Dekoder osvetleni - plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod BohousP » sob 03 lis, 2018 7:04 am

tondakladno píše:Jak jsem rád, že si vše potřebné zhotovím.

To zní hrdě a jako výzva do boje. Nechci nikoho podceňovat, ale po 40 letech praxe v elektronice si já takové tvrzení nedovolím. A když se podívám na některé dotazy autora tohoto tvrzení, přemýšlím, že to patří do jiného vlákna.
viewtopic.php?f=28&t=1170&sid=d0bd7112c0717b97e1c407f34ae639a2#p12570
Anebo to byl jen další “špek" na vyvolání nové vlny trollingu. V tom případě se omlouvám ostatním, že jsem nedržel hubu.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod Brejla » sob 03 lis, 2018 8:22 am

sidlo píše:Firma ve které technici rozhodují o tom co a jak se má prodávat nemá šanci na úspěch a je předurčena ke krachu.


Bohužel jsi zapomněl na to zásadní. Nad tím technikem, který většinou vytvoří funkční výrobek, existuje řídící management s nějakým pseudoekonomickým vzděláním, který v rámci úspor (rozuměj nenažranosti) prosadí úpravy finální verze výrobku, který tím ztrácí většinu funkčnosti. Viz typicky opěvovaná DR5000, která se chlubí (rozuměj její prodejce) neomezeným rozsahem funkcí, ale když se to propojí s dalším standardním příslušenstvím, tak nakupující občas zoufale hledá v krabici jako příslušenství kapesník na otření slz.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod fulda » sob 03 lis, 2018 8:41 am

sidlo píše:Dle mého názoru je úplně normální, že se produkty s velkým množstvím funkcí velmi dobře prodávají.
To ano, ale pak to vede k tomu, že nezávislá hodnotící komise není schopna hodnotit nic jiného, než kreativitu marketingu.

Jednou jsem si chtěl koupit batůžek na počítač podle hodnocení nezávislé skupiny odborníků. Zjistil jsem, že preferovaný produkt je tak giganticky velký, že se mi ani nevejde do skříně. Bylo to jednoduše proto, že měl kapsu na pití, kapsu na sluchátka, přední kapsu na telefon na kšandě, zadní kapsu na MP3 s vodě odolnou dírkou na sluchátka, zásobník na 5x USB flash disk, spodní pouzdro na deštník, ....
Mno, ale já mám 14" počítač a do práce mi trvá cesta 15minut autobusem, takže sotva přečtu noviny.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » sob 03 lis, 2018 8:46 am

fulda píše:To ano, ale pak to vede k tomu, že nezávislá hodnotící komise není schopna hodnotit nic jiného, než kreativitu marketingu.

S tímto výrokem naprosto souhlasím. A jako pseudoekonom tvrdím, že jediným objektivním hodnotitelem kvality produktu je zákazník, který svoje hlasování (hodnocení) provede tak, že si daný výrobek koupí. A nejúspěšnější výrobek je potom ten, který má nejvíce prodejů. Všechno ostatní jsou jenom hospodské kecy.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod Edys » sob 03 lis, 2018 9:12 am

Brejla píše:
sidlo píše:Firma ve které technici rozhodují o tom co a jak se má prodávat nemá šanci na úspěch a je předurčena ke krachu.


Bohužel jsi zapomněl na to zásadní. Nad tím technikem, který většinou vytvoří funkční výrobek, existuje řídící management s nějakým pseudoekonomickým vzděláním, který v rámci úspor (rozuměj nenažranosti) prosadí úpravy finální verze výrobku, který tím ztrácí většinu funkčnosti. Viz typicky opěvovaná DR5000, která se chlubí (rozuměj její prodejce) neomezeným rozsahem funkcí, ale když se to propojí s dalším standardním příslušenstvím, tak nakupující občas zoufale hledá v krabici jako příslušenství kapesník na otření slz.


A nějaký příklad byb byl? Nebo je to jen další hate na DR5000?
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod tondakladno » sob 03 lis, 2018 9:35 am

BohousP píše:
tondakladno píše:Jak jsem rád, že si vše potřebné zhotovím.

To zní hrdě a jako výzva do boje. Nechci nikoho podceňovat, ale po 40 letech praxe v elektronice si já takové tvrzení nedovolím. A když se podívám na některé dotazy autora tohoto tvrzení, přemýšlím, že to patří do jiného vlákna.
viewtopic.php?f=28&t=1170&sid=d0bd7112c0717b97e1c407f34ae639a2#p12570
Anebo to byl jen další “špek" na vyvolání nové vlny trollingu. V tom případě se omlouvám ostatním, že jsem nedržel hubu.


Špek opravdu né. Objektivně, co potřebujete v analogu. Zhotovit si vlastní PWM, přepínat výhybky, ovládat semafory, víc mi nenapadá. Výhodu mám, že si DPS
dovedu zhotovit. Do digitálu nechci, protože mu nerozumím a když čtu některé přestřelky mezi vámi, jestli je tohle lepší než tamto, také nepřispívají v mém
přechodu na digitál. Deset lidí, deset názorů.
Jak se v tom má začátečník zorientovat. Ti kteří se považují za vůdčí osobnosti fóra by měli své názory sjednotit, aby novicové se mohli lépe orientovat.
Znovu podotýkám, že moje poznámka nebyla míněna jako povyšování nebo tak nějak. Prostě nechci být závislý na druhé osobě.
tondakladno
 
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 kvě, 2018 12:40 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod BohousP » sob 03 lis, 2018 9:44 am

sidlo píše:
fulda píše:To ano, ale pak to vede k tomu, že nezávislá hodnotící komise není schopna hodnotit nic jiného, než kreativitu marketingu.

S tímto výrokem naprosto souhlasím. A jako pseudoekonom tvrdím, že jediným objektivním hodnotitelem kvality produktu je zákazník, který svoje hlasování (hodnocení) provede tak, že si daný výrobek koupí. A nejúspěšnější výrobek je potom ten, který má nejvíce prodejů. Všechno ostatní jsou jenom hospodské kecy.

Ano, je to tak. Jen bohužel, ten počet zákazníků neovlivní kvalita výrobku, ale stádo marketingových pracovníků a jiných zaklínačů hadů a lidských myslí. Dávno neplatí, že kvalita se prodává sama. Podívejte se kolem sebe, na jednoho dobrého technika připadá alespoň 10 managerů kvality, marketingu a průzkumu trhu. Nežijeme už ve století technického pokroku, ale ve století proplachovaných mozků.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod BohousP » sob 03 lis, 2018 9:52 am

tondakladno píše: ...Do digitálu nechci, protože mu nerozumím a když čtu některé přestřelky mezi vámi, jestli je tohle lepší než tamto, také nepřispívají v mém
přechodu na digitál. Deset lidí, deset názorů.
Jak se v tom má začátečník zorientovat. Ti kteří se považují za vůdčí osobnosti fóra by měli své názory sjednotit, aby novicové se mohli lépe orientovat.
Znovu podotýkám, že moje poznámka nebyla míněna jako povyšování nebo tak nějak. Prostě nechci být závislý na druhé osobě.

Tak v tom případě se omlouvám. S těmi přestřelkami máš bohužel pravdu. Nikdo nemá patent na rozum, ale někteří ani ten rozum. Pokud chceš získat nějaký základní přehled, doporučuji ti web Lokopina. Není to encyklopedie, ale hodně pomůže. http://lokopin.wz.cz/body.htm
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » sob 03 lis, 2018 9:54 am

BohousP píše: Nežijeme už ve století technického pokroku, ale ve století proplachovaných mozků.


To je ta terciarni sfera, ve ktere moderni svet spatroval (a mozna spatruje) budocnost tech, kteri nemuzou v primarni a sekundarni sfere najit uplatneni. Docela to odpovida ne :-) ? S timhle smerovym vektorem mne desi osazenstvo "kvinterniho" sektor ve kterem asi pracuju (jako ty vykonne ruce)...
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » sob 03 lis, 2018 10:17 am

BohousP píše:Ano, je to tak. Jen bohužel, ten počet zákazníků neovlivní kvalita výrobku, ale stádo marketingových pracovníků a jiných zaklínačů hadů a lidských myslí. Dávno neplatí, že kvalita se prodává sama. Podívejte se kolem sebe, na jednoho dobrého technika připadá alespoň 10 managerů kvality, marketingu a průzkumu trhu. Nežijeme už ve století technického pokroku, ale ve století proplachovaných mozků.

Jako pseudoekonom znám dvě základní ekonomické poučky:
1) Dlouhodobě může fungovat pouze takový ekonomický subjekt, který má větší příjmy než výdaje. Jinými slovy generuje zisk.
2) Jediný kdo do firmy přináší peníze je zákazník. Všichni ostatní peníze pouze berou.

Z běžného života vím, že každý zaměstnanec chce mít v den výplatního termínu na svém účtu co nejvíce peněz. Bohužel existují i firmy, které v den výplatního termínu na účty svých zaměstnanců nic nepošlou.

Řečnická otázka. Chcete pracovat ve firmě kterou pseudomanažeři vedou takovým způsobem, že vám bezezbytku každý měsíc zaplatí vaši výplatu nebo chcete pracovat pro firmu která vám dluží a přivádí vás a vaši rodinu do existenčních problémů?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod BohousP » sob 03 lis, 2018 10:31 am

Ano, souhlasím. Ale to,že firma dlouhodobě vydělává, často není o kvalitě. Zejména za oceánem daleko více rozhoduje marketing. Asi bych zde nenašel moc lidí, kteří by tvrdili, že zrovna kus žvance z McDonalda nebo láhev Coca Coly jsou pro nás to nejlepší. Přesto už desítky let vydělávají svým akcionářům slušné dividendy.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » sob 03 lis, 2018 10:37 am

A už se točíme v kruhu.

Co je to kvalita?
To co má certifikaci?
To na čem se odborná porota shodne co je nejlepší?
A nebo to co jsem tvrdil tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=28&t=11693&start=15#p245111?

Můžeme si dát kolečko znovu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod fulda » sob 03 lis, 2018 12:04 pm

Edys píše:A nějaký příklad byb byl? Nebo je to jen další hate na DR5000?
Já tuhle planou diskuzi začal jako hate na z21 respektive roco obecně. Kdy jsem jim repotroval nějaké chyby (ta známější je, že MM nezobrazuje F13+ na ne-Roco centrálách) a odpověď byla, že o tom ví, ale že je ne-roco centrály nezajímají.
Podobná odpověď když jsem reportoval nefunkčnost připojení LH100 k z21; to mají v materiálech jako příklad univerzálnosti.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod belgarat » sob 03 lis, 2018 12:07 pm

Pani - nebylo by od veci, ac nejsme vubec zadna NEZAVISLA organizace, kdyby se "nekam" ty ODHALENE nekompatibility prehledne sepsaly ...
Kazdy muze setrit svou neoblibenou centralu - a vysledek bude taky dobrej ne ? Kdyz bude chtit nekdo koupit, muze se podivat zda NAHODOU "jeho" planovane vysnene pouziti uz neni odhaleno jako problemove.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Dekoder osvetleni - plk

Příspěvekod sidlo » sob 03 lis, 2018 2:19 pm

Mám MiniMaus s touto chybou http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=5391&p=233833#p233197.

1) Nemyslím si, že by tento produkt dělali nějací špatní technici, protože vím že udělat software bez chyb je prakticky nemožné.
2) Nemyslím si, že by produkt byl uveden na trh předčasně a nedostatečně otestovaný, protože vím že důkladně otestovat produkt je prakticky nemožné.
3) Nemyslím si, že by technici kteří tento produkt uvedli na trh byli pod nějakým tlakem marketingových zloduchů.
4) Vím že na tuto chybu existuje už několik měsíců oprava, přesto jsem si opravu nenechal nainstalovat, protože je to tak bezvýznamná chyba, že ji s trochou nadsázky lze považovat za vlastnost.

Pro obhájce té pravé nekompromisní kvality v tomto vlákně uznávám, že jsem vinen ve všech čtyřech bodech obžaloby.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků