Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 črc, 2020 11:31 am

wendycrx píše:Jen si dovolím viz prní stránka Staňkov od Milana pro mě...
Tímto Milanovi ještě jednou děkuji.

Kolejiště již dlouhá léta neni mé, stanice byla prý bohužel předělána,ale s tím se nedá nic dělat...

Děkuji.
-Milan-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 črc, 2020 11:33 am

HonzaM píše:
luftak píše:
milan ferdián píše:Správně Dovi, udivuje mě, že nenabídl luftakovi přechod modelové velikosti z TT na N :mrgreen: .


Dovi asi správně zhodnotil, že na dokonale přesné modelování kilometrové stanice by v daném prostoru nestačilo snad ani Téčko. :mrgreen:

Ferdián zjevně nepochopil že šlo o nadsázku. On je bohužel většinou zafixován na své návrhY, co se liší je špatně. Jeho náměty jsou zajímavé, jenže je vidět že nikdy žádné nerealizoval. Jako náměty ok, realizaci je ale potřeba upravit podle reálných možnosti. Papír snese všechno.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Myšpulín » ned 26 črc, 2020 7:03 pm

Bledá závist některých jedinců.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod jardaficz » ned 26 črc, 2020 7:16 pm

Já stavěl už dvě podle jeho plánků.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Jirkátor » ned 26 črc, 2020 7:21 pm

Myšpulín píše:Bledá závist některých jedinců.

Na základě čeho jsi dospěl k tomuto závěru? Máš nějaké konkrétní podklady pro to, cos tu teď napsal, nebo jen plácáš do vody, abys foukal pod zadek té straně, kterou máš radši?
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 26 črc, 2020 8:30 pm

Myšpulín píše:Bledá závist některých jedinců.


Naprostý souhlas. Stavím také podle návrhu od Milana a úplně bez problémů. Nejvíce kafrají vždy Ti, kteří sami nic nedokázali. :twisted: :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod HonzaM » ned 26 črc, 2020 9:52 pm

Přečtěte si prosím dobře jak jsem to napsal - nenapsal jsem že se podle Milanových plánků nedá stavět, ale jen že on žádné z těch kolejišť nepostavil. Za tím si stojím, s Milanem se známe osobně řadu let. Ale psát jsem to takto "útočně" neměl, omlouvám se, byla to nevhodná a zbytečná reakce na jeho nařčení že jsem nenabídl přechod na N.
Pro Jiřího Dvořáčka - postavil jsem několik kolejišť a modulů, Milan je zná, na loňském setkání byl můj modul vedle jeho.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 črc, 2020 7:04 am

Jirkátor píše:
Myšpulín píše:Bledá závist některých jedinců.

Na základě čeho jsi dospěl k tomuto závěru? Máš nějaké konkrétní podklady pro to, cos tu teď napsal, nebo jen plácáš do vody, abys foukal pod zadek té straně, kterou máš radši?

Od tebe bych takové vyjádření nečekal a při tom o Myšpulínovi nic nevíš.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 črc, 2020 7:14 am

HonzaM píše:Přečtěte si prosím dobře jak jsem to napsal - nenapsal jsem že se podle Milanových plánků nedá stavět, ale jen že on žádné z těch kolejišť nepostavil. Za tím si stojím, s Milanem se známe osobně řadu let. Ale psát jsem to takto "útočně" neměl, omlouvám se, byla to nevhodná a zbytečná reakce na jeho nařčení že jsem nenabídl přechod na N.
Pro Jiřího Dvořáčka - postavil jsem několik kolejišť a modulů, Milan je zná, na loňském setkání byl můj modul vedle jeho.

Kolik architektů sami postavili vily, domy nebo průmyslové stavby co sami navrhli :?: :?: :?:
HonzaM - já už od tebe omluvu neberu. U tebe je to jak kolovrátek. Ještě chvíli se mnou vydržte, pak už ti HonzoM a dalším zmizím z očí.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Jirkátor » pon 27 črc, 2020 7:21 am

milan ferdián píše:
Jirkátor píše:
Myšpulín píše:Bledá závist některých jedinců.

Na základě čeho jsi dospěl k tomuto závěru? Máš nějaké konkrétní podklady pro to, cos tu teď napsal, nebo jen plácáš do vody, abys foukal pod zadek té straně, kterou máš radši?

Od tebe bych takové vyjádření nečekal a při tom o Myšpulínovi nic nevíš.
-m-

Milane, máš pravdu, vůbec ho neznám. Jen mi vadí podobné výstřely do tmy. Prostě si jen tak do někoho kopnout. Co tou větou chtěl říct a proč? Vždyť je přece úplně zbytečná.
Já to svoje napsal jako otázku, on to prostě konstatoval.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Fox » pon 27 črc, 2020 8:30 am

Kolegové, pojďme to odlehčit: za mne DOBŘE, že Milan (možná) málo staví, o to víc ale kreslí. A z toho těžíme MY všichni. Je jasné, že některé náměty jsou konstrukčně složité, ale pro inspiraci mohou posloužit snad všechny...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 črc, 2020 9:20 am

U mne prošly během tohoto roku velké změny, které jsem nemohl ovlivnit. Věrka, která po očku sleduje dění, mi říká:
"...vykašli se na ně, nestojí ti to za to. Přišel jsi o moduly, o setkání s přáteli, proč by jsi se měl tady dále nervovat. Pro klid na DFmodelybiz jsi složil funkci admina i moderátora, ale jde vidět, že je to pro některé málo. Přejí si, ať z toho fóra definitivně vypadneš. Tak jim vyhov. Skalní fandové byli, jsou a budou s tebou. Vždy si tě najdou na nových místech a ty jim opět poradíš, jak to umíš ". (jinak vás srdečně zdraví)

Ať HonzaM a další ukážou co umí, ať nepindají a začátečníkům nebo těm co se vrátili k našemu fantastickému koníčku poradí a ukážou jak na to mají jít, nemluvě o jejich pláncích kolejišť, které oni budou nabízet.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod belgarat » pon 27 črc, 2020 9:44 am

Co se mne tyce, doma mam rozestavenou Odbocnou (jo, predelal jsem ji suteren, a diky mirne vetsimu prostoru prodlouzil uzitne delky koleji). V klubovne mame 2 mini kolejiste 1x1m. Ted se stavi megakolejiste, ktere mozna bude v nekterem pripravovanem dile Planu. To znamena 4 postavene ci rozestavene kolejiste podle planku M.Ferdiana. V dodanych planech nevidim zasadniho problemu ktery prekazi stavbe - naopak; v odbocne puvodni plan skvele pracuje s vertikalnim prostorem, takze mechanika viditelne casti je mimo pudorys skrytych koleji (coz jsem si svou upravou rozvrtal).

Hm. Za sebe - sem tam se nekde nejaka zmena hodi. Napriklad jsme pridali par 'spojek', at mohou (mensi) deti lepe krouzit dokola - bavi je to. Ale planky (i ty male) zachovavaji logiku provozu, kterou bych ja sam nemel sanci dat dohromady. Ty 'konecne upravy' jsou jen detaily (a navic radeji nekde schovane).
Naposledy upravil belgarat dne pon 27 črc, 2020 12:55 pm, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod MirekTT » pon 27 črc, 2020 10:18 am

milan ferdián píše:...... Skalní fandové byli, jsou a budou s tebou. Vždy si tě najdou na nových místech a ty jim opět poradíš, jak to umíš ". (jinak vás srdečně zdraví)


Podepisuji a zdravím Věrku :)
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 27 črc, 2020 12:22 pm

Ahoj Milane,
Myslím, že jsi zbytečně vztahovačný. Možná mi něco uniká, ale opravdu nechápu proč jsi na upozornění M. Daleckého reagoval právě Ty složením funkce moderátora.
Pokud vím vzniklo to kvůli zbytečným s opakujícím se příspěvkům ( stále stejných pisatelů) v tématech, kde jsi příliš aktivní nebyl, natož abys tam psal způsobem, který by si zasloužil výtky.
Byla to Tvá volba, podle mě zbytečná, protože Ty nejsi ten, kdo vyvolává nepokoje a jak asi sám vidíš k uklidnění to nevedlo.
Chceš-li rozjet nový projekt (forum, web,... cokoliv) ve vlastní režii, s chutí do toho. Ale podle mě, by bylo lepší to napsat jasně a rovnou, místo neurčitého mlžení a naznačovaní.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků