubky tyčí ochrany. 218 mm délka vlaku." :lol:

http://www.elektroesk.cz/elektroesk/esh ... -zeleznici
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Pro zasmání

Příspěvekod otrubab » pon 19 črc, 2010 5:21 pm

on to asi nikdo po sobě nečetl, když to tam vkládal :D
i křovák by to byl schopen říct česky líp
Uživatelský avatar
otrubab
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 06 led, 2007 1:16 pm
Bydliště: Šternberk

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Jarda H. » pon 19 črc, 2010 6:13 pm

ondras píše: ..... Bývalé pruské P 8 Kotel se 3 kopulí bez kouře deflektory. Osm-kolové Nabídková Box. 2Ch2 typu. Aplikace: osobní vlaky a lehkých nákladních vlaků na rovinách, i smíšené vlaky.Podrobné kabiny. Brzdové hadice, spojky a model pístní trubky tyčí ochrany. 218 mm délka vlaku." ....


Tisíckrát lepší nechat tam raději originální text než tenhle paskvil :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod ondras » pon 19 črc, 2010 6:54 pm

Jarda H. píše:Tisíckrát lepší nechat tam raději originální text než tenhle paskvil :!:

100% souhlas.Jako když vidím takový popis (zde a třeba někde jinde v obchodě a to jak v kamenném nebo internetovém) tak mě to hned odradí,abych si tam něco koupit.A to si myslím,odradí asi všechny.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Pro zasmání

Příspěvekod TTmili » pon 19 črc, 2010 7:51 pm

No odradí to určitě, odradí i to že kombinujou několik odlišných druhů sortimentu, ale evidentně je to jediný obchod kde mají Tilligovo Fa (to co se dělalo na jaře, bylo tady tuším taky propíraný v TT sekci). Na burze nevím jaká je situace, jestli by pan Říha byl schopen sehnat, popř. ten pán co sedává vedle něj, takže jestli to nevadí tak malinko odbočím a zeptám se jestli má někdo zkušenosti s tímhle obchodem?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Pro zasmání

Příspěvekod yurax » pát 23 črc, 2010 2:30 pm

checht, co je moc, to je prilis :D
http://www.modelyvlacku.cz/index.php?ma ... ts_id=5279
zase by toho nekdo mohl vyuzit na vybudovani rosnice, pokud ovsem tato neni lacinejsi.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků