Zajímavosti na eBay

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » stř 14 bře, 2018 11:20 am

Opět zajímavost na eBay.de: Malosériový TT model motoru MÁV BCmot 430 s přívěsem někdo draží tady

https://www.ebay.de/itm/Kleinserie-Trie ... Sw4CFY8QXH

Zajímavé je to proto, že po válce tady 5 motorových vozů MÁV řady BCmot (a taky jeden Bmot a 2 BCymot) zůstalo a přinejmenším administrativně dostalo přidělenou řadu M 130.7 ČSD (ve starém Bekově Atlasu lokomotiv 2 jsou v tomto ohledu uvedeny nesmysly). Nejmíň jeden z těch pěti "našich" - BCmot 431 - byl úplně stejný jako vystavený model. Dá se důvodně předpokládat, že v poválečném chaosu mohly aspoň některé z nich občas zasahovat do provozu, a to nejen na jižním Slovensku - některé se prý při evakuaci v květnu 1945 zaběhly až do obvodu ŘSD Hradec Králové.

Prodávající bohužel nenabízí možnost zaslání modelu do ČR. Naopak cena "Sofort Kaufen" 200 éček mi připadá rozumná.

Navrhuji používat toto vlákno pro odkazy na eBay pravidelně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod vmucha » stř 14 bře, 2018 11:52 am

hank píše:Prodávající bohužel nenabízí možnost zaslání modelu do ČR.


Existuje služba https://www.mcposta.cz/ kdy vám je zřízena fiktivní adresa (je to vaše ID) v Německu. Už jsem ji při nákupu z eBay použil i pro tyto případy, kdy zboží nešlo zaslat přímo do ČR.
Vyjde to i o nějakou korunu levněji než při klasickém poštovném.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod Dusan » stř 14 bře, 2018 1:08 pm

hank píše:Navrhuji používat toto vlákno pro odkazy na eBay pravidelně.

Plně souhlasím a doufám, že to bude vlákno opravdu případných zajímavostí a tipů ke koupi a ne žumpa nesmyslů jako v případě vlákna "Zajímavostí na aukru".
Já jsem na ebay kupoval BR89 od Trixe v eNku, do ČR nechtěli poslat, tak jsem to vzal přes czechebay a i s jejich poplatkem mě vyšla na 1500 :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » stř 14 bře, 2018 2:32 pm

Dusan píše:Plně souhlasím a doufám, že to bude vlákno opravdu případných zajímavostí a tipů ke koupi a ne žumpa nesmyslů jako v případě vlákna "Zajímavostí na aukru".


Děkuji. Portál eBay (nejen německý eBay.de, občas nakouknu taky například na irský eBay.ie i jinam) je přece jen veden seriózněji než Aukro, scházejí se tam z obou stran obchodních vztahů vážní zájemci a nejen exoti se snahou draho prodat kdejaký šmejd, chodí tam mnohem víc obchodníků z kamenných i internetových obchodů, kteří ho používají jako alternativní prodejní kanál (proto taky tolik možností nákupu bez přihazování - Sofort Kaufen nebo Buy It Now), a především je mnohem lépe chráněn proti podvodníkům všeho druhu. Pokud o jde o modely železnic, tak množství nabízených položek tam je v desítkách až stovkách tisíc kusů. A jak už tu bylo řečeno, kdo nevládne cizími jazyky, může použít českých serverů, které nákup na eBay zprostředkují.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod JenikPluto » pát 16 bře, 2018 9:59 am

hank píše:
Prodávající bohužel nenabízí možnost zaslání modelu do ČR. Naopak cena "Sofort Kaufen" 200 éček mi připadá rozumná.



Tipnul bych si, že když zájemce zkusí kontaktovat prodejce s žádostí o zaslání do ČR, tak mu nejspíš vyhoví. Nabízí domácí (tj. v D) zaslání prostřednictví DP/DHL, čili pro odesílatele je to jen volba jiného poštovního produktu. Ideální je, podle mých zkušeností (na eBayi jsem od r. 2004 pořídil prakticky celou svoji sbírku), navrhnout rovnou i způsob zaslání do ČR, případně i s odkazem na cenu na stránkách zásilové služby, zde DHL. To mi fungovalo vždy.

hank píše:
Navrhuji používat toto vlákno pro odkazy na eBay pravidelně.


To rozhodně není špatný nápad.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod Colonel32 » pát 16 bře, 2018 1:42 pm

Pokud prodává obchodník,většinou vyhoví. Pokud prodává soukromá osoba, většinou nevyhoví.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 bře, 2018 5:09 pm

Tak uplně nesouhlasím. Jak se říká - chce to nebát se zeptat. Zatím skoro vždy jsem se během nákupů na Ebay se soukromou osobou dohodl na poslání do Čech bez problémů. Dost totiž záleží na pozitivním hodnocení od prodejců. Pokud máš víc jak 97%, pak ti to za podmínky Pay-pal platby v pohodě pošle. Jiná věc je pošta k nám, ta pro soukromou osobu bývá vždy komplikovanější. To byl taky hlavní důvod proč mi to někdy odmítl prodejce do Čech poslat - ne každý to umí řešit přes DHL.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod Colonel32 » pon 19 bře, 2018 4:26 pm

Rozšiřoval jsem sbírku dřevěných vláčků Brio, je to dva roky zpátky. U nás se to před rokem 2000 neprodávalo, takže jsem musel do německa a anglie. Se soukromníkama prostě nebyla řeč, tak jsem to nevydržel a zaplatil si přeposílací služby - jednu na anglii a jednu na německo.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » pon 18 úno, 2019 7:48 pm

Této nabídce na německém eBay za EUR 7,50 se prostě nedalo odolat: :lol:

obytny_1.jpg


obytny_2.jpg
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » sob 16 bře, 2019 3:07 pm

Nechcete někdo altenberg v eNku? Nabízejí se dvě stavebnice a jedna hrubá stavba bez nátěru a nápisů:
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... cat=122564

Viz též diskusi k těmto vozům tady:
viewtopic.php?f=16&t=11676&start=105
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » pon 30 zář, 2019 1:10 pm

Na eBay se nabízí zajímavý model korečkového bagru v TT.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod greenery » pon 30 zář, 2019 6:54 pm

Cena modelů ex KMB v dobrém stavu roste, ale toto mě trochu překvapilo:
https://www.ebay.de/itm/Klein-Modellbah ... 3349254365
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » čtv 19 pro, 2019 8:20 pm

Našel jsem na eBay Tatru 87 v H0, za pouhých 5 USD, jenže to prodává někdo až ze Severní Dakoty, takže doprava přes louži je za víc než 30 babek... :( No ale třeba se to někomu bude líbit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod jihous » pát 20 pro, 2019 8:16 am

Je to letitej výrobek firmy WIKING, ještě vloni ho měla běžně ve výrobním programu, docela mě zaráží její opomíjenost našimi prodejci.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Zajímavosti na eBay

Příspěvekod hank » sob 13 čer, 2020 11:26 am

Kdybyste někdo potřebovali vylepšit některé omšelé zákoutí na kolejišti nebo zapomenuté odstavené vozidlo pomocí graffiti, zkuste tohle:
https://www.ebay.com/str/t2decals/Model ... cat=180250
Jsou sice deklarována pro všechny velikosti kromě TT, ale jak ukazuje třeba tento zdařilý výtvor
https://www.rmweb.co.uk/community/index ... box-model/
německého grafika a tvůrce diorámat Jörna Pachla, jsou použitelná i v TT.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků