Dekoder osvetleni - plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » pát 02 lis, 2018 9:49 am

Plky k tematu (ale nepatri do nej) od prispevku viewtopic.php?f=6&t=11688&p=245037#p244976 dale

Plkani zde je o typicke situaci, kdy prodejci nabizi sve zbozi (vcetne napr. Fuldy, jehoz vyrobky prodava DigiCZ a jinak je bezny smrtelnik nepostavi), aniz by bylo patrne ze se MUZE jednat o marketing.
belgarat píše:No je fajn, kdyz kazdy prodejce nabidne svou alternativu pro reseni. Kdyby to bylo oznaceno jako marketing tak jeste vic super, protoze to neni uplne klasicka "dobra rada od kolegy". Nechutne bude ale az se zacnou v diskusi rezat, ktery je lepsi, dostupnejsi, ...

HonzaM píše:Výrobce nebo prodejce může poskytnout informaci o existenci, hodnocení jiných a srovnání má po echat na těch, kdo nejsou jakkoli závislí.
Naposledy upravil belgarat dne pát 02 lis, 2018 9:51 am, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » pát 02 lis, 2018 9:50 am

Ono by stacilo, kdybyste si zvykli aspon jasne oznacovat v prispevku "ja to mam taky". kdo je tu zastupce nebo dodavatel nejakeho prodejce (HonzaM, Fulda, vvity, sidlo), kdo propaguje svoje vlastni "ditka", ktera jdou postavit (sidlo - ma vsechno verejne, zdeno ?, ja). A ten zbytek je recenzent a uzivatel. Ctenar pak muze (nemusi) do uvahy zaradit "marketingovy filtr".

HonzoM: Ja s tim sebe-oznacenim problem nemam, ja nic prodavat nechci a pripadny "zisk" je cas straveny odpovidanim dotazu :) co Ty ?

Edit: nekteri to maji zabudovano primo v podpisu.
Naposledy upravil belgarat dne pát 02 lis, 2018 10:57 am, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » pát 02 lis, 2018 10:28 am

S dohodou o označováním příspěvku bych problém neměl. Horší bude jak takovouto dohodu prosazovat. Myslím, že vůbec nevíme kdo je v čem a jak zainteresovaný. Netýká se to jenom elektroniky. Týká se to také modelů návěstidel, lokomotiv, vozů, budov, modelářských materiálů, prodejců čehokoliv, e-shopů, výrobců, subdodavatelů, ... Kde je hranice mezi prvoplánovým prodejem nebo kusovou výrobou něčeho za úplatu - zakázkový návrh kolejiště, zakázkové přestříkání modelu, ... To se nedá uhlídat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod vvitty » pát 02 lis, 2018 10:52 am

Někteří to mají už dlouho v podpisu (bohužel, je omezen na 100 znaků) a nepropagují svoje výrobky nebo služby v každém druhém vlákně ... :wink:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » pát 02 lis, 2018 10:56 am

vvitty píše:Někteří to mají už dlouho v podpisu (bohužel, je omezen na 100 znaků) a nepropagují svoje výrobky nebo služby v každém druhém vlákně ... :wink:

Omlouvam ze ze jsem si Te bral do ust; pouze jako priklad nekoho s eshopem - ne jako prklad marketingu. Opravim v prispevku.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod vvitty » pát 02 lis, 2018 11:31 am

Omlouvat se netreba, ono je tady vic lidi kteri maji vazby na nektere vyrobce, prodejce atd - mistni modelarsky svet je maly - a k vyrobkum na ktere maji vazby se vyjadruji jen kdyz tema zacne nekdo jiny, napriklad s problemem ktery ma s modelem atd.
A naopak propagace nekterych vyrobku nebo technickych reseni se objevuje i tam kde se tazatel ptal na neco uplne jineho ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod fulda » pát 02 lis, 2018 1:35 pm

Odpověď na TOTO ve správném vlákně:

HonzaM píše:Ještě lepší by bylo, kdyby existovala nezávislá organizace, která by se seznámila se všemi obdobnými výrobky...
To do určité míry dělá NMRA, ale podívejme se na to objektivně - největší dravci na trhu, kteří se snaží zaujmout v krátkém čase velkou část trhu nejsou schopni a ochotni investovat svůj čas do jakékoli certifikace. Pak vznikají produkty, které mají parádně znějící a velmi dlouhý seznam vychytávek, které umí a nebo v brzké době budou umět, ale ve skutečnosti mají ještě mnohem delší seznam chyb, které jsou známé a nejsou opravované.

Však se na to podívej alespoň trochu objektivně - s velkou slávou jsi oznámil, že DR5000 v poslední verzi software bude správně zobrazovat když lokomotivu ovládá jiný ovladač. To je chyba, která je známá kolik let? dva? tři roky?
Nebo Roco - chyba se zobrazováním F13+ na ovladači? Normálně jí zareportuješ, oni jí uznají a napíšou, že na to serou, protože je nějaký ne-Roco póvl nezajímá.

Takže odkazovat se na nezávislou organizaci je blbost.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod HonzaM » pát 02 lis, 2018 1:55 pm

fulda píše:
Však se na to podívej alespoň trochu objektivně - s velkou slávou jsi oznámil, že DR5000 v poslední verzi software bude správně zobrazovat když lokomotivu ovládá jiný ovladač. To je chyba, která je známá kolik let? dva? tři roky?
Nebo Roco - chyba se zobrazováním F13+ na ovladači? Normálně jí zareportuješ, oni jí uznají a napíšou, že na to serou, protože je nějaký ne-Roco póvl nezajímá.

Takže odkazovat se na nezávislou organizaci je blbost.

Jak to co tady píšeš souvisí s nezávislou organizací? Nemluvě tom, zda požadavek aby jeden ovladač zobrazoval totéž co druhý není chybou (je to spíš nesmysl) a nejde o odstranění chyby, ale vyhovění požadavku, byť trochu podivnému.
Naposledy upravil HonzaM dne pát 02 lis, 2018 2:05 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » pát 02 lis, 2018 2:00 pm

Off topic ... ale tohle vlakno je stejne v "plkach". Jestli chcete diskutovat SERIOZNE o ovladacich, odbocte do NE-plku.

HonzaM: obvam se, ze to vidis dost spatne. Vsechny ovladace (uzivatelske rozhrani) ktere ovladaji tentyz objekt (lokomotivu) maji idealne zobrazovat TENTYZ stav. Cokoliv dalsiho vede ke zmatkum a nekonzistencim. Trochu "jemnejsi" je aspon UPOZORNIT ze objekt (lokomotivu) ted ovlada nekdo jiny a tudiz zobrazovane udaje muzou byt blbe.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod fulda » pát 02 lis, 2018 3:18 pm

HonzaM píše:Jindra Fučík se asi zapoměl podívat o jakém tématu se v tonmto vláknu jedná. Ale když už sem problematiku ovládání centrál přes XpresNet zanesl, podle mého názoru je dost nelogické, aby jednu lokomotivu ovládalo více uživatelů (nedovedu si představit v reálu lokomotivu kterou by mohli zcela nezávisle ovládat dva strojvedoucí), s tímto požadavkem jsem se u uživatele centrály setkal poprvé. Docela by mne zajímalo, zda NMRA tohle požaduje. Ve FREMO to nepřichází v úvahu.
Se mi líbí ta dedukce, já o XpressNetu nenapsal nic, ale HonzaM hned ví, že se to týká XpressNetu a že to není chyba, ale výhoda :)

HonzaM píše:Jak to co tady píšeš souvisí s nezávislou organizací?
Jak jsem napsal, organizace je, ale ti kdož nejvíce křičí jí ignorují a přesvědčují lidi o její neužitečnosti.

HonzaM píše:Nemluvě tom, zda požadavek aby jeden ovladač zobrazoval totéž co druhý není chybou (je to spíš nesmysl)
Nevím, mě to přijde jako docela užitečné, když se na mém ovladači zobrazí to, co je zrovna na lokomotivě nastavené. To víš, já jsem zmlsanej ovladačema s displayem a podobnýma cinkrlátkama
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » pát 02 lis, 2018 3:28 pm

fulda píše:Jak jsem napsal, organizace je, ale ti kdož nejvíce křičí jí ignorují a přesvědčují lidi o její neužitečnosti.

Se obavam, ze mluvite o RUZNYCH typech organizaci. Fuldo: Ty mluvis o certifikacni organizaci, jejiz "posveceni" znamena, ze vyrobek funguje a jde bez potizi kombinovat s jinymi (= vyhovuje specifikaci). To co popisoval HonzaM v puvodnim vlakne vypada spis jako "dTest"; tzn "nezavisle" dobrozdani pro spotrebitele, ktery nema cas/naladu/schopnosti tolik veci zkouset.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod fulda » pát 02 lis, 2018 7:32 pm

belgarat píše:
fulda píše:Jak jsem napsal, organizace je, ale ti kdož nejvíce křičí jí ignorují a přesvědčují lidi o její neužitečnosti.

Se obavam, ze mluvite o RUZNYCH typech organizaci. Fuldo: Ty mluvis o certifikacni organizaci, jejiz "posveceni" znamena, ze vyrobek funguje a jde bez potizi kombinovat s jinymi (= vyhovuje specifikaci). To co popisoval HonzaM v puvodnim vlakne vypada spis jako "dTest"; tzn "nezavisle" dobrozdani pro spotrebitele, ktery nema cas/naladu/schopnosti tolik veci zkouset.

To jsem odhadl, ale honzovo kámoši se zatím nedostali ani k prvnímu kolu, tak proč se bavit o tom, co by mohlo být v kole druhém?

Honza cekem hodně spoléhá na to, že dlouhý seznam vyfikundací, (které někdy možná budou fungovat, ale někdy také ne) je to co má zákazníka omráčit a přimět k nákupu. Pak nebohý zákazník často zjistí, že tolik funkcí nedokáže ani použít, ani pochopit a ani nastavit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod Edys » pát 02 lis, 2018 7:48 pm

fulda píše:
belgarat píše:
fulda píše:Jak jsem napsal, organizace je, ale ti kdož nejvíce křičí jí ignorují a přesvědčují lidi o její neužitečnosti.

Se obavam, ze mluvite o RUZNYCH typech organizaci. Fuldo: Ty mluvis o certifikacni organizaci, jejiz "posveceni" znamena, ze vyrobek funguje a jde bez potizi kombinovat s jinymi (= vyhovuje specifikaci). To co popisoval HonzaM v puvodnim vlakne vypada spis jako "dTest"; tzn "nezavisle" dobrozdani pro spotrebitele, ktery nema cas/naladu/schopnosti tolik veci zkouset.

To jsem odhadl, ale honzovo kámoši se zatím nedostali ani k prvnímu kolu, tak proč se bavit o tom, co by mohlo být v kole druhém?

Honza cekem hodně spoléhá na to, že dlouhý seznam vyfikundací, (které někdy možná budou fungovat, ale někdy také ne) je to co má zákazníka omráčit a přimět k nákupu. Pak nebohý zákazník často zjistí, že tolik funkcí nedokáže ani použít, ani pochopit a ani nastavit.



Mě naopak přítomnost více protokolů přesvědčila. Aspoň si mohu vybírat mezi příslušenstvím podle toho co umí a co zrovna potřebuji a nemusím se ohlížet na to jestli se moje centrála s tím bude bavit nebo ne. Rozumějte nejsem omezen na jeden nebo dva protokoly.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod tondakladno » pát 02 lis, 2018 8:02 pm

Jak jsem rád, že si vše potřebné zhotovím.
tondakladno
 
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 kvě, 2018 12:40 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » pát 02 lis, 2018 8:51 pm

fulda píše:Honza cekem hodně spoléhá na to, že dlouhý seznam vyfikundací, (které někdy možná budou fungovat, ale někdy také ne) je to co má zákazníka omráčit a přimět k nákupu. Pak nebohý zákazník často zjistí, že tolik funkcí nedokáže ani použít, ani pochopit a ani nastavit.

Velké množství zákazníků utrácí velké množství peněz za Microsoft Excel. Drtivá většina uživatelů tohoto produktu neví co je to vzorec.

Firma ve které technici rozhodují o tom co a jak se má prodávat nemá šanci na úspěch a je předurčena ke krachu.

Dle mého názoru je úplně normální, že se produkty s velkým množstvím funkcí velmi dobře prodávají.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků